ساعت پاسخگویی : 10صبح - 8 بعد از ظهر

پست الکترونیک

[email protected]

تماس تلفنی

09354117894 / ابوالفضل عدالتی

30 مرداد
1397
0

چگونگی انتخاب روغن برای موتورهای الکتریکی


عملکردهای اصلی یک گریس موتور الکتریکی عبارتند از:


کاهش اصطکاک و سایش
حفاظت از یاتاقان ها در برابر خوردگی
برای جلوگیری از ورود آلاینده ها به عنوان مهر و موم عمل کنید
گریس به علت سادگی کاربرد و ویژگی های منحصر به فرد، به منظور روانکاری یاتاقان های موتور الکتریکی استفاده می شود. هنگام تعیین گریس مناسب برای درخواست شما، در نظر بگیرید:

ویسکوزیته: 


ویسکوزیته روغن باید برای بار و سرعت کاربرد در دمای عملیاتی مناسب باشد. ویسکوزیته نفت معمولی در یک روغن موتور الکتریکی در محدوده ویسکوزیته کینماتیک 90-120 cSt @ 40 درجه سانتیگراد است.

سازگاری:


 یکسان بودن یا استحکام روغن بر اساس رتبه بندی NLGI ملی (NLGI)، که از 000 تا 6 محدوده است، بیان می شود. به طور کلی، گریس های درجه 2 NLGI در برنامه های موتور الکتریکی شامل تنظیمات شفت افقی استفاده می شوند، در حالی که درجه NLGI 3 گریس ها ممکن است مناسب تر باشند برای موتورهایی که از تنظیمات شفت عمودی پشتیبانی می کنند.

مقاومت به اکسیداسیون:


 گریس های موتور الکتریکی باید مقاومت برجسته ای به اکسیداسیون داشته باشند. نتایج آزمون آزمایش با کیفیت مواد غذایی آمریکایی (ASTM) نشان می دهد که مقاومت در برابر اکسیداسیون در شرایط سخت تحت تاثیر قرار می گیرد. یک گریس را با عمر اکسیداسیون ASTM D3336 یا آزمایش DIN 51821 FE 9 با درجه حرارت بالا در دمای بالا انتخاب کنید.

ضد لباس: 


اگر یک موتور نصب نشده باشد، بنابراین یک بار فشار بر روی یاطاقان وجود دارد، توصیه می شود یک گریس را انتخاب کنید که دارای افزودنی های شدید فشار نیست. این مواد افزودنی میتوانند عمر گریس را کوتاهتر کرده و برای استفاده مورد استفاده قرار نگیرند.

نقطه افتادگی: 


نقطه افتادگی نشان دهنده دمايی است که در آن گریس ذوب می شود یا روغن از ضخیم کننده جدا می شود. گریس با نقطه افت بالا مطلوب است، با توجه به دمای بالا رطوبت در طول عملیات تحمل موتور.

استحکام برشی:


 نفوذ مخروط ASTM تست روانکاری گریس، تداوم گریس را پس از 100000 سکته مغزی، اندازه گیری می کند. یک روغن گریس موتور الکتریکی نباید بیش از 1 تا 1.5 نمره NLGI را در طول این آزمایش کاهش دهد. اگر روغن بیشتر از آن نرم شود، می تواند از سنسور خارج شود.

منبع :https://www.mobil.com

Awesome Image

معرفی نویسنده

ابوالفضل عدالتی میرنامی ، دارای 8 سال سابقه فروش بلبرینگ ، لیسانس برق قدرت