ساعت پاسخگویی : 10صبح - 8 بعد از ظهر

پست الکترونیک

[email protected]

تماس تلفنی

09354117894 / ابوالفضل عدالتی

21 اردیبهشت
1398
0

چرا بلبرینگ به روانکاری نیازمند است

کاملا مناسب برای عملکرد مناسب توپ و یاطاقان غلتکی روانکاری است. یک روان کننده مناسب، اصطکاک بین سطوح کشویی داخلی اجزای بلبرینگ را کاهش می دهد و یا از تماس متالورژی با فلز از اجزای نورد با راندمان آنها جلوگیری می کند. روانکاری مناسب باعث کاهش سایش و جلوگیری از خوردگی می شود و زندگی طولانی برای بلبرینگ را بیمه می کند.


روانکاری، به ویژه در گردش روغن، گرما را از تحمل حذف می کند.


دو نوع اساسی روان کننده ی تحمل وجود دارد: روغن و گریس. سابق به راحتی می توان یک مایع آزاد جاری را درک کرد، در حالی که دومی کمی پیچیده تر است. به عنوان یک روان کننده، همه روغن ها دارای روغن هستند که در یک پایه ضعیف جذب می شوند. این پایه ای است که باعث می شود این تصور شود که روغن یک نوع چسبناک تر است؛ با این حال، روغن در روغن است که روانکاری واقعی است. هر نوع روان کننده دارای مزایا و معایب خاص خود است و بر اساس ماهیت برنامه انتخاب شده است. مزایای عمده دو نوع اساسی روان کننده ها عبارتند از:
روان کننده
مزیت
معایب
روغنآسان برای توزیع،  کشیدن کمتر، ساده تر کردن و مناسب برای درجه حرارت بالا
ممکن است نشتی کند (نگرانی زیست محیطی)، سپس روانکاری بیشتر ممکن نباشد
گریس باقی می ماند در محل، به راحتی نشت نمی کند، سیلانت را بهبود می بخشد، مانیتور نمی کند.
نیاز به کار بیشتر برای تمیز کردن و دوباره پر کردن. گریس با درجه حرارت بسیار گران است

هر سازنده روان کننده می تواند یک ورق مشخصات برای هر یک از محصولات خود را عرضه کند و هر ورق لیستی از حدود 20 خواص و مقادیر مربوط به این روان کننده را داشته باشد. مهمترین ویژگی هر روانکاری برای بلبرینگ نورد اجزای ویسکوزیته روغن است. اگر ورق مشخصات برای یک روغن باشد، مقادیر ویسکوزیته برای روغن خواهد بود. اگر یک روغن است، باید به "ویسکوزیته پایه روغن" یا یک اصطلاح مشابه دیگر اشاره کرد، بسته به سازنده. معمولا، چهار مقدار ویسکوزیته به شرح زیر است:


cSt @ 40 درجه سانتی گراد (104 درجه فارنهایت) واحد SI
cSt @ 100 ° C (212 درجه فارنهایت) واحد SI
SUS @ 100 ° F (38 ° C) واحدهای امپریالیستی
SUS @ 210 ° F (99 ° C) واحدهای امپریالیستی
بسیار مهم است که یک روان کننده انتخاب کنید که حداقل ویسکوزیته قابل قبول را در دمای عملیاتی تحمل کند که معمولا بین پایین ترین و بالاترین دمای مرجع که در بالا نشان داده شده است، می شود. به طور معمول، با افزایش دمای، تعداد ویسکوزیته روغن بسیار سریع می شود. تعیین درجه حرارت عامل تحمل یک محاسبات نسبتا پیچیده است که فراتر از محدوده این کاتالوگ است. محاسبه ویسکوزیته روان کننده در این دما از مشخصات تولید کننده روان کننده، موضوع دیگری است. اغلب، تجربه قبلی با دستگاه مشابه موجود، یک روان کننده قابل قبول را نشان می دهد. در آزمایش خانه یک نمونه اولیه یا دستگاه اول می تواند دمای کار را نشان دهد. اکثر ماشین ها از یک روان کننده استفاده می کنند که برای مطابقت با شدیدترین نیاز یک جزء در دستگاه مانند یاتاقان، دنده و غیره انتخاب شده است.


افزودنیها یک ویژگی بسیار مهمی از روغن های مدرن و گریس می باشند و اغلب می تواند به معنی تفاوت برای بهره برداری طولانی مدت یاطاقان و سایر اجزای ماشین باشد. انتخاب هر روان کننده بیش از دیگری باید همیشه مواد افزودنی را در نظر بگیرد.


بلبرینگ ما ارائه می دهیم
غلتک آمریکایی عمدتا سنگین وظیفه ای است که در صنایع مختلف در ایالات متحده و در سراسر جهان استفاده می شود. نه تنها کلاس های یاتاقانهای صنعتی ما عمر طولانی در خدمت را از معیار خستگی نورد فراهم می کنند، بلکه باید از لحاظ تأثیر، اضافه بار و گشت و گذار با سرعت بالا هم از نظر ساختاری، از هم جدا باشند. طراحی هر تحمل سنگین برای این منظور بهینه شده است، از جمله بالابرهای بزرگ ما.


بلبرینگ
بلبرینگ سیلندر
غلتک مخروطی
کروی غلتک
بلبرینگ رانش
بلبرینگ سفارشی
روانکاری روغن
از یک جنبه عملکرد، روغن بهترین شکل روانکاری است و انواع مختلفی از روش های تحویل به بلبرینگ ارائه می دهد. ساده ترین شکل این است که حفظ سطح روغن استاتیک در مسکن تحمل کند. در انواع مختلفی از وسایل، مانند وسایل دنده و / یا میله های اتصال، نفتی که به این اجزاء عرضه می شود، مه و یا اسپری را ایجاد می کند که سطح تماس را تحمل می کند. این گاهی اوقات "روانکاری چلپ چلوپ" نامیده می شود.


بعد در پیچیدگی، روغن مین و سیستم های هوا و روغن طراحی شده اند تا مقدار دقیق روغن مورد نیاز برای روانکاری را فراهم کنند، از اضافه شدن روغن اضافی که می تواند توسط تحمل، افزایش کشیدن و درجه حرارت جلوگیری شود، طراحی شده است.


برای برنامه های کاربردی با سرعت بالا، اغلب ضروری است که گردش خون جوش داده شود. نازل روغن مستقیم را به یک بلبرینگ تزریق می کنند که یک عملکرد دوئل روانکاری و حذف گرما را فراهم می کند. این سیستم ها پیچیده و گران هستند و زمانی که کاملا ضروری هستند انتخاب می شوند.


روانکاری روغن
به طور کلی، اگر روانکاری مورد نیاز بلبرینگ به آن اجازه دهد، روانکاری گریس انتخاب می شود. سیستم های گریس معمولی بسیار ساده تر از سیستم های روغن هستند و به اندازه هزینه ای ندارند. اغلب تنها ویژگی های مورد نیاز، حفره های گریس و یک نوک پستان گرانول خارجی برای دوباره پر کردن است.


هنگام انتخاب گریس برای یک برنامه کاربردی، چندین خواص آن باید برای شرایط عملیاتی در نظر گرفته شود. اولویت این خواص:


گرانروی مورد نیاز روغن در دمای بلبرینگ.
درجه حرارت برای درجه حرارت.
پایه صابون که برای برنامه مناسب است.
در دسترس بودن مواد افزودنی EP (Extreme Pressure).
سطح "درجه" گریس نشان دهنده چربی است. نمرات "0" و "1" نسبتا نرم و معمولا در دماهای پایین عمل می کنند. نمرات "2"، "3" و "4" در درجه حرارت به طور فزاینده بالاتر استفاده می شود. درجه "3" نیز معمولا در برنامه های کاربردی عمودی استفاده می شود برای جلوگیری از رسوب تمام گری در پایین تحمل.


پایگاه های مختلف ضخیم دارای مزایای خاصی هستند تا بتوان آنها را برای برنامه های مختلف انتخاب کرد. برخی از مزایای اصلی آنها عبارتند از:

کلسیمقدرت ذاتی EP، مقاومت خوردگی، ایمن برای پردازش مواد غذایی، تنها استفاده از دمای پایین.

سدیمهزینه پایین، هدف کلی، درجه حرارت متوسط.
لیتیمدمای بالاتر، سرعت بالا.
بنتونیت خاک رس
بارهای سنگین در دمای بالا، مقاومت در برابر آب.
مصنوعی
دمای بسیار بالا (هزینه بالا)

بلبرینگ دوباره روغنکاری
در بسیاری از برنامه های کاربردی، ضروری است که گریس را در فواصل منظم دوباره پر کنید زیرا گریس قدیمی خشک می شود از روغن خون به قسمت های متحرک بلبرینگ و پایه ضخیم شدن اکسید می شود. دوباره روغنکاری باید بخشی جدایی ناپذیر از طراحی تجهیزات باشد، و برخی از نوع بلبرینگ در حال حاضر ویژگی های مجدد روغن را ارائه می دهند. طراحان خوب برای انتقال گریس به یاتاقان، در داخل دستگاه خود را در دسترس می گذارند. اگر گریس قدیمی مسدود شده باشد، این کار خیلی خوب است تا فشار گریس جدید را در برابر بلبرینگ فشار دهید. به مراتب بهتر است گریس جدید را در مرکز تحمل معرفی کنید و آن را از هر طرف از گریس قدیمی فشار دهید. اگر این در تحمل انتخابی امکان پذیر نباشد، پس از آن گریس باید به یک طرف تحمل اعمال شود، در حالی که قسمت دیگری از حفره مسکونی برای جایگزینی گریس قدیمی فراهم می شود. برخی از طرح های ماشین، یک دریچه خالصی را ارائه می دهند و یا اجازه می دهند که گریس های قدیمی در زیر لب ها فرار کنند. برخی از انواع تجهیزات مورد استفاده در صنایع ذرات ساینده در هوا از چربی روان کننده به عنوان یک ماده فیلتر برای جذب این ذرات استفاده می کنند. گریسینگ مجدد این بلبرینگ ها و محفظه های آنها، گریس آلوده را خارج از محفظه بلبرینگ می کند. مهم است که به یاد داشته باشیم که دوباره روغنکاری باید انجام شود وقتی که روغن در تحمل هنوز هم خوب است.


فواصل زمانی مجددا تمیز کردن، که همیشه مقدار مناسب روغن را به یاتاقان ها ارائه می دهد، همیشه نمی تواند دقیقا پیش بینی شود. ما می دانیم که یک فاصله مناسب به طور عمده عملکرد دما، تعداد ساعات کاری در روز و اندازه و سرعت تحمل است. بعضی از تجهیزات نیاز به استفاده از یاتاقان ها هر روز، بعضی ها یک بار در هفته، بعضی هر دو هفته و بعضی ها یکبار در ماه استفاده می شود. در برنامه های کاربردی مانند این، اغلب مفید است که یک بار در سال به طور کامل شستشو یاتاقان ها را دوباره بسته بندی کنید، با گریس جدید دوباره بکشید، و با برنامه ی مجدد گریس سازی ادامه یابید. کاربران توصیه می شود که نه تنها وضعیت گریس قدیمی را بررسی کنند، بلکه نمونه هایی را برای آزمایشگاه هایی که در تجزیه و تحلیل روانکارهای مورد استفاده قرار می گیرند، ارسال کنند. دانش به دست آمده برای هر برنامه خاص، بهترین شاخص برای یک دوره مناسب دوباره گریز است.


دریافت توصیه های روانکاری نباید سخت باشد زیرا تولید کنندگان و توزیع کنندگان روان کننده های متعدد وجود دارند که باید اطلاعات و مشخصات لازم برای ارائه کمک حرفه ای داشته باشند. تجربه آموخته شده با محصولات خود را در تجهیزات مشابه و / یا شرایط عملیاتی مشابه اغلب بهترین دلیل انتخاب مارک، نوع روان کننده برای بلبرینگ در یک قطعه تجهیزات است.


ما تلاش کرده ایم که مهمترین خصوصیات یک روانکار برای یاتاقانهای ما را تعریف کنیم تا بتوانند عمر طولانی را برای صاحبان و اپراتورهای تجهیزاتی که در آنها نصب شده است، فراهم کنند. فقط برخی از ویژگی های روغن های معمولی و گریس های موجود به طور خلاصه به آنها اشاره شده است، و بسیاری ویژگی های دیگر از روغن های مختلف را می توان با یک متخصص روانکاری توضیح داد. اگر مشتریان از یاطاقان ما هر گونه سوال و یا نگرانی در مورد توصیه های روان کننده برای تجهیزات خود، لطفا دریغ نکنید با ما تماس بگیرید تماس با فروشنده غلتک یا یکی از نمایندگان زمینه ما. این سیاست اعلام شده از شرکت آمریکایی غلتک است که ما یک روانکار خاص و یا حتی یک شرکت که تولید روان کننده توصیه نمی کند. ما، با این حال، بررسی می کنیم که یک روان کننده انتخاب شده توسط مشتریان ما مناسب برای بلبرینگ ما است.

Awesome Image

معرفی نویسنده

ابوالفضل عدالتی میرنامی ، دارای 8 سال سابقه فروش بلبرینگ ، لیسانس برق قدرت