ساعت پاسخگویی : 10صبح - 8 بعد از ظهر

Telegram AEM Bearings

کانال تلگرام

https://t.me/AEMBearings

بخش بلبرینگ

09354117894 / ابوالفضل عدالتی

بخش کاسه نمد

09333617153 / محمد عسکریان

بخش مطالب

14 تیر
1398
0

سیستم های گانت: راه حل مناسب برای بارهای سنگین و مناطق کار بزرگتر

اتوماسیون در صنعت تولید در حال افزایش است و تقاضا می تواند تقریبا در هر کاربرد از پردازش، مونتاژ، بازرسی تا بسته بندی استفاده شود. نرمافزاری و روباتهای صنعتی 6 محور به طور گسترده ای برای دستیابی به اتوماسیون برای برنامه های کاربردی مانند پالتینگ، مرتب سازی و انتخاب و جای دادن برای نام، اما چند مورد استفاده می شود. هنگام مشخص کردن یک ماموریت یا ربات، باید توجه داشته باشید به کار و بار مورد نیاز، گیره هایی که به سیستم وصل می شوند، و فاصله و سرعت مورد نیاز.


برای بسیاری از برنامه های کاربردی، سیستم حرکتی خطی هدایت می تواند کارهای مشابه را به عنوان یک ربات صنعتی انجام دهد در حالیکه هزینه های کمتر و انعطاف پذیری بیشتری را در بر دارد. در حقیقت، جایی که این کار شامل حرکت محصولات سنگین و ناخوشایند در یک فاصله بزرگ است - یک سیستم پایه بدون شک بهترین راه حل است. رئیس شرکت HepcoMotion، گیلس فورستر، مزایای سیستم های زیردریایی را توضیح می دهد.

منطقه کار بزرگتر


یک مزیت کلیدی سیستم های پایه این است که آنها توانایی بالابردن بارهای بیشتر را در فاصله ای بیشتر دارند. به عنوان مثال، یک جعبه 3 متر مربعی می تواند مقدار قابل توجهی را در حدود 400 کیلوگرم در هر آنچیزی که در آن 3 متر پاکت در هر دو محور قرار دارد قرار دهد. برعکس، یک ربات صنعتی ظرفیت محدودی را در لحظه بار لحظه ای دارد و وقتی که بار از روبات خارج می شود، بارگیری بیشتر از محور مرکزی گسترش می یابد. برای مثال، وقتی که رسیدن افقی به یک ربات معمولی 6 محور نسبت به 0.7 متر افزایش یابد، تقریبا 50٪ کاهش می یابد. بنابراین یک ربات قابل اندازه گیری برای یک بار کم کوچک در حال حرکت بیشتر فاصله است. همانطور که پاکت کاری رشد می کند، مزیت هزینه گرانبها افزایش می یابد.

با توجه به مزایای یک فرعی در یک منطقه کار بزرگتر، HepcoMotion با بیش از 18 سال در حال کار با متخصصان مواد انبوه، نوار نقاله های Avanti بوده است و انواع راه حل های HDS2 را برای بلند کردن پالت ها عرضه می کنند. هر زیردری دارای بار 120 کیلوگرمی است، محور X با سرعت 2 متر در ثانیه حرکت می کند، محور Z در 1.8 متر در ثانیه حرکت می کند و محور Z 2 متر است. این سیستم ها از 12 متر تا 30 متر طول می کشد و این سیستم ها را در یک منطقه وسیع قرار می دهد و نشان می دهد که مناسب زیرساخت ها برای کار در مناطق کار بزرگتر است. HepcoMotion ارائه می دهد طیف وسیعی از فریم ها - از یک بار حمل و نقل سبک، سرعت بالا به بارهای سنگین، یک راه حل برای پاسخگویی به الزامات برنامه های مشتری وجود دارد.

بارهای بزرگترکارشناسان حرکت خطی HepcoMotion به تازگی یک سیستم دندانه دار HDS2 X-Z را در کارخانۀ خود نصب کرده است تا یک کارخانه تمیز کردن شیمیایی چند ایستگاه را فراهم کند. بر اساس مجموع بارگیری 700 کیلوگرم با سرعت اسمی 0.5 متر بر ثانیه، این راه حل یک طول سقفی طولی 14 میلیمتر را فراهم می کند. این برنامه ایده آل برای یک سیستم فرعی مناسب است زیرا نیاز به بلند کردن و بارگذاری 4 متر اسلاید به 7 مخزن جداگانه بسته است. دو سر برای تحمل مانور طولی 4 متر استفاده می شود؛ یک شکل و اندازه چالش انگیز است که خود را به یک ربات تحمیل نمی کند. راهنمای خطی HDS2 Hepco با طیف وسیعی از غلتک های V و راهنماهای خطی برای این نرم افزار مناسب است و محدوده تامین Hepco شامل تمام عناصر مکانیکی نظیر پاها، پرتو XZ، اسلاید، بلبرینگ، رکاب و پین کن، درایوهای کمربند و زنجیره کابل، متناسب با نیازهای فردی یک مشتری است.

سازگاری و انعطاف پذیری


در بعضی موارد، منطقه کار باید بعد از اینکه سیستم برای برخی از زمان ها عملیاتی شده است، افزایش یابد و یکی از مزایای کلیدی سیستم پایه این است که طول را می توان برای افزایش انعطاف پذیری یا تأسیسات موجود در آینده، افزایش داد. نیاز به افزایش تولید، تقاضای بیشتری را در سیستم های موجود ایجاد می کند و به جای سرمایه گذاری در زیرساخت های اضافی، ترجیحات اغلب در صورت امکان امکان پذیر است. دلایل دیگری برای نیاز به توسعه می تواند به دلیل تغییر فرایند یا برنامه باشد.

با یک سیستم بلبرینگ، افزایش رسوب افقی از 2 تا 4 متر به عنوان مثال، یک فرایند نسبتا ساده است که نیاز به تنها یک محور تک جهت افزایش طول سکته مغزی دارد. تمام عناصر دیگر زیرین تنها با یک پرتو تحت تاثیر قرار می گیرند و این راه حل ساده و مقرون به صرفه است.

HepcoMotion اخیرا این درخواست را از یکی از مشتری های خود، IAC Engineering، یک ادغام بزرگ الکتریکی و اتوماسیون شرکت واقع در جنوب ولز داشته است. مهندسی IAC برنامه ای داشت که مشتریانش پس از ساخت سیستم، سکته مغزی اضافی را درخواست کرده بودند. Hepco قادر به جایگزینی تنها برای پرتو محور Z بود که سکته مغزی را به صورت ضروری گسترش داد. باقی مانده از سیستم بدون تغییر بود، نشان دهنده انعطاف پذیری راه حل Hepco. یک ربات صنعتی در همان وضعیت احتمالا نیاز به جایگزینی کامل دارد.

اگرچه ممکن است که رباتهایی که محور را توسعه داده اند را برای رسیدن به فاصله طولانی تر خریداری کنید، اما این امر بر راندمان ربات تاثیر می گذارد، بنابراین گسترش محور همیشه بهترین راه حل نیست. در بیشتر موارد، برای گسترش دسترسی به یک ربات و نگه داشتن همان loadload، مشتری نیاز به رفتن به ربات اندازه بعدی، هزینه های قابل توجهی بیشتر است.


V راهنمای تکنولوژی


برای حداکثر کارایی هر نصب سیستم باید هزینه های نگهداری کم هزینه را ارائه دهد. این به ویژه برای برنامه های کاربردی با وظایف بسیار مهم است و مسافت های طولانی را با بارهای سنگین پوشش می دهد. سیستم هایی که می توانند عملکرد مداوم را بدون نیاز به تعمیر و نگهداری روزمره مانند روانکاری دوباره متوقف کنند، توسط طراحان و مهندسان تولید به شدت ارزشمند هستند.

سیستم های پایه Hepco بر اساس تکنولوژی دقیق V هدایت می شوند. سیستم هدایت Hepco دارای یک عمل پاک کردن منحصر به فرد است که بقایای آن را دفع می کند، و این کار را به ویژه در محیط های سخت و کارآمد انجام می دهد که اغلب در آن استفاده می شود. قطر بیرونی بلبرینگ با سرعت بیشتری نسبت به قطر داخلی حرکت می کند. تفاوت سرعت باعث می شود که ذرات نزدیکتر به مرکز حرکت کنند و به خارج از محدوده حرکت کنند و از بین بروند. با توجه به هندسه اسلات و رابط تحمل، باقی مانده ها به قطر بیرونی تحمل در حرکت مارپیچی، دور از سطح در حال اجرا خارج می شود.


 نگهداری

هنگامی که تعمیر و نگهداری مورد نیاز است، مشتری می خواهد بداند که فرآیند ساده است و بیش از حد بر زمان تولید تاثیر نمی گذارد. تمام یاطاقان استفاده شده در هلیکوپترهای هلی کوپتر HDS2 از نوع قابل جابجایی هستند و می توانند از کامیون جدا شوند بدون نیاز به برداشتن کامیون از انتهای محور. این به این معنی است که کل فرآیند بسیار سریع است و می تواند با خرابی حداقل انجام شود. در شرایط روانکاری، نیازی به تغییر راهنمای نیست. تغییر بلبرینگ و چرخ دنده ها نسبتا ساده است و به راحتی می تواند توسط تیم تعمیر و نگهداری داخلی مشتری انجام شود. به طور معمول یک راه حل یکپارچه ربات باید توسط یک متخصص تعمیر شود - نه تنها هزینه اضافی را به همراه می آورد، بلکه باعث اضطراب نیز می شود.


ادغام


تولید محصولات جدید در یک خط مونتاژ موجود، یک چالش مکرر است که مشتریان با آن مواجه می شوند و اغلب با تمایل به ادغام یک موتورسواری خودکار یا ربات به سیستم دست به دست هم می دهند. به عنوان یک ربات کاملا قابل برنامه ریزی است، می تواند به یک سیستم موجود متصل شود. با این حال، یک سیستم فرعی بسیار ساده و مقرون به صرفه برای ادغام است. بسیاری از راه حل های موجود از طریق کنترل های PLC ساده هدایت می شوند و می توانند چالش برانگیز و پرهزینه برای ادغام سیستم های پیچیده کنترل یک ربات 6 محور را ثابت کنند. برعکس، یک سیستم فرعی 3 محوره اغلب با کنترل کننده موجود در جفت می شود و می تواند به طور کامل در عملکردهای ماشین موجود باشد.


پاکت کاری کارآمد


به عنوان پایانه های نصب شده بر روی سر و یا گاهی اوقات زیر پاکت کاری، آنها اضافه می کنند صرفه جویی در فضای ذخیره سازی با ارزش، و در نتیجه کار کارآمد تر از ربات صنعتی سنتی است. جایی که فضا یک حق بیمه است، این به ویژه مربوط است، بیشتر زمانی که فضای نگهداری ربات نیز باید مورد توجه قرار گیرد. Gantries همچنین اجازه دسترسی بیشتر به ایستگاه های کاری را می دهد. با توجه به اینکه تولیدکنندگان با توجه به کاهش فاصله زمانی برای به حداکثر رساندن بهره وری، توانایی دسترسی به ایستگاه های کاری به سرعت یک مزیت قابل توجه است.


به طور خلاصه، اگر نرم افزار نیازی به حرکت پیچیده ای ندارد که به 6 درجه آزادی نیاز داشته باشد، شانس خوبی وجود دارد که می تواند جانشین خوبی باشد، مخصوصا هنگام بارگیری بارهای سنگین در مناطق کار بزرگتر.

Awesome Image

معرفی نویسنده

ابوالفضل عدالتی میرنامی ، دارای 8 سال سابقه فروش بلبرینگ ، لیسانس برق قدرت