ساعت پاسخگویی : 10صبح - 8 بعد از ظهر

Telegram AEM Bearings

کانال تلگرام

https://t.me/AEMBearings

بخش بلبرینگ

09354117894 / ابوالفضل عدالتی

بخش کاسه نمد

09333617153 / محمد عسکریان

بخش مطالب

18 تیر
1398
0

مطالعه موردی - یک اتصال کامل: فن آوری انقلابی با مهندسی قوی مطابقت دارد

EXAM255 اولین چاپگر صنعتی 3D است که در سراسر جهان تولید قطعات فلزی با استفاده از گرانول ریخته گری تزریق می کند.

در اوایل سال 2015 شروع به کار آلمان شرقی آلمان، AIM3D با هدف ایجاد یک ماشین چاپ سه بعدی، با ایجاد یک ماشین چاپ سه بعدی، توانست در نهایت تبدیل به یک ابزار استاندارد در هر کارگاه شود. یکی از چالش های غیر منتظره در این تلاش برای توسعه یک دستگاه چاپ سه بعدی انعطاف پذیر و کارآمد، یافتن یک ارائه دهنده مناسب سیستم هدایت خطی با کیفیت بالا بود که به نیازهای آنها پاسخ می داد.


بنیانگذاران AIM3D GmbH، همه از دانشگاه روستوک در شرق ساحل آلمان قصد دارند به شدت هزینه تولید مواد افزودنی فلزات را کاهش دهند. در تجربه خود، استفاده گسترده از تولید افزودنی تا به حال به دلیل هزینه های بالای مواد و ماشین آلات شکست خورده است. امروزه، بسیاری از چاپگرهای 3D فقط مواد تک را اداره می کنند و اغلب به مواد گران قیمت برای چاپ نیاز دارند. رابرت رادون، مدیر توسعه مکاترونیک می گوید: "هدف ما این بود که ابزار ابزار قرن بیست و یکم که در هر شرکتی، مانند یک تراش یا فرزکاری در قرن نوزدهم، جایگاهی داشته باشد."

بلبرینگ قابل اعتماد HepcoMotion، اکسترودر ExAM255 را در داخل فضای نصب با دقت کامل حرکت می دهد.


هنگامی که تیم AIM3D شروع به ساخت نخستین نمونه های چاپگر سهبعدی خود کرد، ExAM 255، آنها بر این باور بودند که یافتن راهنماهای مناسب خطی برای نیازهایشان آسان نیست - به نظر می رسد یک کار فوق العاده پیچیده ای نیست. با این حال، به زودی آشکار شد که این مورد نبود. "برای ساختن روند چاپ به همان اندازه که ممکن است دقیق باشد، بسیار مهم است که دو سر چاپی کاملا هماهنگ باشند، حتی در سرعت های سریع. به منظور جلوگیری از شوک در هنگام چاپ، حمایت از تخت چاپ نیز باید ساخته شود تا کاملا پایدار باشد "، رنه زیلک، مدیر بخش توسعه گیاهان، توضیح می دهد.
AIM3D از یاتاقانهای Slimline HepcoMotion با محورهای کوتاه استفاده می کند تا با فضای خیلی تنگ برخورد کند. بلبرینگ قیمت رقابتی بخشی از محصولات GV3 با کیفیت بالا HepcoMotion است.

علاوه بر این، از آنجا که مکانیزم برای بالا بردن و کاهش سرهای چاپی چنین رابط کاربری قابل مشاهده بین کاربر و دستگاه است، برای ما مهم بود که راهنمای خطی به نظر می رسید و احساس می کرد با کیفیت بالا، "Zielke که در چاپگر درگیر بود توسعه از ابتدا. در حالی که مهندسان AIM3D قصد داشتند به شدت کاهش هزینه های تولید افزودنی ها را انجام دهند، آنها نمی خواستند این کار را با مصالحه با کیفیت انجام دهند. با این حال، پیدا کردن این ترکیبی از ویژگی های قیمت قابل قبول نشان داد چالش بیش از انتظار می رود. آنها به تعدادی از ارائه دهندگان برای سیستم های راهنمایی راه حل خطی نگاه می کردند، اما هیچیک از خواسته هایشان راضی نبود تا اینکه HepcoMotion به آنها رسید. HepcoMotion در زمینه راه حل های خطی با کیفیت بالا و اجزای اتوماسیون تخصص دارد و سالگرد 50 ساله خود را در سال جاری به فروش می رساند و برای محصولات با کیفیت بالا نیاز به نگهداری کمی دارد و دقت مطلق را تضمین می کند.


مهندسی عالی
مارک ولکلر، نماینده فروش از HepcoMotion، تیم AIM3D را در مورد مناسب ترین محصولات خود برای درخواست خود توصیه کرد: "در چاپگر خیلی زیاد نبود و راهنماها تحت بارهای قابل توجهی با شتاب زیاد قرار می گرفتند در حالی که هنوز هم نیاز به کار با اطمینان و دقیق دارند. در این راستا، یاتاقانهای Slimline Hepco و NV20 اسلاید از سیستم راهنمای خطی GV3 ما بهترین راه حل بود، "Völkers توضیح می دهد.


یاتاقانهای Slimline HepcoMotion به طور مستقیم بر روی دو سر چاپگر قابل تغییر می باشند و همراه با اسلایدهای NV20 HepcoMotion، آنها اطمینان می دهند که سر و صدای چاپگر با سرعت 2.5 متر بر ثانیه با دقت مطلق حرکت می کند. حرکت x-y توسط سه پیچ توپ به دست می آید؛ دو در محور x و یکی در محور y. جنبش Z برای چاپ، از طریق دو پیچ توپ انجام می شود. ExAm 255 از دو سر چاپ استفاده می کند تا به راحتی با تغییرات احتمالی مواد مقابله کند. در طول فرایند چاپ، چاپ دوم دوم که مورد استفاده قرار نمی گیرد، به طور مداوم با 10 میلی متر برداشته می شود تا با شی مورد نظر چاپ نشود.


یکی از مزایای مهم GV3 محدوده خطی کارشناس HepcoMotion این است که توانایی تنظیم بلبرینگ و بنابراین حذف بازی که از سایش در طول عمر محصول جلوگیری می کند. "بنابراین، به جای نیاز به انهدام و تغییر راهنمای خطی و تحمل شما می توانید به سادگی تحمل تحمل خود را که به وضوح بسیار کارآمد تر و هزینه کم است،" Völkers می افزاید. "توانایی تنظیم و تنظیم مجدد برای ما بسیار مهم است، زیرا حتی کوچکترین انحراف در محدوده میکرون در محصول نهایی قابل قبول نیست." Zielke اضافه می کند.


عمل تمیز کردن GV3 نیز یک ویژگی مهم در این محیط بود که خاک و آوارها حضور دائمی دارند. با توجه به شکل خاصی از راهنماهای V، ذرات خاک به طور مداوم از طریق حرکت بلبرینگ در طول فرایند چاپ تحت فشار قرار می گیرند. این ویژگی خود تمیز کردن سیستم طولانی مدت حتی در محیط های کثیف مانند فرایند چاپ را تضمین می کند. "در نهایت، ما به راحتی توسط محصولات Hepco متقاعد شدیم؛ هر دو کیفیت و ویژگی های محصول درست بودند. Zielke می گوید: تصمیم ما برای استفاده از سیستم Hewlett-Packard GV3 است، ما همچنین دریافتیم که یک نمونه ای که ما می توانیم آزمایش کنیم، چیزی است که ما انتظار آن را نداشتیم چون هنوز یک خریدار بزرگ نیستیم.


تنظیم کنید برو
دوازده سال کار توسعه برای تکمیل ExAM255 انجام گرفت اما اکنون AIM3D GmbH آماده حرکت به سریال است و منتظر چاپ مجوز CEM E-1 Extruder می باشد. چاپگر می تواند تقریبا هر گرانول تزریقی را به قطر 3 میلی متر برساند. آقای رادون توضیح می دهد: "چیزی که واقعا در مورد اکسترودر E-1 وجود دارد این است که مشتری نیازی به خرید فیبرهای پلیمری گرانبها یا پودرهای فلزی ندارد، که قبل از تاسیس این شرکت به عنوان دستیار تحقیق در دانشگاه کار می کرد. توانایی استفاده از گرانول تزریقی استاندارد این روند را بسیار ارزان تر می کند. علاوه بر این، همان مواد را می توان برای نمونه های اولیه و ساخت نهایی استفاده کرد، و انتقال از نمونه اولیه به محصول نهایی برای کاربر نهایی اقتصادی تر و سریع تر است. "به نظر من، ما تنها شرکتی هستیم که تا به امروز چنین پرینتر 3D قابل استفاده در جهان را توسعه داده است. گرچه چندین کار با گرانول پلیمری وجود دارد، آنها در محدوده مواد انتخابی ندارند و این یک ویژگی منحصر به فرد سیستم ما است، "Zielke توضیح میدهد.


یکی از ویژگی های برجسته چاپگر AIM3D، جداسازی شکل و فیوژن در طول فرآیند چاپ است. در حین چاپ، تنها مواد حامل گرمانرم با هم ترکیب می شوند تا یک جزء شکل آن را بدهد. پس از این، این جزء می تواند قبل از فرآیند پخت واقعی انجام شود. این به نوبه خود هزینه های ابزار و ماشینکاری را پس از پردازش کاهش می دهد. سپس مواد اتصال دهنده از حامل گرمانرم (در فرآیند دو مرحله ای) حذف می شود و در نهایت در یک اجاق گاز پخت می شود تا محصول نهایی تولید شود.


نمونه اولیه به طور خاص از صنعت خودرو تهیه شده است

Awesome Image

معرفی نویسنده

ابوالفضل عدالتی میرنامی ، دارای 8 سال سابقه فروش بلبرینگ ، لیسانس برق قدرت