ساعت پاسخگویی : 8 صبح تا 8 شب

Telegram AEM Bearings

کانال تلگرام

https://t.me/AEMBearings

اکانت تلگرام

@AEM73

فروش : 8 صبح تا 8 بعد از ظهر

09333617153 / محمد عسکریان

مدیرکل : 3 تا 8 بعد از ظهر

09354117894 / ابوالفضل عدالتی

کاسه نمد نداریم

17 مهر
1398
0

تشخیص خرابی بلبرینگ کوره با استفاده از امواج التراسوند (فراصوت)

بازرسی تحمل سرعت آهسته با سونوگرافی


تجزیه و تحلیل لرزش از مدتها پیش ابزاری برای استفاده برای یاتاقان ها و سایر تجهیزات چرخشی بوده است. به طور معمول ، سونوگرافی همراه با تجزیه و تحلیل لرزش مورد استفاده قرار می گیرد تا تکنسین ها در تأیید وضعیت دارایی های مکانیکی به تکنسین ها کمک کنند.


به دلیل تطبیق پذیری سونوگرافی ، در صورت عدم وجود یک مرکز برنامه تحلیل لرزش قوی ، می توان از طریق سونوگرافی برای تشخیص خرابی های تحمل زودرس و همچنین سایر موارد استفاده کرد. اگر تجزیه و تحلیل لرزش توسط ارائه دهنده خدمات خارجی به صورت ماهانه یا ماهانه انجام شود ، می توان از سونوگرافی در حین موقت استفاده کرد. این به تسهیلات کمک می کند تا قبل از ارائه دهنده خدمات ورودی به تسهیلات ، از وضعیت برخی از دارایی های مهمتر مطلع شود. بنابراین ، زمان ارائه دهنده خدمات می تواند با کارآمدتری مورد استفاده قرار گیرد زیرا گیاه می داند در خصوص دارایی که توسط سونوگرافی مورد بررسی قرار می گیرد مشکل برجسته ای وجود دارد یا خیر. ارائه دهنده خدمات می تواند بر اساس یافته های سونوگرافی اولویت بندی کند.


سناریوی دیگری که در آن می توان از اولتراسوند برای اولین بار در مورد تحلیل لرزش استفاده کرد ، با نظارت بر یاتاقان های سرعت آهسته است. نظارت بر تحمل سرعت آهسته با سونوگرافی آسان تر از آنچه فکر می کنید است. از آنجا که بیشتر دستگاه های سونوگرافی با رده بالا دارای محدوده حساسیت و تنظیم فرکانس گسترده ای هستند ، می توان به خصوص در سرعت های کندتر گوش به کیفیت آکوستیک بلبرینگ گوش داد. در کاربردهای تحمل سرعت آهسته شدید (معمولاً کمتر از 25 دور در دقیقه) ، یاطاقان littleهای صوتی اولتراسونیک کمی ایجاد می کنند.


در این حالت ، نه تنها گوش دادن به صدای بلبرینگ بلکه مهمتر از آن برای تجزیه و تحلیل فایل صوتی سونوگرافی ضبط شده در یک نرم افزار تجزیه و تحلیل طیف ، با تمرکز بر فرم موج زمان برای دیدن اینکه آیا ناهنجاری های موجود وجود دارد ، مهم است. اگر صداهای "ترک خوردگی" یا "ظاهر" وجود داشته باشد ، نشان می دهد که تغییر شکل رخ می دهد. در تحمل سرعتهای بالاتر از 25rpm ، می توان سطح دسی بل پایه را تنظیم کرد و قرائت های سطح دسی بل را به مرور زمان ترسیم کرد.


استفاده از سونوگرافی برای شناسایی خرابی موتور یاتاقان اجاق گاز


بازرسی با دستگاه سونوگرافی با یک خشک کن تازه نصب شده در سایت انجام شد. این یک درام بزرگ بود ، حدود 20 متر به طول 5 متر. این چرخش توسط 4 موتور بزرگ چرخانده شده بود که هر یک از آنها دارای دو مجموعه بزرگ یاتاقان بودند. این موتورها فر را چرخانده و با سرعتی در حدود 7-10 دور در دقیقه در حال چرخش هستند. به این معنی که ما در مورد مورد بلبرینگ های با سرعت بسیار زیاد صحبت می کنیم ، که معمولاً برای بازرسی چالشی است.


از ابزار اولتراسونیک برای بررسی همه یاتاقان ها استفاده شد - تقریباً همه آنها صدای خوب و روان و خواندن 0 دسی بل را به جز یک مورد ارائه دادند. در یکی از یاتاقان های این مجموعه ، دستگاه اولتراسونیک به جای 0.dd 2dB را نشان می داد. همچنین صدای شنیده شده از هدفون متفاوت بود: مانند سایر بلبرینگ ها صاف نبود و صدایی تکرار شونده "ضربان" را نشان می داد. این امر به بازرس این نشانه را نشان می داد که ممکن است چیزی با این تحمل خاص اشتباه بوده باشد.


پس از نتایج حاصل از بازرسی اولتراسونیک ، یک نمونه گریس برای تأیید صدمه به بلبرینگ - در این حالت نمونه گریس آلودگی فلز را نشان می دهد. نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل گریس در حقیقت حضور ذرات فلزی را نشان داد و صدمات را که توسط دستگاه سونوگرافی نشان داده شده بود تأیید می کند.


قدم بعدی به طور طبیعی برنامه ریزی یک خاموشی برای جایگزینی یاتاقان بود که همانطور که در تصاویر مشاهده می شود در شرایط بسیار بدی قرار داشت. بخشی از مسابقه بیرونی با باز شدن از بین رفت. همچنین قابل توجه بود که یکی از غلطک ها 90 درجه حرکت کرده است. قفس نیز کاملاً آسیب دیده بود.

بلبرینگ سونوگرافی و سرعت آهسته - روش


همانطور که مشاهده می شود ، فناوری سونوگرافی هنگام تلاش برای نظارت بر وضعیت یاتاقان های سرعت آهسته بسیار مفید است و یک ابزار / سنسور التراسونیک قادر است هشدار از خرابی را حتی در سرعت های بسیار کند مانند در این حالت ، به پرسنل تعمیر و نگهداری ارائه دهد.


با چرخش یاتاقان ها با سرعت عادی ، با مقایسه تغییرات در مقادیر dB ، می توان بازرسی اولتراسونیک را انجام داد ، و ثابت می کند که یاتاقان با مقدار مشخصی بالاتر از یک پایه اولیه دسی بل ، به روانکاری نیاز دارد یا بسته به میزان دسی بل در بالا ، در حالت خرابی قرار دارد. پایه.


با این حال ، با یاتاقان های سرعت آهسته ، مقایسه سطح dB و ایجاد هشدار کافی نیست: در بسیاری از موارد اختلاف در سطح dB قابل توجه یا حتی غیر وجود نخواهد بود ، در این صورت بازرس ممکن است فکر کند که هیچ مشکلی در این مورد وجود ندارد.


برای یاتاقان های سرعت آهسته ، باید به کیفیت صدا و الگوی صدا اعتماد کرد. برای این کار ، لازم است از ابزار اولتراسونیک با قابلیت ضبط صدا مانند Ultraprobe 15000 استفاده شود و سپس فایل صوتی را روی یک نرم افزار آنالیز طیف صدا مانند Spectralyzer از UE Systems تجزیه و تحلیل کنید. سپس ، متخصصان تعمیر و نگهداری می توانند به سادگی صدای تولید شده توسط یاتاقان با سرعت کم را ضبط کنند ، پرونده را در Spectralyzer بارگذاری کرده و در نمای سریال آن را تجزیه و تحلیل کنند.


تجزیه و تحلیل طیف این یاتاقان موتور اجاق گاز به وضوح نشان می دهد که غلتک در 90 درجه با ترک خوردگی به زودی به ترک خوردگی برخورد می کند. بنابراین ، الگوی صدا یک مشکل موجود را نشان می دهد ، که مطمئن ترین منبع اطلاعات در هنگام تعیین وضعیت یاتاقان با سرعت کم با استفاده از سونوگرافی است.


از سوی دیگر ، طیف صدای ضبط شده از یکی از یاتاقان های "خوب" تصویر بسیار متفاوتی را نشان می دهد: طیف بسیار یکنواخت و تقریباً هیچ تغییری در دامنه.


این یافته مبلغ قابل توجهی را برای شرکت صرفه جویی کرده است ، زیرا برای جابجایی چنین بلبرینگ بزرگ ، جرثقیل لازم بود ، شغلی که تا 6 ساعت به طول انجامید. خوشبختانه این کار در حین قطع برنامه ریزی انجام شد و از هزینه های بدون خرابی برنامه ریزی شد.

تگ ها :
Awesome Image

معرفی نویسنده

ابوالفضل عدالتی میرنامی ، دارای 8 سال سابقه فروش و بیش از پنجاه سال سابقه خانوادگی در ضمینه بلبرینگ ، لیسانس برق قدرت