خبرها

غلبه بر چالش های روغن کاری در صنایع غذایی و آشامیدنی

خوردن اجزای دستگاه مناسب در صنایع غذایی و آشامیدنی اغلب دشوار است. از دماهای شدید گرفته تا محل های فشار قوی ، شرایط تحمیل شده به ماشین آلات در این صنعت سخت است.
با حدود 36٪ از نارسایی های تحمل زودرس ناشی از روش های روغن کاری ضعیف ، اهمیت روغن کاری مناسب مشخص است. اما شرایط سخت صنعت غذا و نوشیدنی بدان معنی است که حفظ سطح کافی روغنکاری غیر آلوده می تواند دشوار باشد.
خوشبختانه ، پترو کانادا بیش از 30 سال را در ساخت طیف وسیعی از روان کننده های تخصصی سپری کرده است که می توانند در برابر شرایط نابخشودنی صنعت غذا و نوشیدنی بایستند.
طیف وسیعی از روان کننده های مواد غذایی پترو کانادا را در اینجا مشاهده کنید!

تماس تصادفی با محصولات غذایی

هر مؤلفه ای که در ماشین آلات مواد غذایی و آشامیدنی مورد استفاده قرار می گیرد ، حتی در صورت تصادف ، امکان تماس با محصولات غذایی را دارد. به همین دلیل ، کلیه روان کننده ها باید از نظر درجه مواد غذایی باشند.این بدان معناست که اگر مقدار کمی به مواد غذایی نشت کند ، در صورت مصرف هیچ عارضه جانبی نخواهد داشت. این کمک می کند تا یادآوری محصول گران قیمت به حداقل برسد.
پترو کانادا طیف گسترده ای از روان کننده های درجه مواد غذایی را متناسب با هر نوع برنامه کاربردی ، از برنامه های مورد نیاز تا بارهای سنگین گرفته تا مواردی که در محیط های دمای شدید فعالیت می کنند ، تولید می کند.

درجه حرارت شدید

از اجاق گازها تا فریزرها ، صنایع غذایی و آشامیدنی در شدیدترین دما فعالیت می کنند. این درجه حرارت برای فرآوری موثر محصولات غذایی ضروری است ، اما در صورت عدم انتخاب محصولات روانکاری صحیح ، می تواند مشکلات جدی ایجاد کند.
درجه حرارت بالا باعث کاهش سریع روغن و همچنین کاهش ویسکوزیته آن می شود و باعث حساسیت بیشتری به نشت می شود. این بدان معناست که فواصل جابجایی اغلب در برنامه هایی که در معرض گرمای شدید قرار دارند کوتاه تر است.
درجه حرارت پایین می تواند به همان اندازه مشکلات ایجاد کند ، با کاهش ویسکوزیته روغن کاری روان کننده. این باعث می شود که روان کننده ضخیم تر شود ، و در نتیجه باعث کاهش کارایی آن می شود.
طیف وسیعی از گریس های مصنوعی پترو کانادا برای استفاده در مواد غذایی و آشامیدنی که در حین کار تحت درجه حرارت شدید قرار دارند ایده آل است.

آلاینده ها

آلاینده های ساینده مانند آرد و خاک در صنایع غذایی و آشامیدنی رایج است. اگر این آلودگی ها به یک مؤلفه وارد شوند ، می توانند اثر روان کننده را کاهش داده و توانایی آن را محدود کنند.
گریس های خالص ، خالص ، که توسط پترو کانادا تولید می شوند ، به تأمین دید بیشتر آلاینده ها در داخل اجزا کمک می کنند ، جایی که آلودگی در آن رخ داده است. همچنین باعث بهبود محافظت در برابر سایش قطعات و افزایش عمر خدمات می شود.

رژیم های تمیز کردن

پاکیزگی در صنایع غذایی و آشامیدنی به واسطه سکونت های مکرر تحت فشار بالا حفظ می شود. این امر به جلوگیری از استعمار باکتری ها بر روی اجزای ، نگه داشتن تجهیزات بهداشتی و رعایت مقررات سخت صنعت کمک می کند.
با این وجود فشارهای زیادی که اجزای سازنده در طول این سکوها به آنها وارد می شود ، توانایی سازش آب بندی را دارند و به آب و سایر مواد شیمیایی مورد استفاده برای تمیز کردن مانند مواد شوینده و سولفورها اجازه ورود به یاتاقان و شستشوی روغن را می دهند.
گریس Petro-Canada's Patty FG2 با MICROL ™ MAX محافظت برتر در برابر شستشوی آب و همچنین مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی می کند. این گریس همچنین حاوی ماده نگهدارنده ضد میکروبی برای محافظت از روان کننده در برابر میکروارگانیسم هایی است که می تواند باعث تخریب و بو شود.

نتیجه

هنگام تصمیم گیری در مورد محصول روغنکاری برای کاربرد مواد غذایی و آشامیدنی خود ، باید توجه داشته باشید که سرعت کار و بار مورد نیاز برنامه و همچنین فواصل زمانی مجدد مورد انتظار را نیز در نظر بگیرید.
صنعت مواد غذایی و آشامیدنی همیشه به دنبال چالش هایی برای روانکاری است. خوشبختانه ، تعداد فزاینده ای از روان کننده های سازگار با مواد غذایی وجود دارد که هر کدام در مقابله با شرایط سختی که از صنعت انتظار می رود ، نقاط قوت خود را دارند.

نظرات (0)

لطفا نظر دهید

محبوب

لیست کاسه نمد های ماشینی 30 دی 1396, 12:59
دانلود نرم افزار SKF 8 آذر 1396, 21:46
لیست قیمت بلبرینگ های ژاپنی چینی و رومان 19 آبان 1398, 18:01
کاسه نمد TTO 22 فروردین 1397, 21:30
معرفی بلبرینگ های سری NU NJ N (یاطاقان غلتکی استوانه ای) 28 بهمن 1396, 15:47

تقویم

بیشتر کدام مطالب سایت را مطالعه مینمایید؟