ساعت پاسخگویی : فقط 3 تا 8 بعد از ظهر به جز چهارشنبه ها
تلفن ها : 051-37665347
09354117894
تلفن AEMBearings
E-mail
AbolfazlAEM at Gmail.com
ساعات پاسخگویی
فقط 3 تا 8 بعد از ظهر به جز چهارشنبه ها
تماس با ما
« AEMBearings.IR »
AEM Bearings » خبرها » یاتاقان های Koyo’s SAC برای پشتیبانی از شافت محرک پیچ دقیق

یاتاقان های Koyo’s SAC برای پشتیبانی از شافت محرک پیچ دقیق

مقدمه

سیستم های درایو اسکروپیچ با کاربردهای متنوعی که حرکت چرخشی باید به حرکت خطی تبدیل شود ، با اصطکاک کم (بازده مکانیکی بالا) و دقت بالا استفاده می شود. کاربردهای معمول در هوا فضا (فلای توسط سیم) ، خودرو (فرمان برقی) ، سیستم های مونتاژ دقیق ، روبات ها ، ساخت نیمه هادی ها (استپرها) و ابزارهای ماشین آلات (ماشین های CNC) است. برای کاربردهای با دقت بالا (سطح میکرومتر) که علاوه بر بارهای شعاعی ، نیروهای محوری نیز وارد عمل می شوند ، توجه ویژه به طراحی درایو پیچ توپی و همچنین شافت پیچ توپی و پشتیبانی از تحمل آن ضروری است.


تجربه JTEKT در این زمینه

پس از ادغام Toyoda Machine Works (ساخت ابزار ماشین آلات) و Koyo Seiko (ساخت یاطاقان غلتکی) در JTEKT Corporation ، در سال 2006 ، مهندسان هر دو بخش برای به اشتراک گذاشتن تخصص خود و بهینه سازی یاتاقان های مورد نیاز برای دولت همکاری نزدیک داشته اند ابزارآلات پیشرفته با دقت بالایی که امروز بازار خواستار آن است.نقش حیاتی برای یاتاقان های سافت شافت توپی

در حالی که در طول توسعه یک سیستم توپی پیچ جدید ، توجه زیادی به طراحی مناسب درایو توپی اسکرو (با سیستم چرخش داخلی توپی) و شافت اسپیندل / توپی پیچ (زمین دقیق یا نورد / سرد تشکیل شده) می شود ، اهمیت یاتاقان های حمایت از شافت اغلب دست کم گرفته می شود. برای کاربردهایی که دقت موقعیت پذیری و قابلیت تکرار پیچ گوشتی ضروری است (مانند ابزار ماشین آلات) ، بلبرینگ های شافت باید کاملاً محوری شافت را محکم کنند ، درصورتی که تحت بارهای محوری مختلف از نیروی موتور و نیروهای اینرسی قرار بگیرند ، تا از واکنش منفی جلوگیری شود.

یاتاقان های تماس با یک زاویه برای پشتیبانی از شافت اسپیندل
Koyo نوع خاصی از یاتاقان های SAC را با هندسه داخلی خاص (شامل زاویه تماس 60 درجه) ایجاد کرده است که حداکثر دقت عملکرد و پشتیبانی بار شعاعی / محوری را فراهم می کند که معمولاً برای برنامه های مدرن (با سرعت بالا) ابزار ماشین یا برنامه ها مورد نیاز است. با الزامات عملیاتی مشابه (شکل 3 را ببینید). SAC ها را می توان به صورت مجموعه ای در یک محفظه نصب کرد (شکل 2 را ببینید) یا به عنوان واحد تحمل کننده ارائه دهید (شکل 4 را ببینید). پیکربندیهای مختلفی برای شرایط خاص برنامه در دسترس است ، از جمله دو ، سه یا چهار نوع مطابقت ردیف و به صورت اختیاری جهت پشتیبانی از بارهای محوری دو جهته در جهت مخالف قرار دارند (شکل 5 را ببینید).

برای حفظ دقت ذاتی آنها و اطمینان از عمر طولانی ، احتیاط زیادی لازم است تا از آلودگی به خاک و ذرات ساینده جلوگیری شود. تنظیم دقیق پیش بار برای کاهش شل شدن (بازی محوری محور شافت پیچ) ضروری است ، در حالی که بهینه سازی عمر تحمل (صرفه جویی در هزینه) و حداقل اصطکاک داخلی (بازده چرخش - مصرف انرژی) ضروری است. مهندسان Koyo بسته به نوع کاربرد خاص ، در مورد تنظیمات مناسب ، محلول آب بندی و تنظیمات قبل از بارگیری مشاوره می دهند.

20 شهریور 1399, 18:06 / خبرها

نظر بدهید


up