تلفن AEMBearings
تلفن ها :
051-37665347
09354117894 عدالتی
Whats App
+98 9354117894
ساعات پاسخگویی
تماس با ما
« AEMBearings.IR »
AEM Bearings » خبرها » نحوه شناسایی و جلوگیری از خرید بلبرینگ های جعلی NSK

نحوه شناسایی و جلوگیری از خرید بلبرینگ های جعلی NSK

وقتی اعتبار یک شرکت در معرض خطر باشد ، هیچ تیم خرید یا مهندسی نمی خواهد در دام خرید بلبرینگ های جعلی قرار گیرد. هر ساله ، NSK سرمایه گذاری زیادی در شناسایی و پیگرد قانونی جعل کنندگان انجام می دهد ، اما می داند که بهترین راه برای متوقف کردن این عملیات جعلی ، متوقف کردن تقاضا است. با در نظر داشتن این فکر ، اطلاع رسانی به مشتریان از راه های شناسایی و جلوگیری از خرید یاتاقان های ماکت برای کلیه ذینفعان بسیار سودمند است.

هر دوی این محصولات بلبرینگ تقلبی هستند ، بسته بندی نادرستی (چپ) و بدون مارک (راست) را نشان می دهند

اکثر کاربران نهایی که بلبرینگ تقلبی دریافت می کنند معتقدند که محصولات اصلی خریداری کرده اند و فاقد تخصص در این فن آوری ، تشخیص تفاوت بین کالاهای واقعی و جعلی در نقطه تحویل تقریباً غیرممکن است. در نتیجه ، کاربران کاملاً به زنجیره های تأمین خود متکی هستند تا روش های کنترل کیفیت لازم را که از ورود بلبرینگ های تقلبی جلوگیری می کند ، انجام دهند.

از منابع مجاز استفاده کنید

خرید از منبع مجاز NSK روش خاصی برای تضمین دستیابی به بلبرینگ های معتبر است. هنگام خرید بلبرینگ های برتر از یک توزیع کننده مجاز یا نمایندگی مجاز ، کاربران می توانند مطمئن باشند که روش های تضمین کیفیت دقیق وجود دارد ، زیرا این یکی از بسیاری از فرآیندهای کنترل دقیق است که توزیع کنندگان برای دریافت تأیید NSK باید از آن پیروی کنند.

برای تأیید استفاده از منبع تأیید شده ، به وب سایت NSK مراجعه کنید ، جایی که می توانید لیست کاملی از توزیع کنندگان مجاز را پیدا کنید. روش دیگر ، برای تأیید وضعیت توزیع کننده با NSK تماس بگیرید.

اگرچه از لحاظ ظاهری به طور کلی مشابه است ، اما مناطق مختلفی وجود دارد که اصیل (چپ) و تقلبی (راست) متفاوت است ، از جمله تورفتگی روی غلطک ها

منبع دیگر آسیب پذیری بالقوه در برابر تقلبی ها زمانی است که از پیمانکاران فرعی برای تعمیر دارایی هایی مانند موتورهای الکتریکی ، پمپ ها ، جعبه دنده ها و فن ها استفاده می شود. گاهی اوقات برای یک پیمانکار فرعی - غافل از خطرات (که شامل خرابی زودرس است) - آسان است که بلبرینگ های جعلی را جا بیاندازد. در نتیجه ، هر پیمانکار فرعی باید بررسی شود تا اطمینان حاصل کند که آنها خطرات موجود در محصولات کپی را می دانند و کنترل های لازم را برای جلوگیری از خریدهای بد سرنوشت انجام می دهند.

اگر در اصالت یاتاقان ها شک و تردید وجود دارد ، با چند بررسی اساسی می توانید NSK را به عنوان سازنده اصلی شناسایی کنید. برای شروع ، علامت گذاری ها را بررسی کنید. عدم وجود علامت گذاری نشانه ای واضح از جعلی بودن بلبرینگ ها است. در صورت وجود علامت گذاری ، آیا آنها مشابه علامت های استاندارد سازنده هستند یا در مناطق مختلف بلبرینگ به حالت عادی قرار دارند؟ هر دو می توانند به ساخت غیرقانونی اشاره کنند.

استانداردهای کیفیت ناکافی

کیفیت پایین یکی دیگر از عواملی است که می تواند در آشکارسازی یاتاقان های تقلبی کمک کند. بازرسی از نزدیک در مورد عناصر نورد و مسیرهای عبور ، شاخص های کلیدی مانند اتمام ناهموار و ظاهر غیر عادی غلتک را فراهم می کند. فرایندهای تولید NSK طی دهه های زیادی اصلاح شده و در ترکیب با روش های دقیق کیفیت ، به معنای وجود صفر پتانسیل برای محصولات بی کیفیت است.

عکس سمت چپ یک قفس برنجی تراش خورده یک تکه با جیب بریک شده را نشان می دهد ، در حالی که عکس سمت راست یک قفس تکه تکه تکه و پرچ دار را نشان می دهد. اختلاف در قفس می تواند باعث خرابی تحمل شود

یکی دیگر از مواردی که در مورد شناسایی بلبرینگ های جعلی می آید بسته بندی است. در وهله اول ، کاربران باید بررسی کنند که یاتاقان ها در مواد حمل و نقل مناسب بسته بندی شده اند. بسته بندی ناکافی یا بی کیفیت به این معنی است که یاتاقان ها توسط NSK تهیه نشده اند. علاوه بر این ، پیکربندی پالت و بار کانتینر را بررسی کرده و کشور سازنده را با کشور حمل و نقل مقایسه کنید. کیفیت جعبه نیز باید بررسی شود.

هنگامی که بسته بندی بیرونی برداشته شد ، کارتن های تحمل را مشاهده کنید. آیا کارتن ها مشابه بسته بندی های قبلی دریافت شده هستند؟ همیشه نگاه کنید که آیا کارتن ها دارای علامت گذاری مناسب هستند و آیا آرم اصلی است.

راه حل آسان

مطمئناً ، خرید از یک منبع معتبر مانند یک توزیع کننده مجاز NSK نیاز به هر یک از این چک ها را رد می کند. توزیع کنندگان مجاز NSK با دقت انتخاب و نظارت دقیق ، حرفه ای ، آگاه و خدمات گرا هستند. این توزیع کنندگان با داشتن ذخایر گسترده از محصولات NSK و RHP و دسترسی نامحدود در سراسر محدوده ، یاتاقانهای اصلی را به سرعت و با اطمینان تحویل می دهند. علاوه بر این ، از مدیریت سهام و دانش محصولات و برنامه های کاربردی گرفته تا مشاوره مهندسی و پشتیبانی مبتنی بر رویکرد هزینه کل مالکیت (TCO) اطمینان حاصل می شود.


به دنبال آرم توزیع کننده مجاز NSK باشید

هر توزیع کننده مجاز NSK بخشی از یک رابطه سه جانبه است و باعث ایجاد آرامش خاطر می شود که ناشی از یک اتحاد جهانی و محلی کاملاً متعهد است. خرید از این توزیع کنندگان اطمینان می دهد که کاربران یاتاقان های NSK ممتاز و تازه کارخانه را ارائه می دهند که سطح عملکرد مطلوب را فراهم می کنند.
23 مهر 1399, 15:55 / خبرها / آموزش تصویری بلبرینگ / آموزش بلبرینگ ها

نظر بدهید


up