تلفن AEMBearings
تلفن ها :
051-37665347
09354117894 عدالتی
Whats App
+98 9354117894
ساعات پاسخگویی
تماس با ما
« AEMBearings.IR »
AEM Bearings » خبرها » نکته ای است که باید در مورد بلبرینگ فن خود بدانید

نکته ای است که باید در مورد بلبرینگ فن خود بدانید

طرفداران صنعتی را می توان در طیف گسترده ای از برنامه ها ، تقریباً در هر صنعت یافت. آنها برای گردش هوا ، تهویه و استخراج بخار و همچنین برای اطمینان از خنک ماندن مهمترین ماشین آلات استفاده می شوند.

آخرین چیزی که شما نیاز دارید این است که فن صنعتی شما در هنگام نیاز بیشتر خراب شود. اما نکته ای است که باید در مورد بلبرینگ فن خود بدانید که می تواند تفاوت بین زمان بهینه و خرابی مکرر فن باشد.

چقدر از بلبرینگ های فن خود می دانید؟


بسیاری از فن ها دارای شافت هایی هستند که توسط دو یاتاقان پشتیبانی می شوند و اغلب در بلوک های چوبی نصب می شوند. یکی از این یاتاقان ها قفل شده است تا بار رانش را در جهت محوری جا دهد. در همین حال ، یاتاقان دیگر شناور می ماند تا رشد حرارتی را در جهت محوری تأمین کند.

اما آیا می دانید کدام یک از بلبرینگ های فن شما باید قفل شود؟ و آیا به هر حال واقعاً مهم است؟

آیا طرفدار شما از شکست مکرر تحمل رنج می برد؟


اگر طرفدار شما از شکست مکرر یاتاقان رنج می برد ، احتمال زیادی وجود دارد که آرایش بلبرینگ خود را کاملاً درست نکرده باشید.

انتخاب بلبرینگ که باید قفل شود یک انتخاب مهم است. این کار را اشتباه انجام دهید و از خرابی های مکرر تحمل رنج می برید که برای کسب و کار شما هزینه بر است و باعث خرابی غیرضروری می شود. چه کسی وقت آن را دارد؟

چیدمان تحمل خود را درست انجام دهید و به دلیل کاهش زمان خرابی ، متوجه افزایش بهره وری خود خواهید شد.

چرا بلبرینگهای فن خراب می شوند؟


یاطاقان غلتکی کروی نیاز به یک بار شعاعی دارد که به طور قابل توجهی بالاتر از بار محوری است. اگر بار محوری بیشتر باشد ، یک ردیف از عناصر غلتکی ارتباط خود را با مسیر مسابقه از دست می دهند و باعث می شوند که آنها به اطراف جغجغه بزنند و به قفس آسیب برسانند.

هنگامی که قفس یاتاقان خراب می شود ، عناصر نورد کج می شوند ، در نتیجه خرابی فاجعه بار تحمل می شود و از همه بدتر ، خرابی.

فن ها معمولاً به دلیل مکش که در جهت محوری با کشیدن هوا به مرکز پروانه ایجاد می شود ، بارهای محوری زیادی دارند.

اگر یاتاقان را که دارای بار محوری بیشتر و شعاعی کمتری است قفل کنید ، به دلیل جابجایی محوری مسیرهای داخلی و بیرونی ، احتمالاً با شکست سریع تحمل مواجه خواهید شد. یاتاقان را با بالاترین بار شعاعی قفل کنید و شانس بیشتری برای دستیابی به یک عمر تحمل طولانی دارید.

اما کدام بلبرینگ باید در درایو فن شما قفل شود؟


نوع درایو مهم است

یک پاسخ ساده در مورد اینکه کدام بلبرینگ باید قفل شود وجود ندارد ، زیرا این امر به نحوه رانندگی فن شما بستگی دارد. بعضی از فن ها با استفاده از تسمه و قرقره حرکت می کنند در حالی که دیگران به طور مستقیم رانده می شوند ، از طریق اتصال به موتور الکتریکی متصل می شوند.

به طور خلاصه ، در یک درایو فن دار کمربند ، یاتاقان نزدیک به درایو باید قفل شود. در یک درایو فن مستقیم کوپلینگ ، بلبرینگ واقع در نزدیکترین فن باید قفل شود.

اما چرا تفاوتی بین فن های کمربند دار و کوپل مستقیم وجود دارد؟


ترتیبات تحمل فنهای کوپل مستقیم

در یک فن کوپل مستقیم ، بیشترین بار شعاعی در یاتاقان انتهایی غیر درایو قرار دارد. این به دلیل وزن پروانه است. بار شعاعی در یاتاقان انتهای درایو بسیار کم خواهد بود.

اگر یاتاقان انتهایی غیر محرک را قفل کنید ، یا بلبرینگ در نزدیکی پروانه قرار داشته باشد ، عناصر نورد بیشترین شانس را برای برقراری تماس با مسیرهای مسابقه دارند و بیشترین فرصت ممکن را برای تحمل حداکثر عمر مفید به بلبرینگ می دهند.

اگر یاتاقان انتهای درایو را قفل کنید ، احتمالاً خرابی سریع و مکرر یاتاقان را تجربه خواهید کرد.

ترتیب بلبرینگ برای فنهای کمربند محور

در یک فن که با استفاده از تسمه ها رانده می شود ، به دلیل تسمه ها ، بار شعاعی در یاتاقان انتهای درایو بیشتر است. به همین دلیل ، تا زمانی که تسمه ای که نزدیک ترین قسمت به درایو تسمه قفل شده است ، بلبرینگ شما بهترین شانس را برای دستیابی به عمر طولانی خواهد داشت.

اگر فن تسمه محور شما بین دو یاتاقان قرار دارد ، هنوز باید یاتاقان انتهای درایو را قفل کنید ، زیرا بالاترین بار شعاعی در این قسمت است. بارهای محوری در این نوع آرایش به حداقل می رسند اما تصمیم گیری در مورد قفل شدن یاطاقان هنوز هم برای به حداقل رساندن احتمال خرابی تحمل بسیار مهم است.

با این حال ، همیشه توصیه می شود قبل از تصمیم گیری در مورد قفل کردن یاطاقان ، تجزیه و تحلیل بارهای موجود در درایو فن خود را انجام دهید.
29 دی 1399, 10:20 / خبرها / آموزش بلبرینگ ها

نظر بدهید


up