تلفن AEMBearings
تلفن ها :
051-37665347
09354117894 عدالتی
Whats App
+98 9354117894
ساعات پاسخگویی
تماس با ما
« AEMBearings.IR »
AEM Bearings » خبرها » چه زمانی باید از روغن روان در بلبرینگ خود استفاده کنم؟

چه زمانی باید از روغن روان در بلبرینگ خود استفاده کنم؟

روند روغن کاری دستی یاتاقان ها از زمان استفاده از گریس نسبتاً بدون تغییر باقی مانده است. خوشبختانه گریس با چربی های حیوانی که قبلاً استفاده می کردیم فاصله زیادی داشته است. امروزه ، برنامه های تحمل کننده شروع به استفاده از روش های مختلف تحویل و فن آوری مدرن به صورت سیستم های روغن کاری و روانکاری جامد می کنند. سیستم هایی که به گریس متکی هستند ، دلایل اصلی خرابی را از بین نبردند.

گریس همچنان رایج است: 90٪ از کاربردهای بلبرینگ به گریس متکی هستند. متأسفانه ، مسائل مربوط به روغن کاری تقریباً 80٪ خرابی های زودرس یاتاقان را موجب می شود. 1 این مسئله برجسته ای از وضعیت موجود برجسته می کند که چیزی بسیار مهم برای عملکرد مناسب یاتاقان مملو از متغیرهای دشوار کنترل است.

شکست عملیاتی


بهبود قابل توجهی در روغنکاری یاتاقان وجود دارد که چربی را از بین می برد. روانکاری جامد یا روانکاری دائمی ، یک فرایند اساسی است که ما به آن عادت کرده ایم. یک پلیمر اشباع شده از روغن ، نیاز به روغنکاری مجدد را از بین می برد و حاوی یک منبع روغن در طول عمر در داخل بلبرینگ است.

چرا روغن کاری جامد منطقی است


روغن کاری یاتاقان شما قابل بحث نیست. بدون روغن کاری ، قطعات متحرک خراب می شوند. وقتی نوبت به بلبرینگ می رسد ، عناصر نورد برای جداسازی آنها از مسابقات به یک فیلم روغن نیاز دارند. بدون حرکت کمک روغن فیلم ، فلز در تماس با فلز باعث سایش سریع می شود ، ناگزیر منجر به خرابی می شود. در حالی که گنجاندن لازم برای روان کننده همیشه باقی خواهد ماند ، اما تحویل آن به یاتاقان تغییر کرده است.

یک پر کننده چربی ایده آل


روند چرب شدن یاتاقان پر از متغیر است و دلایل زیادی برای این امر وجود دارد. دانستن مقدار یا کیفیت چربی در یاتاقان نصب شده غیرممکن است زیرا مهر و موم ها یا محافظ ها مانع دید می شوند. این مهر و موم ها و محافظ ها نباید برداشته شوند. در غیر این صورت ، شما عناصر نورد را در معرض آلودگی قرار می دهید. یاتاقانهای سوار شده با پر شدن چربی از حفره داخلی آنها بهترین عملکرد را دارند. این پر کردن یک بازی همیشگی حدس زدن است.

حفظ این پر کننده گریس مداوم است. این فرایند به زمان و تلاش نیاز دارد ، اما گاهی اوقات ، چرب کردن یاتاقان می تواند خطرناک باشد. به هر یاتاقان به راحتی دسترسی پیدا نمی شود. در حالی که سیستم های روغنکاری اتوماتیک یا از راه دور در دسترس هستند ، اینها نه مشکلات مربوط به چربی را از بین می برند و نه عنصر انسانی را به طور کامل از بین می برند. یا یاتاقان های چرب و هم سیستم های روغن کاری نیاز به نگهداری دارند.

بیش از حد چربی و زیر چربی


چربی بیش از حد دلیل اصلی خرابی بلبرینگ است. مهر و موم های دمیده شده یک مسیر مستقیم برای آلودگی است. چربی بیش از حد باعث ایجاد تراشیدن نیز می شود ، که باعث می شود عناصر نورد به جای غلتیدن از داخل روغن ، از طریق چربی فشار بیاورند. سوزاندن باعث:

افزایش دمای کار
از دست دادن کارایی برنامه
کاهش شدید عمر گریس
زیر چربی باعث می شود که عناصر نورد و مسابقات یاتاقان تحت حفاظت نباشد. جدایی کافی از فیلم و روغن وجود ندارد و منجر به تماس فلز با فلز می شود. این باعث سایش سریع و افزایش دما می شود. که معمولاً چربی با آن مقابله می کند.

چربی و آلودگی


استفاده از گریس از طریق گریس امکان ورود ذرات به داخل یاتاقان را دارد. هر چیزی که درون چربی باشد در حین کار تحمل به گردش در می آید و اجتناب ناپذیر به عناصر نورد آسیب می زند ، که ترکیب شده و منجر به خرابی می شود. حتی با نهایت دقت ، این امکان تا زمانی که از گریس استفاده کنیم وجود دارد.

صنایعی که در اطراف آلودگی شدید کار می کنند - تصور کنید که یاطاقان های مجازات در گیاهان شن و ماسه قرار می گیرند - سود زیادی از روغن کاری جامد به دست می آورند. به محض ورود آلودگی به حفره یاتاقان ، گریس نمی تواند آن را از عناصر نورد دور نگه دارد. بسیاری از صنایع در حال مبارزه هستند. به طور حتم ذرات ریز در داخل یاتاقان چرب کار می کنند.

ناسازگاری های چربی


ناسازگاری چربی فاجعه است. هنگام افزودن یک گریس ناسازگار به یاتاقان ، روغن می تواند از غلیظ کننده جدا شود و باعث کاهش محافظت های روانکاری شود. در بدترین حالت ، یاتاقان می تواند روغن را خونریزی کند ، و چربی رسوبات نمکی مانند را پشت سر می گذارد ، این همانند افزودن تکه های شن به گریس شما است.

نوسانات شستشو


صنایع خاص در نگهداری یاتاقان روغنکاری شده مناسب نسبت به بقیه مشکل دارند. برنامه های کاربردی فرآوری مواد غذایی ، یا برنامه هایی که شامل شستشوی ماشین لباسشویی هستند ، غالباً شستشو را انجام می دهند که همان شستشوی روغن است. محل های شستشوی فشار زیاد می تواند گاه به یک مهر و موم یاتاقان آسیب برساند که این فرصت دیگری برای ورود آلودگی است.

روانکاری جامد - مشکل ساز شما


آیا شما اعتقاد دارید که یک راه حل واحد می تواند همه مشکلات فوق را برطرف کند؟ روغن کاری جامد یک تغییر اساسی در نحوه روغن کاری یاتاقان ها با لیست چشمگیر فواید استروانکاری جامد یک ماده پلیمری اشباع شده از روغن است. این پلیمر به داخل یاتاقان ریخته می شود و تمام فضای داخلی را پر می کند بدون اینکه مانع از عناصر نورد شود. منافذ ریز به اندازه یک ده هزارم اینچ درون پلیمر در هنگام کار روغن آزاد می کند ، روغن را در حالت استراحت دوباره جذب می کند.

روغن کاری جامد حاوی چهار برابر روغن پایه موجود در یاتاقان چرب است. اما از آنجا که روغن درون پلیمر یک مقدار ثابت است و همیشه در دسترس است ، چندین مسئله از بین می رود:

نیاز به مقدار ایده آل پر کردن
بیش از حد و زیر چربی
ناسازگاری های چربی
روغن کاری مجدد دستی
پلیمرهای روان کننده جامد به عنوان یک مهر و موم ثانویه از نوع عمل می کنند. اگر یک آلاینده موفق به عبور از سیستم آب بندی شود ، پلیمر پیشرفت را متوقف می کند زیرا جامد است. آلودگی دیگر نمی تواند به مسیر نورد یاتاقان نزدیک شود. ساختار پلیمر از گردش ذرات در داخل جلوگیری کرده و از آسیب دیدن جلوگیری می کند.

روغن کاری جامد همچنین عنصر انسانی فرآیند روغن کاری را از بین می برد. عملکرد تحمل بهینه کاملاً به کاربر وابسته است تا فرآیند روغن کاری را به درستی انجام دهد. شرایطی که کارمندان نیاز به سرویس یاتاقان در مکان های بالقوه خطرناک دارند از بین رفته است. بلبرینگ های با این فناوری بدون چربی هستند ، در عین حال ، برای تمام عمر روغن کاری می شوند.

بنابراین چه زمانی باید از روغنکاری جامد استفاده کنیم؟


برای بسیاری از کاربردهای اساسی ، استفاده از یاتاقان چرب استاندارد کاملاً قابل قبول است. اقدامات احتیاطی و بهترین اقدامات می تواند منجر به تحمل خوبی شود که تمام طول عمر محاسبه شده خود را ببیند. حداقل ، روغن کاری جامد می تواند تکنسین های نگهداری را بر روی کارهای پیشگیرانه بیشتر متمرکز کند. در بهترین حالت می تواند موضوعی را که باعث خرابی زودرس یاتاقان شده از بین ببرد.

اگر یاتاقان ها به طور مداوم با مشکل یا خرابی زودرس مواجه هستند ، ممکن است زمان ارزیابی مجدد آنها فرا رسیده باشد. تغییر شرایط یک برنامه غیرممکن است ، در حالی که به کارگیری راه حل هایی برای مبارزه با آنها بسیار آسان تر است. به عنوان مثال ، بلبرینگ هایی را که مملو از بقایا و ذرات معلق است ، در نظر بگیرید: شما نمی توانید شن و ماسه را از گیاه ماسه و شن بیرون بیاورید. راه حل انکار فرصت ایجاد خسارت است.

برنامه های کاربردی با درجه مواد غذایی که به تمیز کردن مناطق اطراف نیاز دارند. این برنامه ها باید تمیز بمانند تا یک محیط امن را حفظ کنند ، بنابراین باید از بین برود. با استفاده از روشی برای روانکاری که نمی تواند شسته شود یا به مهر و موم برای مقاومت در برابر آسیب وارد می کند ، خطاهای احتمالی را برطرف کرده اید.

اگر می توانید به طور مداوم در حین کار تحمل مشکلات را داشته باشید ، بهتر است از این مسئله جلو بروید ، نه اینکه منتظر بروز مشکلات باشید. گاهی اوقات راه حل های ساده موثرترین هستند.


بسته به شرایط شما ، تغییر در روغن کاری جامد می تواند برای یک برنامه بسیار مفید باشد.

در حالی که تقریباً در هر شرایطی مزایایی وجود دارد ، روغنکاری جامد یک راه حل برای برخی از مهمترین مسائل در عملکرد تحمل است. استفاده از آنها لازم نیست فقط به چند برنامه ، صنعت یا مشکل محدود شود. حل مسئله را یک فکر پیشین قرار دهید ، نه یک فکر بعدی.
29 دی 1399, 10:28 / خبرها / آموزش بلبرینگ ها

نظر بدهید


up