تلفن AEMBearings
تلفن ها :
051-37665347
09354117894 عدالتی
Whats App
+98 9354117894
ساعات پاسخگویی
تماس با ما
« AEMBearings.IR »
AEM Bearings » خبرها » راه حل های تحمل و سیستم های حرکت پویا برای اتوماسیون مبتنی بر ربات

راه حل های تحمل و سیستم های حرکت پویا برای اتوماسیون مبتنی بر ربات

رباتیک

برای چندین دهه ، Schaeffler نمونه کارهای جامعی را برای رباتیک صنعتی ارائه کرده است که بر اساس اجزای تحمل معمولی مانند بلبرینگ های تماسی شعاعی و زاویه ای ، یاطاقان غلتکی استوانه ای ، یاطاقان غلتکی مخروطی و کروی و غیره ارائه شده است. ربات های مفصلی اضافه شده اند ، مانند یاتاقان های غلتکی ضربدری با و بدون دندان دنده یا یاطاقان غلتکی تماس زاویه ای.


برنامه های کاربردی

راه حل های تحمل و سیستم های حرکت پویا برای اتوماسیون مبتنی بر ربات
امروزه ، از رباتهای کوچکتر و برخی از رباتهای مشارکتی که اصطلاحاً cobots نامیده می شوند ، بطور فزاینده ای برای اتوماسیون کارهای یکنواخت کنترل و مونتاژ ، برای توزیع چسبها و درزگیرها یا همچنین برای اتصال ماشین آلات استفاده می شود.

بازوهای مفصلی بسیار باریک و دامنه کاری نسبتاً زیاد آنها منجر به نسبت اهرم زیادی بین بار و تکیه گاه تحمل یا بار و دنده بازوی مفصلی می شود. بارها در فواصل زیاد بر روی پشتیبانی از تحمل خطی سیستم های خطی که به عنوان توسعه دهنده دامنه استفاده می شوند نیز عمل می کنند. در نتیجه ، پشتیبانی از تحمل با صلبیت بالا و ظرفیت حمل بار بالا - با وجود بارهای نسبتاً کم - مورد نیاز است. توسعه کاربردهای بیشتر برای ساخت ربات های سبک ، به ظرفیت حمل بار بیشتر در داخل همان پاکت طراحی نیاز دارد. شفلر برای در نظر گرفتن این پویایی بازار ، تحولات جدیدی را ارائه می دهد که هر یک معیارهای جدیدی را تحت عنوان Cobot Solutions تعیین می کند.

محصولات

ساپورت های جدید یاتاقان برای ساخت ربات های سبک وزن

Schaeffler یک نوع تحمل کاملا جدید به ویژه برای بازوهای مفصلی ربات های سبک وزن (LBR) و کوبات ها ایجاد کرده است: یاتاقان غلتکی سوزن تماس زاویه ای سری XZU دو ردیف. یاتاقان های XZU با تعداد زیادی از عناصر غلتکی ، تماس صلب سفت و مسافت و پشتیبانی داخلی که توسط دو مسیر جداگانه جداگانه ارائه می شود ، مقادیر بهینه با حداکثر 30٪ استحکام کج شدن بیشتر و 20٪ اصطکاک کمتر در مقایسه با یاطاقان غلتکی متقاطع همان را ارائه می دهد اندازه. طراحی بهینه شده قفس ، جیب های روان کننده را ارائه می دهد ، که روان کننده ها را در حالت غلتکی به روشی بهینه نگه می دارد. جدای از اصطکاک کاهش یافته ، این امر منجر به بهبود و اطمینان بیشتر از آب بندی بلبرینگ ها می شود.

تولید کنندگان ربات می توانند با استفاده از یاتاقان غلتکی سوزن زاویه ای تماس XZU جدید در ربات های سبک ، بازوهای مفصلی حتی کوچکتر ، سبک و محکم تری طراحی کنند. مزایا برای اپراتور: نوسان بازوهای ربات به طور قابل توجهی کاهش می یابد و سختی کنترل بهبود می یابد.

دنده موج کرنشی دقیق جدید برای ساخت ربات سبک

چرخ دنده موج کرنشی سری DWWW سری RTWH نیز با همان هدف توسعه داده شد. برای موفقیت در بازاری با طراحی های اثبات شده و تأمین کنندگان باتجربه ، یک جهش بزرگ در توسعه لازم است. به همین دلیل ، شافلر نه تنها از یاتاقان های غلتکی سوزن تماس زاویه ای XZU جدید در چرخ دنده های موج کرنش DuraWave استفاده نمی کند. این شرکت همچنین تخصص خود را در ایجاد دندان دنده ای با مقاومت بالا برای بازار خودرو به بخش صنایع منتقل کرد. دنده های موج کرنش دقیق با پاکسازی ، دقت موقعیت بالا ، طراحی جمع و جور و عمر مفید بسیار طولانی مشخص می شوند. دنده های موج کرنشی RTWH DuraWave در حال حاضر در چهار اندازه 14 ، 17 ، 25 و 32 با نسبت دنده 100 تا 160 و گشتاور اسمی 25 تا تقریبا 900 نیوتن متر ارائه می شوند.

موتور PCB UPRS برای cobots

موتور PCB UPRS نشان دهنده توسعه منطقی بیشتر فناوری درایو برای درایوهای آینده گرا ، جمع و جور و پویا برای cobots است. با صرفه جویی در وزن تا 23٪ و کاهش طول کلی 27٪ ، در مقایسه با موتورهایی با قطر مشابه و افزایش کلی در تراکم قدرت تا 189٪ ، افزایش چگالی عملکرد تا 59٪ را نشان می دهد. این بدان معنی است که درایوهای کوچکتر و قدرتمندتر برای ربات ها با موتور PCR UPRS از شرکت شافلر امکان پذیر است. علاوه بر اتلاف گرمای عالی ، گشتاور دنده تقریباً 0 (گرفتگی صفر) از طریق بهینه سازی در طراحی موتور حاصل شد.

این موتور در ابتدای سال 2022 در ابتدا در چهار اندازه 14 ، 17 ، 25 و 32 در دسترس خواهد بود. این موتورها متناسب با چرخ دنده های موج کرنش دقیق از شافلر بهینه شده اند اما می توانند به صورت جداگانه نیز نصب شوند.

محدوده توسعه دهنده برای رباتیک

Schaeffler محرک های خطی آماده پلاگین و بازی را به عنوان توسعه دهنده دامنه برای افزایش قابل توجه دامنه کار روبات ها ارائه می دهد. اینها به عنوان یک راه حل کامل فردی طراحی شده اند و با موتور سروو دنده ، کنترل کننده سروو ، محلول ردیابی کابل و کیت نصب کف یا سقف برای ربات عرضه می شوند. بسته به نوع کاربرد ، می توان بین یک تسمه سه دندانه یا یک درایو توپی توپی برای سیستم درایو انتخاب کرد.

سیستم های محور X و Z را می توان با استفاده از دو محرک خطی از سیستم مدولار گسترده Schaeffler برای cobots به راحتی درک کرد. دامنه گسترده سفر در دو محور اغلب گزینه استفاده از ربات کوچکتر و سبک تر را ارائه می دهد.

21 فروردین 1400, 14:31 / خبرها

نظر بدهید


up