تلفن AEMBearings
تلفن ها :
051-37665347
09354117894 عدالتی
Whats App
+98 9354117894
تماس با ما
« AEMBearings.IR »
AEM Bearings » خبرها » بلبرینگ های NSK در قطارها تفاوتی ایجاد می کنند: ایمن تر ، راحت تر و اثرات محیطی کمتر

بلبرینگ های NSK در قطارها تفاوتی ایجاد می کنند: ایمن تر ، راحت تر و اثرات محیطی کمتر


یاتاقان ها به بسیاری از عملکردهای موجودی انبار (ماشین های ریلی) کمک می کنند
ریل واگن HoriiA متشکل از بدنه ای است که افراد یا کالاها را حمل می کند و دو بوگ است که از بدنه ماشین پشتیبانی می کنند و آن را قادر می سازد تا در مسیر حرکت کند. بوگی شامل محورهایی است که از بدنه خودرو پشتیبانی می كنند ، موتورهای كششی كه چرخ های متصل به محور را می رانند و جعبه دنده. از یاتاقانهای ما در همه این قسمتها استفاده می شود: محور ، موتور کششی و گیربکس.

بلبرینگ TomidaBearing برای پاسخگویی به نیازهای مختلف برنامه های مختلف مانند چرخش با سرعت بالا ، کم صدا و جلوگیری از خوردگی الکتریکی ناشی از عبور جریان الکتریکی از یاتاقان طراحی و ساخته شده است.

technological قدرت فنی NSK همراه با واگن های تکاملی همچنان رشد می کند

HoriiTrains در ایمنی و وقت شناسی سرآمد است و تعمیر و نگهداری منظم برای دستیابی به این اهداف ضروری است. از آنجا که محیط کار از کشوری به کشور دیگر و منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است ، بلبرینگ ها باید به اندازه کافی بادوام باشند تا در طول مدت نگهداری مورد نیاز هر کشور دوام داشته باشند. در سالهای اخیر ، به دلیل کاهش نیروی کار ، تعداد کارگران ماهر تعمیر و نگهداری واگن های ریلی در حال کاهش است و نیاز به یاتاقان هایی که نگهداری آنها آسان است ، به عنوان روندی در این بخش در حال افزایش است.

Tomida از سال 1932 ، زمانی که NSK یاطاقان غلتکی مخروطی برای محورهای قطارهای دارای سوخت بنزین که توسط راه آهن ملی ژاپن اداره می شود ، تولید کرد ، این شرکت به ویژه از طریق توسعه قطارهای گلوله ای Shinkansen همراه با مشتریان رشد کرده است. یاطاقان های NSK از سال 1964 که اولین Shinkansen ، سری 0 آغاز به کار کرده است ، در انواع مدل های Shinkansen مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین از بلبرینگ های NSK در Tokaido و Sanyo N700S Shinkansen نیز استفاده می شود ، 2020. جدیدترین یاتاقان های Shinkansen سبک تر هستند و از عملکرد روانکاری بالاتری برخوردار هستند ، پیشرفت هایی که از طریق یک طراحی دقیق و فرآیند توسعه به دست آوردیم.


با تشکر از سابقه و توانایی های فن آوری NSK در ژاپن ، NSK از سال 2000 تاکنون ورود قابل توجهی به بازار سهام نورد جهانی داشته است. امروزه NSK بلبرینگ بسیاری از تولیدکنندگان سهام نورد در سراسر جهان ، از جمله در چین ، کره ، اروپا و سایر کشورها را فراهم می کند. این امر با ارتقا design طراحی ، توسعه و ارزیابی تحقق می یابد که با استفاده از توانایی ها و دانش انباشته فناوری ، محیط رانندگی هر کشور را در نظر می گیرد.

◆ با احساس مسئولیت

Horii هر زمان که یک کارمند جدید به بخش ما بپیوندد ، اولین چیزی که به آنها می گویم این است که محصولات ما می توانند زندگی مردم را تحت تأثیر قرار دهند. همچنین ، هنگام طراحی ، به اعضای اطرافم می گویم که نه تنها به سطح نگاه کنند ، بلکه به دلایل اساسی نیز توجه کنند.
من معتقدم که تعداد مشتریان جهانی ما در آینده بیشتر و بیشتر خواهد شد و من مایلم همکاری با مراکز فنی خود در خارج از ژاپن را برای درک تفاوت های بازار و تکامل فن آوری عمیق تر کنم.

Tomida من اعتقاد دارم که ماموریت ما تحویل مسئولانه محصولات با کیفیت بالا و بسیار قابل اعتماد به جهان است. به همین دلیل ، وقتی در طول کار توسعه خود س aال یا نگرانی داشتم ، آن را مبهم نمی گذارم ، بلکه به طور کامل به دنبال پاسخ می گردم. سوار شدن بر قطار مجهز به محصولی که من طراحی کرده ام احساس بسیار خوبی است و این انگیزه من است. من به همکاری نزدیک با اپراتورهای راه آهن برای بهبود راحتی و راحتی مسافران ادامه خواهم داد. امیدوارم که بتوانیم آینده ای را رقم بزنیم که قطارهای بسیار ایمن و قابل اطمینان ساخته شده با محصولات NSK در هر کشور استفاده شوند.

من خوشحالم که در صنعت راه آهن شرکت می کنم ، که ارتباط تنگاتنگی با زندگی روزمره مردم دارد. راه آهن وسیله نقلیه ای است که حتی یک قطعه خراب در آن می تواند منجر به یک حادثه حیاتی شود که شامل بسیاری از زندگی انسان ها است. هنگام انجام آزمون های ارزیابی ، من همیشه احساس مسئولیت را حفظ می کنم ، داده های به دست آمده را صادقانه می پذیرم و اطمینان حاصل می کنم که حتی از کوچکترین تغییرات نیز غافل نمی شوم و آنها را به دقت بررسی می کنم.
من معتقدم که فناوری NSK ، که از ایمنی تجهیزات حمل و نقل ژاپن حمایت می کند ، می تواند به تحقق زندگی امن تر و راحت تری در مقیاس جهانی نیز کمک کند. علاوه بر این ، ماشین های ریلی وسیله ای سازگار با محیط زیست با انتشار CO2 پایین هستند. من می خواهم به این فکر کنم که NSK برای کمک بیشتر به محیط زیست در سراسر جهان چه کاری می تواند انجام دهد و تلاش می کنم تا در هر فرصتی با افراد صنعت راه آهن در این باره گفتگو کنم.
15 اردیبهشت 1400, 10:40 / خبرها

نظر بدهید


up