تلفن AEMBearings
تلفن ها :
051-37665347
09354117894 عدالتی
Whats App
+98 9354117894
تماس با ما
« AEMBearings.IR »
AEM Bearings » خبرها » آیا باید یاطاقان های ساخته شده دوباره به یک قاعده تبدیل شود؟

آیا باید یاطاقان های ساخته شده دوباره به یک قاعده تبدیل شود؟

مزایای تولید مجدد

طبق SKF ، برای تولید یاتاقان جدید تقریباً 100 مرحله فرآیند لازم است ، در حالی که برای یاتاقان های ساخته شده تقریباً 10 مرحله. بنابراین جای تعجب نیست که تقاضا برای بلبرینگ های بازسازی شده در کاربردهای سنگین صنعتی افزایش یافته است. در اینجا کریس جانسون ، مدیر عامل SMB Bearings متخصص روان سازی مجدد یاتاقان ها ، این گزینه جذاب را برای جایگزینی بلبرینگ بررسی می کند.

به عنوان مثال ، اگر یاتاقان فرسوده شود ، به دلیل عدم انطباق ، زدودن محلول کاذب یا خوردگی ، معمول ترین روش جایگزینی کل جز component است. با این حال ، گزینه دیگری وجود دارد که با استفاده از یک فرآیند تولید مجدد ، این جز the را به عمر کاری باز می گرداند. همانطور که از نامش پیداست ، تولید مجدد شامل بازسازی یاتاقان است تا مشخصات محصول اصلی را برآورده یا از آن فراتر رود. این می تواند از ترکیبی از قطعات استفاده شده ، تعمیر شده و جدید استفاده کند.

بلبرینگ هایی که بیش از 30 درصد از عمر مفید آنها باقی مانده است می توانند دوباره تولید شوند. این می تواند یک گزینه عملی و حیاتی ، سازگار با محیط زیست برای بخشهای صنعتی مانند کاغذ تفاله و کاغذ ، غذا و نوشیدنی ، معدن و دریایی را ارائه دهد. نکته اصلی این است که بدانید چه زمانی باید تولید مجدد را انتخاب کنید و اینکه کدام روش در طولانی مدت باعث صرفه جویی در هزینه می شود.

چگونه کار می کند؟

در مرحله اول ، یاتاقان استفاده شده باید یک بازرسی کامل انجام دهد ، که آن را با طراحی مشخصات اولیه مقایسه می کند. در این مرحله ، بلبرینگ نیز جدا ، تمیز و چربی زدایی می شود. پس از بازرسی بصری ، بازرسی میکروسکوپی ، بازرسی ابعادی و آزمایش انجام می شود.

این در یک گزارش تجزیه و تحلیل دقیق که توصیه های مربوط به فرآیند مناسب بازسازی و بازسازی را ارائه می دهد ، به اوج خود می رسد. علاوه بر این ، داده های جمع آوری شده در طی این مرحله تجزیه و تحلیل اولیه فرآیند تولید مجدد می تواند برای بهبود برنامه های نگهداری در آینده استفاده شود. داده های مربوط به خرابی های مکرر یا سایش سریع می تواند به عنوان بخشی از یک برنامه نگهداری پیشگیرانه مداوم استفاده شود.

بعدی خدمات طبقه بندی مجدد را دنبال می کند - شامل تعمیرات جزئی ، مگنتایزاسیون ، آزمایش پویا ، روغن کاری مجدد ، مونتاژ مجدد و بسته بندی برای بازگشت بلبرینگ به صنعت. اگر به مداخله بیشتر نیاز باشد ، از نوسازی استفاده می شود. این شامل اقدامات قبلی علاوه بر یک یا چند مورد زیر است: تعویض عناصر نورد ، تولید مجدد قفس یاتاقان ، جایگزینی اجزایی مانند مهر و موم و حلقه های ضربه محکم ، سنگ زنی یا پرداخت و آبکاری سطوح نصب شده و مسیرهای صیقلکاری.

تولید مجدد مجموعه نهایی خدمات شامل سنگ زنی ، نصب حلقه جدید و اصلاح جز the است. در این مرحله ، مهندسان می توانند برای افزایش کارایی عملیاتی و کاهش مداخلات تعمیر و نگهداری آینده ، عملکرد یا خصوصیات یاتاقان اصلی را بهبود بخشند. امکانات بروزرسانی شامل افزودن ویژگی هایی مانند اکسیداسیون سیاه یا ترکیب عملکردهای اضافی حسگر برای نظارت بر شرایط است.

آیا مزایای صرفه جویی در هزینه ارزش آن را دارد؟

بلبرینگ های بزرگ مانند یاطاقان غلتکی کروی ، بلبرینگ شیار عمیق ، یاطاقان غلتکی مخروطی ، یاطاقان کاستور و یاطاقان w های برقی کاندیداهای خوبی برای بازسازی هستند. این را به عنوان مثال در نظر بگیرید. اگر یك بلبرینگ بزرگ صنعتی در یك سیستم پمپاژ قبل از پایان عمر مفید آن به طور غیرمنتظره از كار بیفتد ، تولید مجدد می تواند چرخه عمر بلبرینگ را بیش از 50 درصد افزایش دهد و در مقایسه با هزینه یاتاقان جدید 60 درصد صرفه جویی كند. . در این سناریو ، مزایای تولید مجدد غیرقابل انکار است.

در مقابل ، برای یاتاقانهای کوچکتر ، مانند یاتاقانهای مینیاتوری EZO که توسط بلبرینگ SMB تهیه می شود ، مقرون به صرفه محسوب نمی شود. اما بسته به شرایط ، پیچیدگی ، قیمت و کاربرد بلبرینگ های بزرگتر ، تولید مجدد ممکن است سود و منفعت مطلوبی را به همراه داشته باشد. همانطور که گفته شد ، یاتاقان های کوچکتر می توانند از خدماتی مانند روغن کاری مجدد بهره مند شوند ، که می تواند عمر مفید یاتاقان را افزایش دهد و عملکرد عملیاتی را در یک قیمت مقرون به صرفه بهبود بخشد.

به همین ترتیب ، اگر می خواهید یاتاقان های قدیمی و سالم را استفاده کرده و از آنها برای کاربرد دیگری استفاده کنید ، روغن کاری مجدد مهم است. این نوع بازیافت هوشمند می تواند در مقایسه با خرید مداوم بلبرینگ های جدید ، موجب صرفه جویی در کسب و کارها شود.

یک سوال از پایداری محیط زیست

ویژگی های عملکرد بهبود یافته تنها مزیت نیست. تولید مجدد یاطاقان ها بر محیط نیز تأثیر مثبت دارد ، زیرا باعث کاهش استفاده ناخواسته از منابع طبیعی و دفع اجزای سازنده در هنگام خراب شدن یا خرابی آنها می شود. به جای مدل صنعتی استفاده-دور انداختن ، تولید مجدد با بازیابی و بازسازی محصولات و مواد ، وارد مدل اقتصاد دایره ای می شود.

انرژی مورد نیاز برای تولید مجدد در مقایسه با تولید یاتاقان جدید ، 90 درصد است. همچنین نیاز به مواد اولیه جدید را به حداقل می رساند و بنابراین می تواند چرخش های سریع تری را نیز در تولید ایجاد کند. مخصوص گونه یاطاقان ised های صنعتی ، ممکن است هفته ها طول بکشد تا یک جایگزین برای آن وارد شود. برعکس ، تولید مجدد می تواند زمان سرب را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و باعث افزایش زمان و سود دستگاه شود. تولید مجدد همچنین امکاناتی را برای حفظ در دسترس بودن بهتر دستگاه و کاهش موجودی فراهم می کند.

اگرچه همه یاتاقان ها برای تولید مجدد مناسب نیستند ، اما در بسیاری از موارد این یک مسیر مقرون به صرفه اقتصادی است که عمر مفید یاتاقان را افزایش می دهد ، هزینه های نگهداری را کاهش می دهد و از پایداری پشتیبانی می کند. از طرف دیگر ، مسدود شدن مجدد روغن برای بسیاری از انواع بلبرینگ مسلماً حد وسط خوبی است و اگر بلبرینگ های قدیمی سالم هستند ، باید مورد توجه قرار گیرند ، اما برای کاربرد اصلی آنها دیگر لازم نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات روان سازی SMB Bears یا اطلاعات بیشتر در مورد طیف وسیعی از بلبرینگ های مینیاتوری ، استیل ضد زنگ ، سرامیک و پلاستیک ، به وب سایت مراجعه کنید.
2 خرداد 1400, 17:12 / خبرها

نظر بدهید


up