تلفن AEMBearings
تلفن ها :
051-37665347
09354117894 عدالتی
Whats App
+98 9354117894
تماس با ما
« AEMBearings.IR »
AEM Bearings » خبرها » بلبرینگ های سرامیکی هیبریدی

بلبرینگ های سرامیکی هیبریدی

بلبرینگ های سرامیکی هیبریدی به اسکیت بورد کمک می کند تا حرکات آکروباتیک تماشایی تر انجام دهد.


یاتاقان های کویو، بخشی از شرکت JTEKT، متخصص در طراحی و مهندسی طیف گسترده ای از یاتاقان های نورد برای کاربردهای متعدد، از کاربردهای خودرو و آسیاب بادی گرفته تا تجهیزات حفاری هوافضا و تونل، اکنون یک یاتاقان سرامیکی هیبریدی ویژه را برای کاربردهای اسکیت بورد توسعه داده است. "Hybrid" در این مورد به معنای ترکیبی از مواد فولادی و سرامیکی است که برای این یاتاقان خاص استفاده می شود.

 

پس زمینه توسعه

الزامات فنی بسیار خاصی برای یاتاقان های اسکیت برد مورد نیاز است تا نیازهای اسکیت باز متعصب را برآورده کند. اسکیت بازها به دنبال راه هایی برای افزایش راحتی سواری و همچنین سرعت و ارتفاع پرش های خود هستند تا بتوانند مردم را با اعمال آکروباتیک تماشایی تر در هوا تحت تأثیر قرار دهند. یکی از کارهای نهایی "Backside Heel Flip Indy" است.

ویژگی های محصول جدید

کلید موفقیت برای یاتاقان های اسکیت برد کاهش مقاومت غلتشی (برای جلوگیری از از دست دادن سرعت در اثر اصطکاک، در حین اسکیت) و در عین حال حفظ دوام کافی (برای به حداقل رساندن بدتر شدن عملکرد در هنگام استفاده چندگانه) است.
 

کاهش اصطکاک و حفظ عمر یاتاقان - پس کویو چگونه این کار را انجام داد؟

چالش اصلی کاهش سطح تماس عناصر نورد با مسیرهای مسابقه و قفس بود، بدون از دست دادن استحکام طراحی مورد نیاز برای دوام.

در اصطلاح فنی به این معنی است:
با بهینه سازی طراحی راه مسابقه داخلی، مقاومت غلتشی کاهش می یابد

توپ های سرامیکی با دقت بالا با کروییت بالا و زبری سطح بسیار کم استفاده می شود.

درمان های سطحی ویژه روی حلقه های داخلی و خارجی و قفس اعمال می شود:

با انجام عملیات حرارتی ویژه بر روی حلقه های داخلی و خارجی "پوست سخت" ایجاد می شود که منجر به بهبود مقاومت در برابر تشنج و فرورفتگی می شود.
با انجام عملیات سطحی روی قفس، اصطکاک لغزشی بین قفس و گوی ها کاهش می یابد.استاندارد ABEC 7 (معادل ISO/DIN/JIS کلاس 4) برای دقت بلبرینگ اعمال می شود.

گریس روانکاری برای این کاربرد خاص بهینه شده است.

نتایج نهایی این توسعه

"چرخش روان و آسان" و "حساسیت و احساس اسکیت باز" چیزی است که از یاتاقان های اسکیت بورد مورد نیاز است، اما انتقال این "احساس" به مشخصات بلبرینگ ها بسیار دشوار بود. به لطف گشتاور اصطکاک کمتر یاتاقان، ما موفق شدیم یاتاقانی بسازیم که می‌تواند به سرعت بهتر، پرش‌های بیشتر و اجرای مؤثرتر ترفندها کمک کند، از جمله ایندی معروف فلیپ پاشنه پشتی

15 دی 1400, 08:30 / خبرها

نظر بدهید


up