تلفن AEMBearings
تلفن ها :
051-37665347
09354117894 عدالتی
Whats App
+98 9354117894
تماس با ما
« AEMBearings.IR »
AEM Bearings » خبرها » Lubsolid، یک مفهوم روانکاری منحصر به فرد

Lubsolid، یک مفهوم روانکاری منحصر به فرد

Lubsolid TM ، یک فن‌آوری روان‌کننده جامد که در دهه 90 متولد شد، در ابتدا برای کاربردها در صنعت نساجی توسعه یافت که در آن یاتاقان‌ها تحت حالت نوسانی فرکانس بالا کار می‌کنند که نشان دهنده شدیدترین شرایط خدمات برای یاتاقان‌ها است.
در بسیاری از بخش‌های صنعتی دیگر، یاتاقان‌های انواع مختلف برنامه‌های کاربردی در شرایط مشابه سرویس می‌شوند و NTN به طور منظم درخواست‌هایی را از مشتریانی دریافت می‌کند که به دنبال رفع حالت خرابی «اثر برنلینگ کاذب» (FEB) هستند.

NTN از طریق باتری‌هایی از آزمایش‌ها در آزمایشگاه و میدان خود، Return On Experience، Lubsolid TM را توسعه داده است ، یک مفهوم روان‌کاری منحصربه‌فرد که FEB را با طول عمر تا 20 برابر بهتر از گریس‌های معمولی مقابله می‌کند.
NTN به همه سازندگان دوچرخه، دوچرخه های الکترونیکی، موتورسیکلت ها و موتورسیکلت ها توصیه می کند که از راه حل های روان کننده جامد خود، Lubsolid TM  را برای روانکاری بلبرینگ ها از ستون های فرمان گرفته تا بازوهای چرخان و به طور کلی برای هر مفصلی با استفاده از بلبرینگ استفاده کنند.
Lubsolid TM  می تواند استحکام، صافی و دقت بادوام را در تمام طول عمر دوچرخه تضمین کند . این برای کاربر نهایی به ایمنی بالاتر، احساسات بدون نقص برای تجربه سواری بیشتر تبدیل می شود!
NTN تولید انبوه غلتک های سوزنی با گریس جامد را برای شفت های محوری بازوی چرخان موتور سیکلت گسترش می دهد.
فروش به ویژه برای تولید کنندگان اروپایی و آمریکایی با گریس جامد اصلی آن افزایش می یابد که نیاز به عرضه گریس را از بین می برد.
شرکت NTN تولید انبوه رولبرینگ های سوزنی را با گریس جامد اصلی NTN برای شفت های محوری بازوی چرخان موتور سیکلت گسترش می دهد. فروش به ویژه برای تولیدکنندگان موتورسیکلت در اروپا و آمریکا افزایش می‌یابد زیرا ویژگی‌های گریس جامد اصلی NTN مورد ارزیابی قرار می‌گیرد: تحقق عملیات بدون تعمیر و نگهداری، بهبود هندلینگ در هنگام مونتاژ در موتورسیکلت‌ها، و مقاومت در برابر دمای بالا که با تنوع طرح‌های موتورسیکلت مطابقت دارد.میل محوری بازوی چرخشی در موتورسیکلت یکی از اجزای سیستم تعلیق عقب است که چرخ (ژورنال) و بدنه (فریم) را به هم متصل می کند و به آن اجازه می دهد تا به صورت عمودی در اطراف اتصال با قاب بچرخد. در حین چرخش، ضربه‌های جاده، ارتعاشات چرخ‌ها را جذب می‌کنند و بارهای تعلیق را پشتیبانی می‌کنند تا تجربه سواری ایمن و راحت را تضمین کنند.
بلبرینگ های نقطه اتصال قاب باید دارای ظرفیت بار بالا با اندازه کوچک باشند. در این قسمت اغلب از رولربرینگ های سوزنی کاپ*1 (نوع با غلتک کامل مکمل*2) استفاده می شود. با این حال، برای حفظ عملکرد آنها نیاز به روغن کاری دوره ای دارند و این مستلزم نصب نوک سینه های گریس روی محفظه یا ژورنال است. علاوه بر این، مشکلی وجود دارد که غلتک ها می توانند به راحتی از یاتاقان ها در هنگام مونتاژ بیفتند.
رولبرینگ های سوزنی که NTN در حال گسترش تولید انبوه آن است، از گریس جامد اصلی NTN*3 به عنوان روان کننده استفاده می کند. یاتاقان های دارای گریس جامد حتی در مواردی که ارتعاشات قوی، نیروی گریز از مرکز، رطوبت و غیره وجود دارد در برابر نشت گریس مقاومت می کنند و باعث حذف گریس و نصب نوک سینه های گریس می شوند. در هنگام مونتاژ نیازی به گریس زدن بلبرینگ ها را برطرف می کند، بنابراین نیازی به نصب گریس نیپل نیست. از آنجایی که غلتک ها را در هنگام مونتاژ در موقعیت خود نگه می دارد، غلتک ها در هنگام مونتاژ نمی افتند و کار با یاتاقان ها را آسان تر می کند.
با تنوع اخیر در طرح‌های موتورسیکلت، شفت‌های محوری بازوی چرخشی معمولاً داغ هستند زیرا موقعیت‌های صدا خفه کن و محور محوری بازوی چرخشی در مدل‌های موتورسیکلت به یکدیگر نزدیک می‌شوند. NTN انواعی از غلتک های سوزنی را با گریس جامد ارائه می دهد که می توانند با چنین دمای بالایی کنار بیایند، علاوه بر ویژگی های نگهداری بدون نیاز به نگهداری و دست زدن به بهبود یافته. در بخش موتور سیکلت با اندازه متوسط و بزرگ توسط سازندگان موتورسیکلت اروپایی و آمریکایی که عمدتاً مدل های موتورسیکلت را برای سرگرمی تولید می کنند، ارزیابی شده است.
NTN با ارائه این محصول به بهبود ایمنی و رانندگی راحت موتورسیکلت ها ادامه خواهد داد و در عین حال محصولاتی را توسعه داده و پیشنهاد می کند که نیازهای مختلف مشتریان را با استفاده از تجربه تریبولوژی انباشته شده بیش از 100 سال ما برآورده کند.
1. غلتک سوزنی با حلقه بیرونی که توسط کشش دقیق (ماشین کاری فشرده) تشکیل شده است. دارای وزن سبک و جمع و جور است که توسط حلقه بیرونی نازک تحقق یافته است.
2. سوزن غلتک بدون نگهدارنده برای حمایت از غلتک. از آنجایی که هیچ نگهدارنده ای وجود ندارد، می توان غلتک های بیشتری را مونتاژ کرد، بنابراین، ظرفیت بار بیشتری را می توان روی یاتاقان ها با نگهدارنده به دست آورد.
3. متشکل از گریس روان کننده و رزین پلاستیکی که تحت عملیات گرمایش و سرمایش قرار می گیرد. در حین کار، افزایش دما یا نیروی گریز از مرکز باعث آزاد شدن تدریجی روان کننده در یاتاقان می شود.

 
5 مرداد 1401, 08:23 / خبرها

نظر بدهید


up