خبرها

CMZ و NSK: بیش از 25 سال همکاری در فناوری

تولید کننده ماشین تراش اسپانیایی مشهور جهان، CMZ بیش از 25 سال همکاری تکنولوژیکی سطح بالا با متخصص حرکت خطی و بلبرینگ NSK را ستایش می کند. ماشین‌های این شرکت دارای نوآوری‌های NSK هستند که شامل پیچ‌های زمینی، راهنماهای خطی و یاتاقان‌های بسیار دقیق است. این همکاری مداوم به تحکیم موقعیت پیشرو CMZ در اروپا کمک می کند و بیش از 80 درصد از تولید خود را به لطف عملکرد و کارایی بالای ماشین های تراش صادر می کند.


CMZ یک شرکت خانوادگی و پیشرو در زمینه تولید ماشین تراش است که سابقه ای بیش از 75 سال دارد. در سه دهه گذشته، تکامل تکنولوژیکی شرکت از طریق مشارکت با تامین کنندگان برتر مانند NSK ادامه یافته است و به آن کمک می کند تا سالانه بیش از 500 دستگاه تولید کند.

همکاری بین CMZ و NSK در سال 1996 با ماشین تراش سری TBI آغاز شد. این دستگاه اولین دستگاهی بود که از پیچ های توپ NSK استفاده کرد که چرخش توپ خارجی و بسیاری از ویژگی های دیگر را که با ابزارهای ماشینی سازگار شده بود ارائه می داد. CMZ به زودی متقاعد شد که NSK مناسب ترین فناوری را برای ماشین های تراش این شرکت ارائه می دهد و استفاده انحصاری از پیچ های توپی خود را آغاز کرد.


در سال 2000، CMZ تراش سری TL را راه‌اندازی کرد که از یک سو به دلیل فناوری برجک آن که فراتر از اتکا به مکانیک الکترومکانیک برای ترکیب کنترل سروو حرکت کرد، یک جهش فنی قابل توجه را ایجاد کرد. CMZ همچنین با تولید یک طراحی جدید سر استوک با یک موتور یکپارچه آزمایش کرد.

برای افزایش استحکام و دستیابی به طراحی فشرده، این شرکت شروع به استفاده از غلتک‌های استوانه‌ای دو ردیفه NSK به همراه بلبرینگ‌های تماس زاویه‌ای BTR برای جذب بارهای محوری کرد. این تصمیم یک گام بسیار سودمند رو به جلو در حمایت از نیاز هدستاک برای ارائه عملکرد قوی در سرعت بالا بود.


NSK سری رولربرینگ ROBUST BAR و BTR با کارایی بالا را به طور خاص برای آخرین نسل تراش های بازار توسعه داده است، که باید حداکثر عملکرد را با حداقل نوسانات دما برای دستیابی به دقت بالا ارائه دهد. برای برآورده کردن نیازهای مشتری خاص، این بلبرینگ ها در زوایای تماس 30 درجه یا 40 درجه در دسترس هستند و می توانند عناصر نورد سرامیکی را برای کاربردهایی که به سرعت های بالاتر نیاز دارند، ترکیب کنند.

هد استوک های CMZ نیازمند فرآیند مونتاژ دقیق هستند. این شرکت اولین اتاق تمیز خود را در تاسیسات زالدیبار خود در سال 2000 ساخت و از آن به بعد اتاق دوم را در کارخانه سونر خود اضافه کرد. تصفیه هوای خاص در اتاق های تمیز برای مونتاژ صحیح این نوع سر استوک ضروری است، از جمله کنترل دما و رطوبت نسبی و همچنین فشار برای بیرون راندن گرد و غبار و ذرات مطابق با استاندارد ISO کلاس 8.

یک نوآوری دیگر که به نفع CMZ است، پیچ های توپ NSK با خنک کننده مهره ای است که استانداردهای جدیدی را در دقت و سرعت ماشین ابزار تعیین می کند. مزایای هزینه تنظیم شده، طراحی فشرده و ساده سازی سیستم نسبت به طراحی خنک کننده شفت توخالی بهبود می یابد. این مزایا همچنین از کنترل دما در سرعت‌های بالا برای حفظ دقت میکرونی، یک نیاز اساسی ماشین‌ابزارهای مدرن پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، سیستم خنک‌سازی موثر دوک را تسهیل می‌کند.


هنگامی که CMZ ماشین سری TD را برای کاربردهای تراشکاری در مقیاس بزرگ توسعه داد، پیچ های توپ NSK با خنک کننده مهره را در محورهایی قرار داد که به حرکات تکراری بیشتری نیاز دارند و در آنجا تولید گرما می تواند باعث عدم دقت در عملیات تراشکاری شود. به لطف این طراحی، کاتالوگ محصولات CMZ امروزه دارای ماشین‌هایی است که می‌توانند در سطوح بالاتری از دقت با قطعات کار در مقیاس بزرگ کار کنند.

در CMZ آگاهی وجود دارد که NSK به لطف تماس نزدیک با بخش‌های فنی در ژاپن می‌تواند هر یک از نیازهای توسعه خود را برطرف کند. این کانال ارتباطی CMZ را در مورد نوآوری های تکنولوژیکی به روز نگه می دارد، از جمله راهنماهای خطی غلتکی با سیستم های ویژه برای محافظت در برابر آلودگی و جدیدترین راه حل های بال اسکرو و بلبرینگ.

در میان آخرین ماشین‌های CMZ که در بازار معرفی شده‌اند، تراش CNC دو اسپیندل سری TTL است، مدلی که به خوبی همکاری موفق بین CMZ و NSK را نشان می‌دهد.

مدل TTL بسیار پربازده از راهنماهای خطی غلتکی سری NSK RA استفاده می کند که به طور ویژه ترتیب داده شده اند تا ترکیبی از حرکات بین برجک ها و سر دوک ها را با قدرت ارائه شده توسط موتورهای سنکرون امکان پذیر کند. در اینجا، NSK مجموعه ای از راهنماهای خطی را برای ترکیب سیستم روانکاری K1 پیشگام خود توسعه داد، که روغن را در طول عمر کارکرد ماشین اعمال می کند و آن را به یک راه حل پایدار و سازگار با محیط زیست تبدیل می کند که انتظارات CMZ را برآورده می کند. امروزه این شرکت هر سال حدود 100 دستگاه تراش سری TTL تولید می کند.

CMZ دائما در حال نوآوری است. به عنوان مثال، دیجیتالی کردن یک پروژه در حال انجام بیشتر است که NSK از نزدیک در این فرآیند مشارکت دارد. CMZ چشم انداز نظارت دیجیتال و جمع آوری داده ها را بر روی دوک ها و یاتاقان ها افزایش داده است.

پایداری نیز به ویژه در مورد مصرف نفت یک اولویت است. در اینجا، راه حل های NSK دارای سیستم های حفاظتی و روانکاری هستند که هرگز نیاز به تعویض ندارند، که منجر به کاهش قابل توجه مصرف روغن می شود. بر این اساس، CMZ و NSK در حال بررسی راه حل های مختلف برای به حداقل رساندن ضایعات در جدیدترین طرح های تراش این شرکت هستند.

مانند همه پروژه‌های توسعه در 25+ سال گذشته، NSK به حمایت از CMZ در جاه‌طلبی‌اش برای پیشی گرفتن از بازار ادامه خواهد داد. مشارکت بین دو شرکت به لطف پایه و اساس اعتماد و درک متقابل قوی است.

نظرات (0)

لطفا نظر دهید

محبوب

لیست کاسه نمد های ماشینی 30 دی 1396, 12:59
دانلود نرم افزار SKF 8 آذر 1396, 21:46
لیست قیمت بلبرینگ های ژاپنی چینی و رومان 19 آبان 1398, 18:01
کاسه نمد TTO 22 فروردین 1397, 21:30
معرفی بلبرینگ های سری NU NJ N (یاطاقان غلتکی استوانه ای) 28 بهمن 1396, 15:47

تقویم

نظرشما در مورد سایت؟