خبرها

بلبرینگ های NSK خرابی دستگاه تولید کف بتنی را به صفر می رساند

خرابی یاتاقان‌های منظم در ماشین‌های تولید کف بتنی منجر به خرابی زیاد، از دست رفتن تولید پرهزینه و هزینه‌های بالای نگهداری می‌شد. برای رفع مشکل، مشتری به تخصص NSK مراجعه کرد که مجموعه توپی چرخ و مجموعه محور خرد (با یاتاقان‌های مشخص شده به درستی) را دوباره طراحی کرد. این اقدام نرخ خرابی را از 20 در سال به صفر کاهش داد و 68607 یورو برای مشتری پس انداز کرد.


صنعت ساخت‌وساز به شدت به زمان به‌روزرسانی و قابلیت اطمینان ماشین‌آلات خود متکی است تا اطمینان حاصل کند که زمان‌بندی‌های ساخت سخت‌گیرانه عقب نمی‌افتند. زمان پول است، بنابراین تاخیرهای پیش بینی نشده به دلیل تجهیزات معیوب می تواند بسیار گران باشد، هم از نظر هزینه های مالی و هم از نظر مشتریان ناراضی.

خرابی های مکرر دستگاه تولید کف بتنی نگرانی جدی تیم مدیریت مشتری بود و یک راه حل به یک اولویت فوری تبدیل شد. بررسی دستگاه و یاتاقان های خراب آن توسط تیم مهندسین متخصص NSK نشان داد که مشکل اصلی مربوط به کاست ها است، به دلیل طراحی ضعیف چرخ و ورود آلودگی (در نتیجه مشخصات نادرست یاتاقان). شرایط عملیاتی سخت برای این فرآیند ساخت و ساز با ارزش طبیعی است.

راه حل چندان ساده نبود، و NSK را ملزم می کرد که یک طراحی مجدد کامل برای مجموعه توپی چرخ و محور خرد ارائه دهد، از جمله یک واحد بلبرینگ مهر و موم شده که به طور خاص برای بارهای دستگاه انتخاب شده است. با ترکیب واحدهای یاتاقان مهر و موم شده کامل NSK، که توسط گیره‌هایی در حلقه بیرونی محکم شده‌اند، امکان افزایش رتبه بار وجود داشت. علاوه بر این، مهر و موم یکپارچه محافظت بیشتری برای یاتاقان ها ایجاد می کند.


مشتری پیشنهادات را دنبال کرد و شفت و محفظه جدیدی برای پذیرش مجموعه هاب NSK بازطراحی شده تولید کرد.

رولبرینگ های استوانه ای کامل NSK آب بندی های تماسی بهبود یافته ای را برای جلوگیری از ورود ذرات خارجی و آب، درجه بندی بار بالا (شعاعی و محوری) و پوشش فسفات مقاوم در برابر خوردگی ارائه می دهند تا از مناسب بودن برای محیط های خارجی اطمینان حاصل کنند. یاتاقان ها از قبل با گریس لیتیوم روغن کاری شده اند و به راحتی از طریق سوراخ های روانکاری رینگ داخلی و خارجی دوباره پر می شوند. در صورت نیاز می توان یک حلقه گیر (DIN 471) روی حلقه بیرونی اعمال کرد.

با کاهش خرابی ها از 20 در سال به صفر، مشتری به دلیل حذف زمان خرابی و تعویض قطعات، همراه با کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری، به صرفه جویی 68607 یورو در سال دست می یابد. به عنوان آخرین نکته، NSK همچنین مشاوره در محل با جزئیات بهترین روش روانکاری و مونتاژ ارائه کرد.

نظرات (0)

لطفا نظر دهید

محبوب

لیست کاسه نمد های ماشینی 30 دی 1396, 12:59
دانلود نرم افزار SKF 8 آذر 1396, 21:46
لیست قیمت بلبرینگ های ژاپنی چینی و رومان 19 آبان 1398, 18:01
کاسه نمد TTO 22 فروردین 1397, 21:30
معرفی بلبرینگ های سری NU NJ N (یاطاقان غلتکی استوانه ای) 28 بهمن 1396, 15:47

تقویم

نظرشما در مورد سایت؟