خبرها

بلبرینگ های NSK بیش از 1.2 میلیون یورو در سال باعث صرفه جویی در کارخانه سیم فولادی می شود

کمک NSK برای شرکتی که دچار شکست های مکرر یاتاقان های نصب شده در مجموعه های غلتکی ماشین آلات کشش سیم فولادی خود می شد، حیاتی بود. به لطف مداخله NSK که مشکل را شناسایی کرد و راه حل بهینه را توصیه کرد، مشتری شاهد صرفه جویی در هزینه های بیش از 1.2 میلیون یورو در سال است.


خرابی یاتاقان ها منجر به توقف بیش از حد حدود 75 توقف در ماه، همراه با هزینه های بالای تعمیر و نگهداری شد که باعث نگرانی جدی برای تیم مدیریت شرکت شد. یک قطعنامه فوری و با مهندسی قوی به یک اولویت واضح تبدیل شد، به همین دلیل است که سازنده سیم فولادی به NSK و تیم متخصصان بلبرینگ بسیار آموزش دیده آن روی آورد.

به عنوان بخشی از تجزیه و تحلیل کامل یاتاقان و بررسی کاربرد ناموفق، مهندسان NSK مشکلی را در روانکاری و آب بندی بلبرینگ های فعلی شرکت شناسایی کردند. به طور خاص، تجزیه و تحلیل روانکاری نشان داد که گریس موجود مبتنی بر گرافیت است که برای کاربرد مناسب نیست. تشدید مسئله، فرآیند کشیدن سیم فولادی پیوسته با بارهای بالا و شرایط عملیاتی سخت بود.

امداد در قالب یک بسته جدید یاتاقان و روغنکاری توصیه شده توسط NSK وارد شد. به عنوان بخشی از یک پیشنهاد ارزش، راه حل شامل یک غلتک استوانه ای دو ردیفه مهر و موم شده NSK همراه با گریس لیتیومی خاص بود.


رولبرینگ های استوانه ای کامل NSK دارای مهر و موم های تماسی با کارایی بالا هستند که از نفوذ آلاینده ها یا آب جلوگیری می کند. ویژگی‌های دیگر شامل سوراخ‌های روان‌کاری مجدد رینگ داخلی و خارجی برای سهولت تعمیر و نگهداری، و پوشش فسفات بسیار مقاوم در برابر خوردگی برای استفاده در محیط‌های خارجی (در صورت نیاز) است. واحدهای مهر و موم شده که از قبل با گریس لیتیوم روغن کاری شده اند، دارای بار بالایی برای افزایش قابلیت شعاعی و محوری هستند.

با راه حل بالقوه شناسایی شده، وظیفه بعدی قرار دادن ترکیب جدید بلبرینگ/گریس از طریق یک فرآیند آزمایشی جامع بود. نتیجه بسیار مثبت بود و نشان دهنده بهبود 40 درصدی در عمر بلبرینگ بود که به نوبه خود منجر به بهبودهای زیادی در بهره وری و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری شد. در واقع، کاهش زمان از دست رفته تولید و ساعات کار، در کنار حذف پشتیبانی فنی و زمان مهندسی قبلی مورد نیاز، صرفه جویی سالانه قابل توجهی را ارائه می دهد که 1,202,455 یورو محاسبه شده است.

از آن زمان مشتری تمام مجموعه های رول روی ماشین سیم کشی خود را به ترکیب یاتاقان/گریس پیشنهادی NSK تبدیل کرده است.


نظرات (0)

لطفا نظر دهید

محبوب

لیست کاسه نمد های ماشینی 30 دی 1396, 12:59
دانلود نرم افزار SKF 8 آذر 1396, 21:46
لیست قیمت بلبرینگ های ژاپنی چینی و رومان 19 آبان 1398, 18:01
کاسه نمد TTO 22 فروردین 1397, 21:30
معرفی بلبرینگ های سری NU NJ N (یاطاقان غلتکی استوانه ای) 28 بهمن 1396, 15:47

تقویم

نظرشما در مورد سایت؟