خبرها

نظارت بر بلبرینگ سانتریفیوژ بحرانی - مطالعه موردی

یک سانتریفیوژ از نیروهای گریز از مرکز استفاده می کند که در دورهای بالا برای جداسازی جامدات و مایعات ایجاد می شوند. در گرینفیلد اتانول، آنها از سانتریفیوژها در فرآیندهای تولید خود استفاده می کنند. آنها برای عملیات خود حیاتی هستند. این سانتریفیوژ مورد بحث با سرعت 5250 دور در دقیقه می چرخد و مشکوک به یاتاقان بد است. شکل 1 و 2 زیر بلبرینگ و دارایی را نشان می دهد.

جاناتان دیون، از گرین‌فیلد اتانول، قبلاً گزارش داده بود که تا زمان تعطیلی برنامه‌ریزی‌شده بعدی کارخانه‌هایش، یک فن منتقد را تحت نظر داشت که عملکرد بدی داشت.

او با موفقیت توانست طول عمر طرفداران را برای یک سال تقویمی کامل افزایش دهد و آن را زیر نظر با سیستم هوشیار خود نگه دارد. یک محلول مانیتورینگ وضعیت دائمی 8 کاناله که هم قادر به تجزیه و تحلیل اولتراسوند و هم ارتعاش است.

وضعیت مشابهی در کارخانه او به وجود آمد. او با استفاده از جمع‌آوری اطلاعات اولتراسوند SDT، یک یاتاقان بد را در یک سانتریفیوژ کشف کرد. گسل هنوز با ابزارهای تحلیل ارتعاش قابل مشاهده نبود. هنوز جای نگرانی وجود ندارد، بلبرینگ عمر زیادی داشت، اما در مراحل اولیه شکست بود. با این حال، دلیلی برای استفاده از خرابی های برنامه ریزی نشده برای تعویض بلبرینگ وجود ندارد. برنامه این است که یاتاقان را در طول خاموشی برنامه ریزی شده بعدی جایگزین کنیم. لطفاً منحنی DIPF را در شکل 3 ببینید.


بنابراین، جاناتان کاری را انجام داد که هر مهندس قابلیت اطمینان باهوشی انجام دهد. با ادامه عملیات و تولید، از سیستم هوشیار خود برای ایجاد نظارت دائمی بر روی این یاتاقان حیاتی استفاده کرد. جاناتان از سونوگرافی و ارتعاش برای نظارت بر وضعیت آن استفاده کرد. برای چند ماه بعد، وضعیت یاتاقان ها به آرامی در طیف اولتراسوند بدتر شد. همانطور که در داده های شکل 4 و 5 مشاهده می شود، در نهایت در طیف ارتعاش و طیف دمودوله شده قابل مشاهده و به خوبی مشخص شد.


از زمانی که برای اولین بار با سونوگرافی کشف شد، شدت مشکل به وضوح افزایش یافته است. اکنون در طیف ارتعاش قابل مشاهده است و یک نقص مسابقه بیرونی فرکانس پاس توپ با باندهای جانبی 1x rpm را نشان می دهد.

نظرات (0)

لطفا نظر دهید

محبوب

لیست کاسه نمد های ماشینی 30 دی 1396, 12:59
دانلود نرم افزار SKF 8 آذر 1396, 21:46
لیست قیمت بلبرینگ های ژاپنی چینی و رومان 19 آبان 1398, 18:01
کاسه نمد TTO 22 فروردین 1397, 21:30
لیست واترپمپ ها WR 25 تیر 1397, 20:13

تقویم

بیشتر کدام مطالب سایت را مطالعه مینمایید؟