خبرها

بلبرینگ‌های بار سنگین اکنون به‌عنوان بلبرینگ‌های دو جزئی و تزریقی امکان‌پذیر هستند


یاتاقان های ساده iglidur Q3E ، که اکنون با قالب تزریق ساخته شده اند ، از عملکرد حداکثر بار بدون روغن کاری اطمینان حاصل می کنند ، با استفاده از تولید با حجم بالا کارآمد ساخته شده است


یک صنعت مهم برای اولین بار برای صنایع ساخت و ساز و ماشین آلات کشاورزی: برای اولین بار IGUS با استفاده از فرآیند قالب گیری تزریق مقرون به صرفه ، راهی برای تولید یاتاقان های سنگین ساخته شده از دو مؤلفه پلاستیک با کارایی بالا پیدا کرده است. تا به حال، ساختار چند لایه مبتنی بر پلاستیک تنها با استفاده از سیم پیچی امکان پذیر بود که برای تولید انبوه گران تر است.


هنگامی که یک سطل بیل مکانیکی که صدها کیلوگرم شن را تحمل می کند، حرکت می کند، بارهای زیادی روی نقاط باربر اثر می گذارد - بارهایی که igus متخصص پلاستیک تاکنون عمدتاً با یاتاقان های ساده سری igutex مواجه شده است. این بلبرینگ ها از بیش از یک ماده در فرآیند سیم پیچی ساخته می شوند. با روان کننده های جامد یکپارچه، لایه داخلی عملکرد خشک و اصطکاک کم را تضمین می کند. لایه بیرونی استحکام زیادی را فراهم می کند.  راب دوماین، مدیر فناوری خشک در igus انگلستان می‌گوید: «اکنون ما موفق به تولید یک ساختار چند لایه با استفاده از قالب‌گیری تزریقی شده‌ایم و همچنان مواد را با خواص مکمل ترکیب می‌کنیم .


نتیجه سری iglidur Q3E است. وی می افزاید : "با تشکر از فناوری جدید ، اکنون می توانیم یاتاقان های سنگین چند جزء را در سری های حجم با استفاده از قالب تزریق بسیار مقرون به صرفه تولید کنیم  . "


چالش: قالب گیری و ذوب دو ماده در یک عملیات واحد

مطالب جدید Iglidur Q3E نتیجه همکاری فشرده بین بخش توسعه مواد ایسوس و متخصصان بخش ابزار سازی شرکت است.  "هنگام توسعه iglidur Q3E، هدف ما توسعه یک ساختار چند قسمتی شبیه به سری igutex بود، با iglidur Q3 پلاستیکی با کارایی بالا برای یک هسته بهینه سازی شده بدون روغن کاری، و یک پلیمر مخصوص تقویت شده برای استحکام مکانیکی بالا. پوسته،”  دوماین توضیح می دهد. بزرگترین چالش این بود که دو ماده مختلف را در فرآیند قالب‌گیری تزریقی به گونه‌ای مدیریت کنیم که دو جزء به صورت یکپارچه به هم بپیوندند و در عین حال مزایای هر دو ماده را ترکیب کنند. ما با این کار در فرآیند قالب گیری تزریقی چند جزئی با قالب های تزریقی پیچیده و پیچیده موفق شدیم.


ظرفیت تحمل بار به علاوه خواص لغزشی متقاعد کننده

یاتاقان های ساده ساخته شده از iglidur Q3E برای کاربردهای سنگین که در آن یاتاقان های ساخته شده از بوش های کامپوزیت فلزی یا الیافی به طور سنتی استفاده می شود و در مواردی که می توان در هزینه ها صرفه جویی کرد، از جمله صنایع ساخت و ساز و ماشین آلات کشاورزی، مناسب است. حداکثر فشار سطح دینامیکی بلبرینگ 75 مگاپاسکال است.  دوماین می‌گوید : «این بدان معناست که ما می‌توانیم بسیاری از برنامه‌های کاربردی سنگین را با iglidur Q3E پوشش دهیم .


مزیت تعیین کننده این است که یاتاقان های جدید نیازی به گریس روان کننده ندارند. روان کننده های جامد میکروسکوپی در پلیمر لایه داخلی ادغام می شوند و به آرامی و به طور مداوم در طول عمر بلبرینگ آزاد می شوند.  دوماین می‌افزاید   : «به‌ویژه در تعمیر و نگهداری ماشین‌آلات ساختمانی و کشاورزی، روغن‌کاری نقاط باربری یکی از پیچیده‌ترین وظایف است . «با تغییر به iglidur Q3E یا igutex، کاربران این کارخانه بزرگ و سنگین می‌توانند در هزینه‌های نگهداری صرفه‌جویی کرده و عمر مفید ماشین‌های خود را افزایش دهند. بارها و بارها، نادیده گرفته شدن روغن کاری بلبرینگ های فلزی کلاسیک منجر به آسیب های گران قیمت و گاه فاجعه بار به شفت ها و یاتاقان های ساده می شود.

نظرات (0)

لطفا نظر دهید

محبوب

لیست کاسه نمد های ماشینی 30 دی 1396, 12:59
دانلود نرم افزار SKF 8 آذر 1396, 21:46
لیست قیمت بلبرینگ های ژاپنی چینی و رومان 19 آبان 1398, 18:01
کاسه نمد TTO 22 فروردین 1397, 21:30
لیست واترپمپ ها WR 25 تیر 1397, 20:13

تقویم

بیشتر کدام مطالب سایت را مطالعه مینمایید؟