تلفن AEMBearings
تلفن ها :
051-37665347
09354117894 عدالتی
Whats App
+98 9354117894
تماس با ما
« AEMBearings.IR »
AEM Bearings » بلبرینگ های ان اس 10.874 یورو در سال در کارخانه نوشی دنی جات صرفه جویی می کند

بلبرینگ های ان اس 10.874 یورو در سال در کارخانه نوشی دنی جات صرفه جویی می کند

یک تولید کننده برجسته نوشابه در انگلیس که در حال تحمل خرابی زودرس در دستگاه آستین بطری اتوماتیک خود بود ، با اتخاذ بلبرینگ های شیار عمیق بدون تماس ، محافظ و روغنی برای زندگی ، NSK را حل کرد. این اقدام باعث افزایش عمر عملیاتی یاتاقانها با ضریب 52 شده است که به نوبه خود موجب صرفه جویی سالانه 10،874 یورو می شود.

به دلیل دلایل ناشناخته ناامید از خرابی های روزانه در هفته ، کارخانه نوشابه تیم مهندسان متخصص NSK را برای انجام بررسی کامل برنامه ها دعوت کرد. رسیدن به انتهای مسئله بسیار مهم بود زیرا دستگاه یک دارایی پر سرعت و با حجم بالا در شرکت است. بلبرینگ های موجود در شیارهای عمیق هر هفته در حال تغییر بودند زیرا عمر عملیاتی آنها نمی تواند برای مدت بیشتری تضمین شود.

تولیدکننده نوشابه که مشکوک علت خرابی های تحمل آن است ، آلودگی از روکش پودر در قسمت داخلی آستین های پلاستیکی فیلم است که روی بطری های آن درج شده است. با این حال ، ارزیابی NSK ثابت کرد که آلودگی مسئله نیست. در عوض ، علت این است که از یک منبع کاملاً متفاوت ناشی می شود.

مهندسان متخصص NSK با مطالعه شش یاتاقان شکست خورده به عنوان بخشی از بررسی برنامه های کاربردی در برنامه ارزش افزوده AIP ، حالت خرابی واقعی را به عنوان مغناطیس باقیمانده ، شناسایی کردند که در نتیجه باعث ترمز جریان گرداب شد. منبع مغناطیس ذاتی فرآیند آستین دار است ، که با باز کردن آستین فیلم قبل از قرار دادن آن در یک جیگر زیر شروع می شود. یاتاقان ها روی یک مندرال قرار دارند که توسط آهن ربا پشتیبانی می شود تا بتواند آن را در حالت نگه داری قرار دهد - این باند به غلتک ها اجازه می دهد تا آستین را به درستی راهنمایی کنند.

شناسایی مغناطیس باقیمانده به عنوان علت اصلی در پایان یک فرایند تحلیل جامع که با جداسازی یاتاقان های خراب شروع شده است به دست آمد تا امکان ارزیابی دقیق ساختارهای داخلی فراهم شود. همه یاتاقان ها ویژگی های مشابهی را نشان می دهند ، از جمله قطر خارج بسیار جلا ، که نشان دهنده چرخش نادرست و غلتک غلتک / آستین در سطح خارجی است.

یکی دیگر از ویژگی های یاتاقان های ناکام ، یخ زدگی سبک به سطح رودخانه بود که نمرات آن در برخی مناطق ذکر شده است. اثر سرمازدگی معمولی برای یاتاقان های با پوشش فلزی است ، اگرچه سرمازدگی سنگین تر از حد انتظار است.

با وجود این نقص های جزئی ، تیم NSK یاتاقان ها را در شرایط خوبی دانست. در حقیقت ، شواهد کمی در مورد سطح نورد وجود دارد که نشان دهنده ورود آلودگی یا منابع عمده خسارت است که می تواند باعث چرخش بلبرینگ و نامناسب بودن تحمل گیاهان نوشابه شود.

در عوض ، این سطح بالای مغناطیس در حلقه های یاتاقان ، توپ و قفس بود که سرنخ مهمی را ارائه می داد. محل قرار گرفتن آهنرباها روی باند ، نزدیک به یاتاقانها است و این امر را مقصر احتمالی قرار می دهد. بسته به چگونگی تأثیر قطبیت مغناطیسی بر اجزای سازنده ، این احتمال وجود دارد که توپ / قفس به حلقه ها مغناطیس زده و باعث چرخش بلبرینگ شکاف / نامناسب شود. مهندسان NSK همچنین به این نتیجه رسیدند که مقادیر بالای مغناطیس باعث یخ زدگی سنگین تر از حد طبیعی است. با این وجود ، کمبود چربی در یاتاقان ها به عنوان یک نتیجه از فرسودگی از تماس فلز به فلز ، کمک کننده دیگری بود.

برای غلبه بر مقادیر بالای مغناطیسی ، کارخانه نوشابه ها امکان جابجایی آهنرباهای مندرل را بیشتر از یاتاقان ها مورد بررسی قرار دادند. با این حال ، این اصلاح غیرممکن تلقی شد ، بنابراین یک طراحی تحمل جایگزین مورد نیاز بود.

NSK اظهار داشت که یاتاقان بدون مهر و موم شده / سپر که برای زندگی چربی می شود جایگزین بهتری خواهد بود. علاوه بر این ، یک قفس پلاستیکی مقدار فلز موجود در بلبرینگ را کاهش می دهد و متعاقباً باعث افزایش مغناطیس می شود. با توجه به این افکار ، NSK سری 627 بلبرینگ شیار عمیق خود را با قفس رزین پلی آمید T1X ، ترخیص کالا از گمرک C5 و سپرها توصیه کرده است.

این راه حل منجر به افزایش چشمگیر در تحمل طول عمر از یک هفته به یک سال و ارائه پس انداز سالانه 10.874 یورو در هزینه های کاهش یافته برای یاتاقان های جایگزین و نیروی انسانی شد.
19 اردیبهشت 1399, 07:03 / ---

نظر بدهید


up