تلفن AEMBearings
تلفن ها :
051-37665347
09354117894 عدالتی
Whats App
+98 9354117894
ساعات پاسخگویی
تماس با ما
« AEMBearings.IR »
AEM Bearings » خبرها » انواع گریس

انواع گریس


سلام به شما بازدیدنندگان گرامی سایت آموزش بلبرینگ AEMBearings.IR

امروز میخواهیم در متن زیر انواع گریس و نحوه انتخاب گریس را به شما آموزش دهیم 

امیدواریم که مطالب سایت ما برای شما مفید واقع شود.


دسته بندی :
تخصص کاربرد صنعتی

برخی از مشتریان معتقدند انتخاب گریس می تواند پیچیده و گیج کننده باشد اما لازم نیست.

اجازه بدهید سعی کنم نقص فنی را از بین ببرم.

انواع گریس به طور معمول با سه مولفه روغن تشکیل می شود: روغن پایه، ضخیم کننده و افزودنی ها.

روغن پایه روان کننده، کاهش اصطکاک بین سطوح متحرک؛ این دقیقا همان نقش است که روغن پایه در روغن روانکاری نقش دارد.
ضخیم کننده مثل یک اسفنج عمل می کند؛ کارش این است که روغن را در ظرف نگه داریم تا زمانی که نیاز به روانکاری باشد. ضخیم کننده به نیروهای خارجی مانند حرکت، ارتعاش یا درجه حرارت به عنوان یک ماشه برای آزاد شدن روغن پاسخ می دهد.
این مواد افزودنی قابلیت روغنکاری روغن پایه را بهبود می بخشد، از ویژگی هایی مانند حفاظت از سایش و جلوگیری از زنگ استفاده می شود.
من اغلب خواسته می شود که آیا روغن های مصنوعی مبتنی بر روغن واقعا بهتر از گریس های مایع روغن هستند.

پاسخ کوتاه بله است.

در حالی که روغن های معدنی مبتنی بر روغن پایه می توانند برای تولید کارآیی مناسب برای بسیاری از کاربردها طراحی شوند، مصنوعی معمولا مزایای قابل توجهی از جمله افزایش عمر روغن را ارائه می دهد. مایعات مصنوعی قابلیت های روانکاری بالا را در گستره وسیعی از دمای نرم افزار ارائه می دهند و همه چیز دیگر معادل آن است. این برای روغن های روانکار و همچنین روغن های گریس درست است.

در برنامه های کاربردی با درجه حرارت بالا، روغن های مصنوعی کمتر از روغن معدنی قابل مقایسه با مواد تشکیل دهنده یک فیلم روغن ضخیم تر بین سطوح محافظت می کنند. علاوه بر این، این روغن ها کمتر در معرض تخریب در دمای بالا - یک پدیده به نام اکسیداسیون. اکسیداسیون واکنش شیمیایی اکسیژن در جو و روانکاری در کار است و در دماهای بالا شتاب می گیرد. به طور کلی سرعت اکسیداسیون برای هر 10 درجه سانتیگراد بالاتر از 120 درجه سانتی گراد دو برابر می شود.

در دماهای پایین، روغن مصنوعی با حفظ ویسکوزیته مناسب و سیال بودن بهتر از روغن معدنی، نفت معدنی را بهبود می بخشد. ویسکوزیته مناسب برای ضخیم کننده برای رها کردن روغن به کاربرد بسیار مهم است، زیرا روغن در گریس است که روانکاری، نه ضخیم کننده و یا افزودنی ها را انجام می دهد.

ما به طور پیوسته از داستان های موفقیت آمیز مشتریان که تبدیل به گریس مصنوعی شده را می شنویم.

از گسترش فواصل بازبینی در یک کارخانه از هفته ای تا سه ماهه، به منظور افزایش عمر بلبرینگ ماشین، گریس مصنوعی می تواند عملیات صنعتی را بهبود بخشد و به کاهش هزینه های اپراتورها کمک کند.
12 اسفند 1396, 15:26 / خبرها / آموزش بلبرینگ ها / گریس

نظر بدهید


up