خبرها

گریس یعنی محافظ سرمایه

گریس:

یک معما، در یک رمز و راز، در داخل یک مفهوم پیچیده شده است.
اکثر اصول روغنکاری در این روز و سن کاملا قابل درک است. بسیاری از وبسایت ها دارای اسناد و مدارکی در مورد موضوعات مختلف هستند که از طریق انواع سیستم های روانکاری و تجزیه و تحلیل مورد استفاده قرار می گیرند. حتی بسیاری از تولید کنندگان، آزمایشگاه ها و ادبیات در مورد نکات کلیدی و اصول مختلف انواع مایعات دیگر که امروزه استفاده می شود، مانند سوخت، حلال ها و حتی خنک کننده ها وجود دارد.

با این حال، یک منطقه است که هنوز هم در رمز و راز به اکثر.


روغن: یک تاریخچه

روان کننده نیمه جامد، گریس به طور کلی آن را از یک صابون، امولسیون شده با روغن (گرچه در عوض صابون در برخی از برنامه های دمای شدید استفاده می شود) استفاده می شود. برخی از اولین برنامه های ضبط شده توسط مصری ها و رومی ها هزاران سال پیش مورد استفاده قرار گرفت، گرچه گورهای مدرن واقعا در طول جنگ جهانی دوم اتفاق افتاد.


عوارض ساختاری
در سال های اخیر تولید گریس به عنوان یک هنر شناخته شده است. این فرایندها بسیار پیچیده است و نیاز دارد:


دما و فشار بالا

هزینه های نفت در زمان و جریان خاص اضافه شده است
نرم افزار دقیق - اگر نه، گریس شکست خواهد خورد و به شکاف تبدیل خواهد شد
آزمایشات طراحی شده برای واجد شرایط بودن گریس از محیط تولید، چندین دهه پیش طراحی شده و عمدتا برای اطمینان از کیفیت در حین ساخت طراحی شده اند. آنها برای طراحی گریس ها، به طور عمده، برای استفاده در این زمینه طراحی نشده بودند.


ترکیبات روغن

برای ایجاد پیچیده تر امور، بیشتر ادبیات از OEM مشخص درجه NLGI، نوع صابون و اگر شما واقعا خوش شانس، یک نیاز پایه روغن ویسکوزیته. تولید کننده های گریس تعداد زیادی از فرمول ها را ساخته اند و در بسیاری از موارد این سه پارامتر ممکن است یکسان باشند، در حالیکه فرمولاسیون های واقعی می توانند به طور قابل توجهی متفاوت و در واقع ناسازگار با یکدیگر باشند. همه گریس ها سازگار نیستند. حتی گریس از همان ترکیب صابون ممکن است با یکدیگر ناسازگار باشد، و در نتیجه از دست دادن کامل از روانکاری در مولفه است.


نمونه برداری روغن

موضوع بعدی مربوط به نمونه برداری است. فرایند روانکاری در یک سیستم روغنکاری در مقایسه با یک سیستم روانکاری روغن مشابه است. روغن برای تخلیه روغن شستشوی روغن با صابون نگهداری آن را در منطقه ای که نیاز به روانکاری است طراحی شده است. به عنوان یک نتیجه، گریس در محفظه به احتمال زیاد بسیار غیر همگن است. اگر روغن از سطح بیرونی نمونه برداری شده باشد یا از گوشه های سیستم ممکن است نماینده گریس در ناحیه روغنی باشد. در نظر گرفتن یک نمونه نمایشی که یک توصیه برای نگهداری ارزشمند ارائه می دهد، فعالیت بسیار پیچیده ای است. برخی از منابع عالی برای مقابله با این مسئله وجود دارد، من پیشنهاد می کنم از دستورالعمل ASTM D7718 برای به دست آوردن نمونه های در دسترس از روغن گریس روغن استفاده کنید.


تست گرانروی

مرحله نهایی نظارت بر شرایط متعارف و نگهداری تجهیزات معمولا آزمایش سیال است. همانطور که در بالا ذکر شد، تعدادی از تست های معمولی گری، طراحی شده اند تا تولید گریس را تعریف کنند. این تستها، مانند نفوذ و نقطه افتادن، ممکن است اطلاعات قابل توجهی را برای اهداف قابلیت اطمینان ارائه ندهند. این ممکن است به نظر بسیاری از نگرانی های بسیاری برسد، اما تست های آزمایش گری در حوزه خدماتی هستند که بیشتر تحقیقات فعلی در آن تمرکز می کنند.


چرا تست گریس؟

گرانروی نسبت به سیستم های نظارت بر شرایط سیستم روانکاری معمولی بسیار پیچیده است. شما ممکن است بپرسید، چرا مضطرب؟ واقعا، آن را به هزینه است. روغن معمولا گران تر از روان کننده معادل است، گاهی اوقات با یک عامل 10 و یا بیشتر. علاوه بر این، تعداد زیادی از سیستم های گریس طراحی شده اند تا دوره های بسیار طولانی تر بین روغنکاری مجدد در مقایسه با برخی از سیستم های روانکاری نفت معمولی به پایان برسد. در نتيجه از دستيابي به توصيه هاي قابل قبول در مورد قابليت اطمينان نگهداري عمومي، سود مالي واقعي وجود دارد.

نظرات (0)

لطفا نظر دهید

محبوب

لیست کاسه نمد های ماشینی 30 دی 1396, 12:59
دانلود نرم افزار SKF 8 آذر 1396, 21:46
لیست قیمت بلبرینگ های ژاپنی چینی و رومان 19 آبان 1398, 18:01
کاسه نمد TTO 22 فروردین 1397, 21:30
معرفی بلبرینگ های سری NU NJ N (یاطاقان غلتکی استوانه ای) 28 بهمن 1396, 15:47

تقویم

نظرشما در مورد سایت؟