تلفن AEMBearings
تلفن ها :
051-37665347
09354117894 عدالتی
Whats App
+98 9354117894
تماس با ما
« AEMBearings.IR »
AEM Bearings » خبرها » یاتاقان جدید ضد خزش Koyo

یاتاقان جدید ضد خزش Koyo

بلبرینگ Koyo ، بخشی از شرکت JTEKT ، طیف جدیدی از این شرکت را معرفی می کند
یاتاقان توپ با ویژگی های مقاوم در برابر خزش برای کاهش ساییدگی مسکن و افزایش آن
عمر مؤلفه این طراحی خود را به خوبی به نسل بعدی نصب می کند
وسایل نقلیه ، به ویژه در انتقال وسایل نقلیه هیبریدی (HV / PHV) و
وسایل نقلیه الکتریکی (EV / FCV) ، و همچنین انتقال به طور مداوم متغیر
(CVTs) در اتومبیل های دارای موتور معمولی.

خزش تحمل دقیقاً چیست؟

خزش تحمل پدیده ای است که به موجب آن حلقه داخلی یا خارجی در طول کار در رابطه با محفظه یا محور می چرخد. یک نقطه خرج کردن شکل می گیرد و هرچه توپ از روی آن می چرخد در هر چرخش حرکت می کند. این مطلوب است زیرا باعث سایش سریع ، تغییر رنگ و جور زدن می شود. اگر به اندازه کافی بد نباشد ، اگر در محور خط مرکزی آن کج شود ، می تواند منجر به مشکلاتی از قبیل سر و صدای بیش از حد ، تعامل ضعیف دنده یا حتی خرابی فاجعه آمیز یک سیستم کامل شود.

دو نوع خزش وجود دارد: کرنش و انسداد. در نوع اول ، یک شعاع بزرگ یک طرفه بزرگ باعث ایجاد فشار حاشیه ای بر روی حلقه بیرونی می شود و در نتیجه ناحیه ای از حرکت کرنش کوچک و آهسته ایجاد می شود. در نوع دوم ، که ممکن است هنگام بارها کم باشد ، گشتاور چرخشی باعث حرکت حلقه بیرونی به دلیل اصطکاک ناچیز بین آن و محفظه می شود. این همچنین به طور بالقوه بسیار مخرب است و سرعت خزش می تواند بسیار بالاتر باشد.

چگونه از تحمل خزش جلوگیری می شود؟

اقدامات مختلفی در گذشته انجام شده است ، مانند استفاده از یک حلقه بیرونی ضخیم تر یا فیلم روانکاری بیشتر ، اما در اینجا پیامدهای اندازه ، وزن و هزینه وجود دارد. به سادگی تغییر در ابعاد مسکن برای سفت کردن تناسب باعث مشکلات بیشتری نسبت به حل آن می شود زیرا این کار بیش از حد داخلی بلبرینگ را باعث ایجاد گرما ، اصطکاک و سایش می کند. همچنین این رویکرد معمولاً در جایی که از محفظه آلومینیومی به دلیل خصوصیات حرارتی مواد استفاده می شود ، کار نمی کند. بنابراین ، در سال 2016 ، JTEKT تصمیم گرفت که از زاویه جدیدی به این مشکل نزدیک شود و توسعه یاتاقانهای جدید ضد ساختار را تحمل کند.

این طرح دارای شیار محیطی در مرکز قطر بیرونی حلقه بیرونی برای مقابله با خزش کرنش است. برای اطمینان از کانتور کامل ، این شرکت تجزیه و تحلیل گسترده CAE را با استفاده از یک مدل شبیه سازی بر اساس دستگاه تست واقعی که برای بررسی نتایج استفاده شده است ، انجام داد. نتایج توسط یک تجزیه و تحلیل ویدیویی تأیید شد.


شکل 2: تنظیم تست ضد خزش
این تحقیق ثابت کرد که این طرح معادل افزایش ضخامت یاتاقان 35٪ ، که می تواند برابر با 50٪ کاهش ساییدگی مسکن باشد ، ارائه می دهد.

علاوه بر این شیار ، مهندسان JTEKT به تازگی یک پوشش ویژه جدید تهیه کرده اند که در کل حلقه بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد که قادر به سرکوب سایش مسکن ناشی از خزش چرخش است.


شکل 3: حلقه بیرونی ضخیم در مقابل حلقه بیرونی معادل نازک تر با شیار (پوشش ویژه روی حلقه بیرونی توسعه یافته نشان داده نشده است)
این ترکیب هوشمندانه به این معنی است که یاتاقان می تواند مانند یک معادل با حلقه بیرونی ضخیم تر عمل کند ، اما بدون اندازه و مجازات وزن. این امر به ویژه برای صنایعی مانند خودرو اهمیت دارد ، اما همچنین در صنایع مختلف دیگری مانند تولید ماشین آلات در جایی که سایش ناشی از خزش می تواند مشکل ساز باشد ، از اهمیت بیشتری برخوردار است. JTEKT همچنین به موارد فزاینده ای در صنایع دیگر ، مانند تجهیزات کشاورزی و ساخت و ساز نیز توجه کرده است. با صرفه جویی در مصرف مواد ، این طرح هزینه ها را هم پایین می آورد.


شکل 4: یاطاقان توپ جدید Koyo با شیار مخصوص ضد خزش
این ویژگی های پیشرفته به این معنی است که یاتاقان ها از دوام و ماندگاری بیشتری برخوردار هستند ، و به محصولاتی که نصب می شوند در یک عمر طولانی تر ، دقیقاً همان چیزی است که OEM ها هنگام سفارش قطعات از تامین کنندگان به دنبال آن هستند.
20 اسفند 1398, 15:40 / خبرها

نظر بدهید


up