تلفن AEMBearings
تلفن ها :
051-37665347
09354117894 عدالتی
Whats App
+98 9354117894
تماس با ما
« AEMBearings.IR »
AEM Bearings » خبرها » نویز و لرزش بلبرینگ

نویز و لرزش بلبرینگ

لرزش بیش از حد باعث افزایش سر و صدای تحمل می شود و می تواند عمر تحمل را به شدت کاهش دهد.

حلقه ها و توپ های یاتاقان کاملاً گرد نیستند و توپ ها و جاده های مخصوص جاده ها ، حتی پس از سنگ زنی و جلا دادن گسترده ، کاملاً صاف نیستند. نواقص ماشینکاری به شکل سطوح خشن یا ناهموار وجود دارد که باعث می شود یک حلقه حرکت کند یا به صورت شعاعی در ارتباط با دیگری حرکت کند و باعث ایجاد لرزش و سر و صدای تحمل شود. صافی یا بی صدا بودن یاتاقان را می توان با شتاب سنج سنجش کرد که لرزش بلبرینگ در حلقه بیرونی را اندازه گیری می کند ، معمولاً با حلقه داخلی در دور 1800 دور در دقیقه. برای درک چگونگی اندازه گیری لرزش تحمل ، درک این مسئله که لرزش کار می کند ، مهم است.

لرزش بلبرینگ بلبرینگ مقدار نوسان در یک جسم ارتعاش جابجایی نامیده می شود. هنگامی که یک حلقه بیرونی بلبرینگ ارتعاش می کند ، سطح بیرونی به سمت بالا به سمت بالا حرکت می کند ، سپس به حد پایین و سپس به نقطه شروع باز می گردد. اندازه گیری بین حد بالا و پایین به جابجایی اوج به اوج گفته می شود. به کل حرکت نوسان از نقطه شروع تا حد بالا و پایین و برگشت به نقطه شروع یک چرخه گفته می شود. این چرخه لرزش تا زمانی که بلبرینگ در حال چرخش باشد تکرار خواهد شد. همچنین می توان تعداد این چرخه ها را در یک زمان معین اندازه گرفت. این فرکانس را به ما می دهد. فرکانس معمولاً به صورت چرخه در ثانیه (CPS) یا هرتز (هرتز) بیان می شود که همان چیز است.

لرزش می تواند میزان خستگی را افزایش داده و عمر تحمل را کوتاه کند. اندازه گیری جابجایی به اندازه کافی به ما نمی گوید. لرزش در یاتاقان یا یک دستگاه معمولاً در فرکانسهای مختلفی اتفاق می افتد و همه آنها به خستگی کمک می کنند بنابراین باید در اندازه گیری های لرزش همه این فرکانس های لرزش را در نظر بگیریم. ما می توانیم با اندازه گیری سرعت لرزش به این هدف برسیم.

سرعت لرزش (جابجایی فرکانس x) نشانگر خوبی از شدت لرزش است. اگر یک مؤلفه یاتاقان مسافت خاص (جابجایی) را با سرعت خاصی (فرکانس) در حال حرکت کند ، باید با سرعت خاصی حرکت کند. هرچه اندازه گیری سرعت لرزش بالاتر باشد ، بلبرینگ پررنگ تر می شود. سرعت لرزش در یک تستر لرزش بلبرینگ در میکرون بر ثانیه یا یک متر اندرو در اندرون اندازه گیری می شود. یک آندرون برابر با 7.5 میکرون در ثانیه است. خوانش ها به سه باند فرکانس از هم تفکیک می شوند: کم (50 تا 300 هرتز). متوسط ​​(300 تا 1800 هرتز) و زیاد (1800 تا 10000 هرتز). اگرچه سرعت لرزش پتانسیل خستگی را نشان می دهد ، نیروی لرزش می تواند باعث ایجاد تغییر شکل در توپ ها و حلقه ها شود و در فرکانس های بالا که خوانش سرعت ممکن است بسیار کم باشد ، بسیار آسیب رسان است. به همین دلیل ما همچنین شتاب لرزش را اندازه می گیریم.

شتاب لرزش نشانه ای از نیروی ارتعاش (نیرو = شتاب جرم x) است و از آنجا که نیرو در فرکانس های بالاتر صدمه می زند ، شتاب لرزش اندازه گیری مفیدی است که در آن یاتاقان فرکانس ارتعاش بالاتر از 2000 هرتز را تجربه می کند. شتاب لرزش در G اندازه گیری می شود (9/9 متر در ثانیه) اما اغلب این اندازه گیری ها را به دسی بل (DB) تبدیل می کنید.

درجه بندی لرزش / سر و صدای کم با توجه ویژه به سطح سطح مسیرهای جاده ها و توپ ها ، گرد بودن حلقه ها و توپ ها و طراحی صحیح قفس حاصل می شود. همچنین می توان از گریس های کم صدا فیلتر شده استفاده کرد. اینها حاوی ذرات جامد کمتری و کوچکتر هستند که هنگام عبور از بین توپها و جاده های آزاد سر و صدا ایجاد می کنند.

عوامل بیرونی مانند لرزش اطراف می توانند بر صدای نویز تأثیر بگذارند. مشکل دیگر ، به ویژه در مورد یاتاقان های کوچکتر و باریک ، تحریف حلقه است که در اثر شفت ضعیف یا گرد بودن مسکن ایجاد می شود. آلودگی خاک و گرد و غبار همچنین باعث افزایش سطح سر و صدا و لرزش می شود. گاهی اوقات مقصر بودن یا عدم استفاده صحیح از اشتباه ، مقصر است و باعث ایجاد فشارهای شوكی می شود كه به نوبه خود باعث ایجاد خراش یا گودبرداری در جاده می شوند.
6 مرداد 1399, 16:55 / خبرها / آموزش بلبرینگ ها

نظر بدهید


up