تلفن AEMBearings
تلفن ها :
051-37665347
09354117894 عدالتی
Whats App
+98 9354117894
تماس با ما
« AEMBearings.IR »
AEM Bearings » خبرها » ببرینگ برای غلطک های تسمه نقاله در شرایط نامساعد کار

ببرینگ برای غلطک های تسمه نقاله در شرایط نامساعد کار

غلتک های پشتیبانی و کشش برای تسمه های نقاله بسیار مهم هستند
یاتاقان های غلتکی برخی از مهمترین مؤلفه های غلتک های پشتیبانی و کششی در تسمه های نقاله هستند. برای فعال کردن غلتک های تسمه نقاله در شرایط شدید مانند حمل شن و ماسه یا سنگ برای استخراج معادن ، شرکت NKE اتریش GmbH یاتاقان های یک ردیف شیار عمیق را توسعه داده است. آنها قابلیت های عملکرد و عمر طولانی تر را در مقایسه با یاتاقان های استاندارد بهینه کرده اند و باعث کاهش زمان خرابی کل سیستم نقاله می شوند.

اهداف اصلی غلتک های پشتیبانی و کششی در یک تسمه نقاله شکل دادن به کمربند ، به عنوان یک عنصر پشتیبان برای موادی که قرار است حمل شود ، خدمت می کند و مقاومت در برابر حرکت را کاهش می دهد. هنگامی که مواد با حداقل اصطکاک حمل می شوند ، انرژی کلی مورد نیاز برای حمل و نقل کاهش می یابد ، در نتیجه هزینه های عملیاتی نیز کاهش می یابد. در یک محیط معدن گشودنی ، غلطک های تسمه نقاله در معرض شرایط و شرایط کار سختی قرار می گیرند: بارهای سنگین ، فشارهای لرزش و لرزش شافت ، سرعت چرخش زیاد ، افزایش بار ناشی از آلودگی خارجی و خواستار شرایط آب و هوایی از جمله رطوبت زیاد ، باران یا برف آلودگی فوق العاده در محیط معدن شرایطی را ایجاد می کند که ناخالصی ها در نقطه باربری نفوذ کنند و می توانند به خرابی تجهیزات زودرس منجر شوند. این امر نه تنها عمر سرویس یاتاقان را کوتاه می کند بلکه پیامدهای منفی برای عملکرد و قابلیت اطمینان سایر مؤلفه های سیستم نوار نقاله نیز دارد.
پس از تجزیه و تحلیل های گسترده ، NKE توسعه یاتاقان های توپ شیار عمیق تک ردیفی مخصوصاً برای غلتک های تسمه نقاله را که در شرایط سخت کار می کنند ، توسعه داده است. با طراحی کاملاً مهندسی شده ، موفق شده است پیشرفت های هدفمندی را انجام دهد که توانایی عملکرد و عمر سرویس را در مقایسه با یاتاقان های استاندارد بهینه می کند. این یاتاقان ها دارای ساخت قفس ویژه ای از مواد مصنوعی با اصطکاک کم ، بهبود هندسه پیاده رو ، ترخیص داخلی داخلی شعاعی تنظیم شده ، مهر و موم های اصطکاک کم خاص و روان کننده انتخاب شده برای استفاده در یک محدوده دمای عملیاتی گسترده هستند.

طراحی جدید از NKE قادر است خواسته های عملیاتی را که غلتک های نقاله حتی در مواقع خراب شدن یاطاقان های معمولی در معرض آن قرار دارند ، حفظ کند. هنگامی که آلاینده ها به قسمت داخلی بلبرینگ نفوذ می کنند ، یاتاقان های استاندارد معمولاً از افزایش ناگهانی ، کنترل نشده دما رنج می برند. افزایش دما باعث از بین رفتن خاصیت روان کننده مثبت ، قفس های فولادی را از بین می برد و در نهایت باعث می شود که یاتاقان ها از بین بروند. هنگامی که یاتاقان ها ضبط می شوند ، آنها به نوبه خود غلطک ها را مسدود می کنند ، کمربند نقاله آسیب می بیند و خطر آتش سوزی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.


با وجود آلودگی نسبتاً زیاد ، یاطاقانهای غلتکی NKE برای غلتکهای تسمه نقاله عملکرد خود را حتی در زیر بارهای سنگین و بدون افزایش گشتاور اصطکاک حفظ می کنند. مفهوم باربری جدید از NKE ، به ویژه برای مقاومت در برابر الزامات غلتک های تسمه نقاله ، مزایای مختلفی را ارائه می دهد: خطر آتش سوزی را کاهش می دهد ، عمر سرویس غلتک های غلتکی را در سخت ترین شرایط طولانی می کند ، باعث کاهش مصرف انرژی ، افزایش می یابد قابلیت اطمینان سیستم نوار نقاله و کلی هزینه های عملیاتی را کاهش می دهد.

مایکل رول ، مهندس برنامه های کاربردی با NKE در استایر می گوید: "NKE تخصص فوق العاده ای در کاربردهای معدن دارد." وی گفت: "این یک موفقیت مهندسی بسیار پیچیده است که در پاسخ به خواسته ای که توسط بسیاری از مشتریان برای بهبود قابلیت عملکرد کمربندهای نوار نقاله ابراز شده است. سیستم تحمل غلتکی جدید ما به کاهش زمان خاموشی در حمل و نقل مواد کمک خواهد کرد. " طراحی تحمل جدید ، فرآیندهای نورد بدون اصطکاک را تضمین می کند ، بنابراین به حداقل رساندن اصطکاک در کل سیستم کمک می کند و اجرای سیستم حمل و نقل را با صرفه تر و قابل اطمینان تر امکان پذیر می کند. مایکل رول می افزاید: "برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن ، اقدامات لازم برای جلوگیری از نفوذ آلودگی ذرات به داخل یاتاقان و یاتاقان به طور کامل ممکن است با کارخانه سازنده یا اپراتور گیاهان نصب کننده سیستم های آب بندی خارجی آغاز شود."
7 مرداد 1399, 16:55 / خبرها / آموزش بلبرینگ ها

نظر بدهید


up