تلفن AEMBearings
تلفن ها :
051-37665347
09354117894 عدالتی
Whats App
+98 9354117894
تماس با ما
« AEMBearings.IR »
AEM Bearings » خبرها » بیشترین استفاده از خرابی

بیشترین استفاده از خرابی


صدمات در ورزش اجتناب ناپذیر است ، اما با قبول شرایط و انتظار برای بهبود ، بزرگترین بازگشت ورزشی حاصل نمی شود. همین فلسفه را می توان در مورد تعطیلی کارخانه نیز به کار برد. در اینجا ، کریس جانسون ، مدیر عامل تأمین کننده یاتاقان های ویژه SMB یاطاقان های SMB ، فرصت های نگهداری کارخانه را که توسط یک مکث غیرمنتظره در تولید حاصل می شود ، بررسی می کند.

خاموش شدن غیر منتظره کارخانه به دلایل مختلف - سیاسی ، زیست محیطی ، فنی و یا در حال حاضر مربوط به ویروس می تواند رخ دهد. هرچه علت باشد ، خاموشی های غیرمترقبه یا تغییر در برنامه ها می تواند تأثیر عمیقی بر شرکت عامل تأسیسات و خط اصلی آن داشته باشد.

اما ، اگر طرحی از قبل تهیه شود ، چه می شود؛ یکی است که می تواند در مواقع تولید متوقف اجرا شود؟ یک روش جایگزین برای خاموش کردن تعطیلات این است که آنها فرصتی خارق العاده برای انجام مراقبت های پیشگیرانه ، ارتقاء تجهیزات افزایشی یا حتی سرمایه گذاری در فرصت های توسعه کارکنان هستند.

در سال 2017 تخمین زده شد که خرابی تولید کنندگان بریتانیا هر سال 180 میلیارد پوند هزینه دارد. در واقع ، هزینه واقعی خرابی فراتر از داده های مالی است و می تواند در مناطق مختلف یک تجارت ویران شود. اگرچه اجتناب از خرابی در کل یک هدف ایده آل خواهد بود ، هدف از این کار که خرابی نزدیک به صفر باید به عنوان اولین خط دفاعی - و واقع بینانه تر - خط دفاع باشد.

از طریق روشهای پیشگیری و نگهداری از شرایط پیشگیرانه ، می توان زمان خرابی در ارتباط با خرابی تجهیزات را به حداقل رساند. جمع آوری داده های دستگاه از طریق استفاده از یک سیستم خودکار می تواند به مدیران مرکز کمک کند تا با برنامه ریزی دقیق تر و اختلالات تولید را برنامه ریزی کنند. این به آنها امکان می دهد تا خرابی ها را قبل از وقوع پیش بینی کنند و بر این اساس برنامه های نگهداری و جایگزینی قطعات را برنامه ریزی کنند.

با این حال ، اگر خاموش شدن اجتناب ناپذیر رخ می دهد ، پس مدیران کارخانه چگونه باید پاسخ دهند؟

نگهداری احتمالی

ممکن است پیش بینی دقیق طول یک اختلال تولید امکان پذیر نباشد ، بنابراین توصیه نمی شود کارهای طولانی مدت نگهداری را انجام دهید. درعوض ، تولیدکنندگان باید تلاش خود را بر روی پروژه هایی متمرکز کنند که در یک روز واحد به اتمام برسند ، تا در صورت تغییر شرایط ، تسهیلات را به عقب برگردانده و در حال اجرا باشد.

نگهداری فرصت طلبانه برای جلوگیری از خرابی تجهیزات آینده یک اقدام ایده آل در این سناریو است. چنین رویکردی برای نگهداری پیشگیرانه از مکثهای برنامه ریزی نشده در تولید برای جایگزینی قطعات ، بهبود در دسترس بودن سیستم و کاهش تلفات تولید استفاده می کند.

با این وجود ، برای دستیابی به موفقیت در امر پیشگیری از فرصت طلبی ، مدیران باید بدانند که اجزای جایگزین برای چه زمانی و کجا لازم است تا به صرفه تر باشند. به عنوان مثال ، اگر یک ماشین برای مدتی بیکار بوده باشد ، تغییر دما و تراکم ممکن است باعث ایجاد رطوبت در سیستم شود. بنابراین ، در صورت جلوگیری از خرابی تجهیزات آینده ، تغییر روغن برای از بین بردن آلاینده ها قبل از شروع کار ، مقرون به صرفه است.

ارتقاء تجهیزات

گذشته از تعویض بخشی ، یک اختلال تولید غیرمنتظره می تواند فرصتی ایده آل برای انجام ارتقاء تجهیزات غیر برنامه ریزی شده باشد.

مثلاً یاتاقانها را بگیرید. به عنوان یک مؤلفه مهم ماشین آلات که فرآیندهای تولید را به طور روان و روان اجرا می کند ، یاطاقان ممکن است نیاز به جابجایی ، طراحی مجدد یا برای تعادل تجهیزات داشته باشند تا از خرابی تجهیزات زودرس جلوگیری شود.

با جایگزین کردن یاتاقان استاندارد با یاتاقان هوشمند ، این می تواند به اپراتورها یک مرور کلی را در مورد عملکرد و سلامت بلبرینگ ارائه دهد. نصب یک سنسور هوشمند یا یاتاقان با یک سنسور که در محفظه آن کامپوننت قرار گرفته است ، یک آپدیت ساده است که هم مقرون به صرفه است و هم ادغام آن در سیستم های موجود آسان است. این بلبرینگ که خود تشخیص داده می شود می تواند سیگنال هایی را به یک واحد نظارت بر وضعیت خارجی ارسال کند ، که می تواند در صورت لزوم به عملگر اطلاع دهد.

داشتن سیستم مدیریت تعمیر و نگهداری رایانه ای (CMMS) قابل اعتماد ، یا پایگاه داده ای از به روزرسانی تجهیزات غیر برنامه ریزی شده ، به این معنی است که مدیران کارخانه می توانند به سرعت تصمیم گیری کنند و از زمان خرابی به طور مؤثرتری استفاده کنند.

توسعه کارمندان

مکث در تولید نیز می تواند فرصتی خارق العاده برای آموزش و پیگیری کارمندان باشد. به خصوص که براساس یک مطالعه ، 23 درصد از کل زمان قطع برنامه ریزی در تولید ناشی از خطای انسانی است. درعوض ، می توان زمان ناموجود را برای ثبت نام کارمندان در دوره های آنلاین صرف کرد. اگر این دوره متناسب با نقش شغلی یا مجموعه مهارت خاصی باشد ، آنگاه کارگر می تواند درک عمیق تری از نصب ، برنامه نویسی و نگهداری قطعات خاص از تجهیزات داشته باشد.

بیایید به عنوان نمونه از یک سیستم واقعیت افزوده (AR) استفاده کنیم. اگر تسهیلات اخیراً AR را به تصویب رسانده است ، آنگاه قطع تولید می تواند فرصتی ایده آل برای استفاده از آن سیستم برای ارائه آموزش جدید به اعضای کم تجربه تیم باشد. سیستم AR می تواند دستورالعمل های گام به گام ساده را در قسمت دید اپراتور به نمایش بگذارد ، تا راهنمایی ویژه عیب یابی را نشان دهد
11 مرداد 1399, 17:50 / خبرها / آموزش بلبرینگ ها

نظر بدهید


up