تلفن AEMBearings
تلفن ها :
051-37665347
09354117894 عدالتی
Whats App
+98 9354117894
تماس با ما
« AEMBearings.IR »
AEM Bearings » خبرها » یاتاقان های هوشمند: از بین رفتن تجارت آرام

یاتاقان های هوشمند: از بین رفتن تجارت آرام


طبق گزارش TUC ، میانگین رفت و آمد ریلی در انگلیس ، هر روز به طور متوسط 2 ساعت و 11 دقیقه طول می کشد. همچنین به این معادله اضافه کنید که در سال 2018 ، بیش از یک سوم قطارها به دلیل نقص فنی نتوانستند به موقع وارد ایستگاه شوند و شما با یک مسافر بسیار بدبخت مانده اید. کریس جانسون ، مدیر عامل عرضه کننده یاتاقان های صنعتی SMB یاطاقان ها ، پذیرش آینده یاتاقان های هوشمند و تأثیر آنها بر صنعت 4.0 و انگلیس را در نظر می گیرد.

طرح های یاتاقان برای ده ها سال نسبتاً سازگار بوده اند. تحولات جدیدی در قالب مواد تحمل مانند سرامیک ، ترکیبی و پلاستیک بوجود آمده است. و گزینه های روغن کاری جدید در مواد تازه کشف شده ، گرافن موجود است. اما ، تحول جدید حتی می تواند از این موارد فراتر رود: همکاری بین یاتاقان و اینترنت صنعتی اشیاء (IIoT) که می تواند هم در فرایندهای تولید و هم در کل عملکردها ارزش داشته باشد.

دیجیتال سازی تغییر عمده ای در نحوه اجرای تعمیر و نگهداری ایجاد می کند. به طور خاص ، با اتخاذ یاتاقان های هوشمند مبتنی بر IIoT که می توانند خود را با استفاده از سنسورهای یکپارچه در خود بلبرینگ ، خطاها و خرابی های قریب الوقوع را تشخیص دهند. این یاتاقان های حسگر با راه حل های سنتی متفاوت هستند ، که معمولاً شامل یک سنسور مستقل است که در نزدیکی یاتاقان نصب شده است. در عوض ، سنسور برای اندازه گیری سرعت و جهت تحمل یکپارچه شده است ، که سپس به یک سیستم کنترل منتقل می شود.

یاطاقان سنسور از طریق حلقه مولد پالس مغناطیسی کار می کنند. قطب های متناوب به حلقه چرخش داخلی سوار می شوند ، در حالی که حلقه بیرونی محفظه سنسور را حمل می کند. با چرخش حلقه داخلی ، حلقه ژنراتور از سنسور مغناطیسی ثابت عبور می کند و تغییر قطبیت مغناطیسی را تشخیص می دهد. این یک سیگنال الکتریکی تولید می کند که سپس پردازش شده و به جهت چرخش و سرعت چرخش داده تبدیل می شود.

داده های ضبط شده سپس می توانند از طریق یک دروازه به ابر منتقل شوند ، جایی که مهندسان قادر خواهند بود به اطلاعات در زمان واقعی دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال ، یاتاقان های هوشمند استفاده شده در صنعت راه آهن را در نظر بگیرید. اندازه گیری جابجایی تغییر شعاعی اجازه می دهد نیروی شعاعی روی یاطاقان سنسور محاسبه شود. این با نرم افزارهای نوآورانه مخلوط شده است تا محاسبات دقیقی از جابجایی و گشتاور سایر یاتاقان ها و عناصر ارائه شود.

این بدان معنی است که اطلاعات مربوط به اضافه بار را می توان به راحتی ضبط کرد و برای محدود کردن گشتاور استفاده کرد ، یا حتی در صورت لزوم خاموش کردن درایو را نیز به کار برد. با نظارت بر این دارایی های مهم ، احتمال اجتناب از توقف های غیرقابل برنامه ریزی برای پیشرفت در کل راه آهن بیشتر است.

یاطاقان هوشمند همچنین میزبان بسیاری از کاربردهای صنعتی از جمله نظارت بر سطح ترموکوپل (سرعت و دما) و سطح شتاب سنج (لرزش) است.

اما ، آیا این باعث می شود آنها هوشمند شوند؟ همه اینها به پارامترهای کلیدی که باید مورد نظارت قرار گیرد بستگی دارد. از این گذشته ، هر چیزی را می توان حس کرد - بخش سخت این است که بدانیم چه چیزی را حس می کنیم و سیگنال های خروجی چه معنی دارند.

با استفاده از یاتاقان های هوشمند ، مهندسان می توانند با نظارت بر فرآیندهای دستگاه مانند فشار ، نیرو و لرزش ، رویکردی پیشگیرانه برای نگهداری را اتخاذ کنند - هرکدام از آنها داده های حیاتی را برای نگهداری پیش بینی فراهم می کنند. به روزرسانی های زمان واقعی در مورد شرایط یاتاقان ها و سایر مؤلفه ها امکان انجام تشخیص های پیشرفته را فراهم می آورد. به هشدارهای اولیه درباره هرگونه وخامت وضعیت تحمل نیز می توان دسترسی داشت.

اتخاذ یک روش نگهدارنده فعال ، مزایای بسیاری دارد. هنگامی که یک قطعه تجهیزات یا نقص سیستم وجود دارد ، در حالی که مشکل برطرف شود ، کل فرآیند متوقف می شود. با دستیابی به داده های پیشرفته در مورد وضعیت عملکرد یک دستگاه ، می توان به طور جدی خرابی را کاهش داد و از عواملی که باعث خرابی می شوند جلوگیری کرد. جلوگیری از خرابی سیستم یا دستگاه نیز نیاز به تعمیرات را در ساعات کاری به حداقل می رساند.

یک رویکرد فعال در امر تعمیر و نگهداری همچنین از دوام یک مؤلفه یا دستگاه ، به ویژه با حل دلایل اصلی یک مشکل ، به جای صرفاً پرداختن به علائم یک خطای در انتظار ، سود می برد. هرچه دستگاه یا مؤلفه بیشتر طول بکشد ، هزینه تعویض را طولانی تر می کند.

چه مؤلفه ای می تواند برای جمع آوری این داده های مهم از یک بلبرینگ هوشمند مجهزتر باشد؟ یاتاقان ها به طور معمول در قلب همه برنامه های چرخشی قرار دارند. با سرعت چرخش ، نیروها و ارتعاشات همه به نوعی در آنها تأثیر می گذارد.

با رشد و توسعه صنایع ، داده های حسگر بلبرینگ اضافی اضافی برای نظارت دقیق تر بر عملکردهای تحمل مناسب و بهینه سازی عملیات مورد نیاز است. پیشرفت در فن آوری تحمل ، از جمله به اشتراک گذاری داده ها و ردیابی نگهداری ، همچنان در تحقیقات بیشتر و توسعه در برنامه های بیشتر ادامه خواهد یافت.

در صنعت راه‌آهن ، افزودن یاتاقان هوشمند ، اطلاعات مربوط به سلامتی تحمل بلادرنگ را در زمان واقعی و در اختیار اپراتورها قرار می دهد و امکان تشخیص آسیب زودرس را می دهد. از آنجا که یاتاقان های قطار عناصر اصلی در تمامیت مجموعه های چرخ راه آهن هستند ، ادغام نظارت بر شرایط به طور قابل توجهی بر هزینه های راه آهن و ایمنی قطار تأثیر خواهد گذاشت.

امیدوارم در آینده با ادغام یاتاقان های هوشمند ، مسافران قطار انگلیس سرانجام به کار خود خوشحال و از همه مهم تر - به موقع برسند.
28 مرداد 1399, 17:54 / خبرها / آموزش بلبرینگ ها

نظر بدهید


up