تلفن AEMBearings
تلفن ها :
051-37665347
09354117894 عدالتی
Whats App
+98 9354117894
تماس با ما
« AEMBearings.IR »
AEM Bearings » خبرها » ده نکته برای نگهداری مناسب بلبرینگ

ده نکته برای نگهداری مناسب بلبرینگ

ساعت ، اسکیت بورد و ماشین آلات صنعتی چه مشترکاتی دارند؟ همه آنها برای حفظ حرکات چرخشی روان خود به یاتاقان ها اعتماد می کنند. با این حال ، برای دستیابی به قابلیت اطمینان ، باید از آنها صحیح نگهداری و رسیدگی کرد. این باعث می شود که یک عمر طولانی تحمل داشته باشید ، از بسیاری از مسائل مشترک که می تواند منجر به خرابی تحمل و خرابی طولانی شود جلوگیری می کند. در اینجا کریس جانسون ، مدیر عامل تامین کننده یاتاقان تخصصی ، SMB Bearings ، ده نکته مهم برای مراقبت بهینه از تحمل را توضیح می دهد.

1. به درستی اداره و نگهداری کنید

برای جلوگیری از ورود آلاینده ها از جمله رطوبت ، گرد و غبار یا آلودگی به یاتاقان ، باید آنها را به درستی اداره و ذخیره کرد. در مرحله اول ، بلبرینگ ها باید به صورت افقی در بسته بندی اصلی خود در یک محیط تمیز ، خشک و دمای اتاق نگهداری شوند. هنگامی که یاتاقان ها غیرضروری کار می کنند ، به عنوان مثال ، اگر بسته بندی آنها زودرس برداشته شود ، این امر می تواند آنها را در معرض خوردگی یا آلودگی قرار دهد. یاتاقان ها اجزای ظریفی هستند و باید با احتیاط درمان شوند. به همین ترتیب ، از اجزای افتاده نباید استفاده شود زیرا این امر می تواند منجر به خرابی زودرس شود.

2. از ابزارهای تخصصی استفاده کنید

علاوه بر این ، هنگام دست زدن به بلبرینگ ها ، باید از تجهیزات مناسب استفاده شود. ابزارهایی که برای استفاده در طول فرآیند نصب و تخلیه یاطاقان تخصصی نیستند ، می توانند باعث آسیب غیرضروری ، فرسودگی و ساییدگی شوند. به عنوان مثال کشنده های بلبرینگ یا بخاری های القایی ، به طور خاص برای یاتاقان ها طراحی شده اند.

3. محفظه و شافت بلبرینگ را بررسی کنید

قبل از نصب یاطاقان ، وضعیت فیزیکی محفظه و شافت را بررسی کنید. قبل از اینکه با روش نصب صحیح آشنا شوید ، از یک پارچه نرم برای تمیز کردن سطوح استفاده کنید.

4. درست نصب کنید

هنگام نصب یاتاقان ها باید از روش صحیح استفاده کنید و این بسته به نوع یاطاقان و نوع مناسب متفاوت است. حلقه های یاطاقان ساچمه ای شعاعی بسته به نوع بار ، سرعت و سطح لرزش با انواع مختلف از اتصالات کشویی تا فشارهای محکم قابل نصب است. اعمال فشار به حلقه اشتباه هنگام نصب می تواند منجر به آسیب به عناصر نورد شود. به همین ترتیب ، از بین رفتن بیش از حد شل و یا بیش از حد محکم ، از ضعف ضعف در صندلی های بلبرینگ یا خارج از شافت ها یا محفظه های گرد نیز باید جلوگیری شود.

5. روغن کاری خود را درست انجام دهید

یکی از دلایل اصلی خرابی یاتاقان ، خرابی روغنکاری است. این شامل استفاده از روان کننده نادرست و همچنین استفاده از روغن کاری بیش از حد یا کم است. روانکار صحیح با در نظر گرفتن شرایط محیطی ، دما ، سرعت و بار انتخاب می شود. یک متخصص بلبرینگ می تواند در مورد یک مورد مناسب روغن کاری مشاوره دهد و می تواند روغن کاری یاتاقان را تا چند میلی گرم کنترل کند. بنابراین ، اگر به پر کردن چربی کم ، طبیعی یا زیاد احتیاج دارید ، مطمئن خواهید بود که روغن کاری شما بعداً باعث خطری نخواهد شد.

6. از دمای خارج از محدوده یاتاقان خودداری کنید

اگر یاتاقان فولادی بیش از حدی که برای آن طراحی شده گرم شود ، این می تواند مواد تحمل را به طور دائمی تغییر شکل دهد یا نرم کند ، در نتیجه ظرفیت حمل بار کاهش می یابد و منجر به خرابی تجهیزات می شود. انتخاب یاتاقان مناسب برای دامنه عملکرد دما اولین قدم است. در هنگام تعمیر و نگهداری منظم ، به دنبال تغییر رنگ حلقه ها ، عناصر نورد و قفس ها باشید ، زیرا این امر می تواند نشان دهنده گرم شدن بیش از حد باشد. این می تواند نتیجه دمای بیش از حد کار و روغن کاری نامناسب باشد و به سرعت به توجه شما نیاز دارد.

7. در صورت امکان از خوردگی جلوگیری کنید

خوردگی دشمن طبیعی یاتاقان ها است. با گذشت زمان ، اگر بلبرینگ ها در معرض رطوبت قرار بگیرند ، خوردگی ایجاد می شود. این می تواند منجر به ورود زنگ زدگی به مسیر مسابقه و در نهایت ، خرابی زودرس و خرابی تجهیزات شود. استفاده از دستکش باعث می شود که عرق یا مایعات دیگر به بلبرینگ وارد نشوند. هنگام طراحی به طور خاص برای محیط های خورنده ، انتخاب یاتاقان مناسب کلیدی است. به عنوان مثال ، انتخاب یاتاقان ضد زنگ 316 با مهر و موم اغلب در محیط های دریایی یا شیمیایی انتخاب خوبی است.

8. جایگزین خود را با دقت انتخاب کنید

اگر یاتاقان به پایان عمر خود رسید ، بلبرینگ خود را با یكی از كیفیت های اصلی یا برتر تعویض كنید. احتمالاً یک گزینه جایگزین با کیفیت پایین خراب خواهد شد و در طولانی مدت منجر به خرابی تجهیزات گران قیمت می شود.

9. نظارت

نادر است که یاتاقان بدون هیچ علائم هشدار دهنده از کار بیفتد. سر و صدای زیاد یا افزایش لرزش یا دما می تواند نشانه یک مشکل عمیق باشد. اگر یاتاقان ناهنجاری عملیاتی از خود نشان داد ، باید دقیقتر کنترل شود.

10. با خبرگان تماس بگیرید

سرانجام ، اگر شک دارید ، از یک متخصص کمک بگیرید. یک متخصص بلبرینگ می تواند به شما در مورد بهترین روش نگهداری برای کاربردهای خاص شما مشاوره دهد و می تواند به شما در تشخیص هرگونه مشکل تحمل کمک کند. این کار می تواند به سادگی ارسال بلبرینگ های مشکل دار شما برای افراد متخصص باشد که در صورت لزوم بلبرینگ های شما را بررسی و مجدداً روغن کاری می کنند.
18 آبان 1399, 18:33 / خبرها / آموزش بلبرینگ ها

نظر بدهید


up