تلفن AEMBearings
تلفن ها :
051-37665347
09354117894 عدالتی
Whats App
+98 9354117894
تماس با ما
« AEMBearings.IR »
AEM Bearings » خبرها » نسل جدید گلوله قطار به بلبرینگ های NSK متکی است

نسل جدید گلوله قطار به بلبرینگ های NSK متکی است

بلبرینگ های با عملکرد بالا از NSK اکنون در N700S Shinkansen (قطار گلوله ای) تازه توسعه یافته ، که از 1 ژوئیه سال 2020 خدمات خود را در خط توکایدو شینکانسن بین توکیو و اوزاکا آغاز می کند ، عملیاتی می شوند. N700S آغاز یک دوره جدید است ، اولین طراحی کاملا جدید Shinkansen از شرکت راه آهن مرکزی ژاپن در 13 سال گذشته است. یاتاقان های NSK زیر ساخت تمرکز بدون سازش قطار بر روی ایمنی ، ثبات ، راحتی و عملکرد محیطی است.

موقعیت های غلتک استوانه ای NSK برای دنده های کوچک (1) و دنده های بزرگ (2) در نوع دنده جدید استخوان شاه ماهی (راست) - در مقایسه با یک چرخ دنده مارپیچ معمولی (چپ)

بلبرینگ برای کاربردهای ریلی مستقیماً به عملکرد ایمن و مسافرت کمک می کند. قابلیت اطمینان بالا و همچنین توانایی پشتیبانی از سرعت های بالا ، بهبود بهره وری انرژی و کاهش نیاز به تعمیر و نگهداری ، کلیدی است. خواسته هایی که از بلبرینگ های راه آهن وجود دارد به ویژه در قطارهای گلوله ای که تعداد زیادی مسافر را با سرعت زیاد در مسافت های طولانی جابجا می کنند بسیار مشهود است. کاربردهای این نوع یاتاقانهای بسیار کارآمد و بادوام را به همراه کنترل دقیق کیفیت در کلیه فرایندهای تولید ضروری می کند.

پسوند ‘S’ نسل جدید گلوله قطار N700S مخفف ‘Supreme’ است ، که نشان دهنده پیشرفت در طراحی ، فناوری و راحتی است. بلبرینگ های با عملکرد بالا از NSK را می توان در مجموعه گیربکس ، محور و موتور کششی یافت.
یاطاقان غلتکی استوانه ای NSK که در چرخ دنده های کوچک (چپ) و چرخ دنده های بزرگ (راست) در جعبه دنده N700S استفاده می شود ، عمر طولانی تر و نیازهای تعمیر و نگهداری را کاهش می دهد

در مورد جعبه دنده ، N700S اولین شینکانسن است که دنده های مارپیچ را با چرخ دنده های شاه ماهی جایگزین می کند ، که باعث افزایش قابلیت اطمینان و صدای کمتری می شود. یاتاقان های جعبه دنده در معرض ضربه و لرزش شدید هستند ، بنابراین نمایش عمر عملیاتی طولانی تحت این شرایط در اولویت است. NSK برای چندین دهه بلبرینگ غلتکی مخروطی را برای چرخ دنده های مارپیچی تهیه کرده است. با استفاده از این تجربه ، این شرکت یاتاقان غلتکی استوانه ای فلنجی مخصوص چرخ دنده های استخوان شاه ماهی N700S را طراحی کرده است که در مقایسه با محصول نسل قبلی ، عمر طولانی تر ، تولید حرارت کمتر و کاهش تعمیر و نگهداری را ارائه می دهد.

از مزایای دیگر یاتاقان های گیربکس مورد استفاده در N700S می توان به بهبود مقاومت در برابر تشنج اشاره کرد که با بهینه سازی طراحی مناطقی که با صفحه فلنج تماس ندارند ، حاصل شده است. علاوه بر این ، یک قفس برنجی تراش خورده با مقاومت بالا و بهینه سازی شده با فناوری اختصاصی جیب R NSK باعث کاهش تنش داخلی در ساختار قفس می شود.

برای محورها ، یاطاقان غلتکی مخروطی دو ردیف NSK که در شینکانسن قبلی استفاده شده است ، بیشتر بهبود یافته است تا حتی قابلیت اطمینان بالاتری داشته باشد و هزینه های نگهداری را کاهش دهد. تولید گرمای کمتر که منجر به طول عمر بیشتر می شود یک ویژگی خاص است.

در مورد موتورهای کششی N700S ، یاطاقان غلتکی استوانه ای NSK و یاطاقان توپ ، شیار عمیق دارای حلقه های بیرونی است که با پوشش سرامیکی اسپری پلاسما می شوند. این پوشش با جلوگیری از هرگونه فرصت خوردگی الکترولیتی ، اثر ناخواسته ای که به دلیل انتقال جریان الکتریکی از داخل یاتاقان های عایق نشده رخ می دهد ، قابلیت اطمینان را افزایش می دهد.

NSK از زمانی که این شرکت برای اولین بار در سال 1932 با این بخش درگیر شد ، از پیشرفت صنعت راه آهن جهانی حمایت می کند. یاتاقان های NSK به دلیل ایمنی در کلاس جهانی ، عملکرد با سرعت بالا ، قابلیت اطمینان بالا و کارایی مورد اعتماد هستند. امروزه محصولات این شرکت توسط اپراتورهای راه آهن سریع السیر در سراسر اروپا مورد استفاده قرار می گیرد. ارتباط نزدیک با شرکای OEM اروپا و بخش های پس از فروش به ایجاد محصولی کمک می کند که پیشرفت چشمگیری در این صنعت مهم داشته باشد.
29 آبان 1399, 11:15 / خبرها

نظر بدهید


up