تلفن AEMBearings
تلفن ها :
051-37665347
09354117894 عدالتی
Whats App
+98 9354117894
تماس با ما
« AEMBearings.IR »
AEM Bearings » خبرها » نوآوری NSK بر چالش طولانی مدت در صنعت معدن غلبه می کند

نوآوری NSK بر چالش طولانی مدت در صنعت معدن غلبه می کند

نوآوری NSK بر چالش طولانی مدت در صنعت معدن غلبه می کند


NSK از توانایی ها و تجربه گسترده خود در حل مسئله برای ارائه راه حلی برای معادن و معادن معادن و معادن معدن استفاده کرده است. بسیاری از نوار نقاله هایی که در محیط متخاصم معدن کار می کنند از خرابی زودرس یاتاقان ها در سر، دم، محرک و قرقره کششی رنج می برند. دلایل متعددی وجود دارد که چرا غلبه بر این مشکل در طول سال‌ها چالش‌برانگیز بوده است، اما NSK راه‌حلی ارائه کرده است که عمر سرویس را تا 20 برابر بدون نیاز به نیازهای دیگر بهبود می‌بخشد.

 برای امکان دسترسی مهم، سر، دم، درایو و قرقره کششی در نوار نقاله های معدن و استخراج به طور سنتی بر یاتاقان های باز متکی است. با این حال، عمر کوتاه این یاتاقان ها اغلب زمان عملیات را تهدید می کند.
 

مشکل گسترده

در استرالیا، استخراج معدن ستونی از اقتصاد این کشور است، جایی که خرابی و تعمیرات پرهزینه خطری برای سودآوری نهایی است. مانند بسیاری از مناطق دیگر جهان، شرکت های معدنی در سراسر استرالیا به دلیل خرابی بلبرینگ های قرقره کششی، تعمیر و نگهداری گران قیمت و توقف طولانی نوار نقاله را تجربه می کنند. این یاتاقان ها معمولاً از ذرات سخت (کثیف، گرد و غبار) و نفوذ آب به مهر و موم های محفظه و ورود به یاتاقان های باز رنج می برند.

علاوه بر بهبود وضعیت آب بندی، هر راه حل جدید باید از به خطر انداختن الزامات مهم کاربر، که یکی از آنها نصب سریع است، جلوگیری کند. به عنوان یک روش استاندارد صنعتی، هر غلتک کروی به سرعت و به راحتی روی یک آستین مخروطی می لغزد. در مقابل، یاتاقان‌هایی که روی یک سطح استوانه‌ای منظم نصب می‌شوند، برای اطمینان از تناسب مناسب برای انقباض، نیاز به گرمایش و خنک‌کنندگی دارند، نه تنها زمان می‌برند، بلکه به تجهیزات خاصی نیز نیاز دارند.
 
سوراخ های یاتاقان مخروطی و آستین های آداپتور مخروطی مربوطه راه حل سریعتر و راحت تری را ارائه می دهند. آستین آداپتور دارای یک سوراخ استوانه ای برای لغزش روی انتهای میل غلتکی تسمه نقاله است، در حالی که قطر بیرونی آستین دارای یک مخروط است تا با سوراخ یاتاقان مطابقت داشته باشد. در انتهای آستین آداپتور یک نخ وجود دارد که در آن استفاده از یک مهره برای فشار دادن یاتاقان بر روی مخروطی است.


برای اینکه بدانیم یاتاقان غلتکی کروی چقدر به فشار روی سطح مخروطی نیاز دارد، متخصصان تعمیر و نگهداری از یک سنج حسگر برای بررسی فاصله داخلی یاتاقان استفاده می کنند. این استراتژی تضمین می کند که هیچ اعمال بیش از حد نیرویی وجود ندارد که بتواند یاتاقان را بیش از حد از آستین مخروطی بالا ببرد و باعث کاهش بیش از حد فاصله داخلی شود.


آغاز تغییر

امید به زندگی رولبرینگ های کروی باز برای کاربردهایی مانند نقاله های معدن و استخراج معادن نسبتاً کوتاه است و معمولاً فقط چند ماه است. با این حال، در غیاب راه حل بهتر، این وضعیت تا حدی غیرقابل قبول برای سالیان متمادی حاکم بوده است.
اولین نشانه پیشرفت در سال 2012-2013 مشاهده شد، زمانی که NSK استرالیا و توزیع کننده آن شروع به همکاری نزدیک با شرکت های معدنی بزرگ در سراسر کشور کردند تا چندین آزمایش در محل را در مکان های مختلف قرقره نوار نقاله مشکل ساز راه اندازی کنند که میانگین زمان بین خرابی ها (MTBF) ) کمتر از 6 ماه بود.


NSK تصمیم گرفت نوعی از رولبرینگ کروی مهر و موم شده را توسعه دهد که می تواند طول عمر مفیدی را از طریق طراحی مهر و موم بسیار مؤثر و استفاده از مواد منحصر به فرد یاتاقان با طول عمر بالا ارائه دهد. با این حال، یکی از چالش‌های اصلی، تطبیق نیاز به اندازه‌گیری فاصله شعاعی نهایی بود. تنها با استفاده از یاتاقان‌های باز، قبلاً امکان دسترسی به سنج‌های حسگر وجود داشت. استفاده از یک بلبرینگ آب بندی شده معمولی از انجام این عملیات حیاتی جلوگیری می کند.
برخی از تولیدکنندگان بلبرینگ با ارائه رولبرینگ های استاندارد کروی مهر و موم شده (شامل سوراخ مخروطی) با مجموعه ای از جداول تبدیل به این مشکل پرداخته اند. این جداول ارتباطی بین مقدار فاصله فشار محوری، فشار پمپ روغن مهره هیدرولیک و میزان کاهش فاصله داخلی ارائه می‌دهند. با این حال، این یک محاسبه نظری است که 100٪ اطمینان را ارائه نمی دهد و منجر به درصدی از خطاهای نصب می شود.

یک مفهوم کاملا جدید

برای بهبود این رویکرد، NSK اولین ایده جهانی را ارائه کرد: مهر و موم قابل جدا شدن. این مفهوم بر روی یک مهر و موم نصب شده بر روی یک حلقه / نگهدارنده است که کاملاً قابل جدا شدن است (از طریق پیچ و مهره)، بنابراین دسترسی برای اندازه گیری فاصله با استفاده از سنج های حسگر (و همچنین توانایی کاربر نهایی برای انتخاب و بسته بندی گریس انتخابی خود در هنگام راه اندازی و مجدد) فراهم می کند. -در صورت نیاز گریس کنید). طراحی NSK نیازی به تجهیزات انقباض حرارتی ندارد و همچنان از آستین های آداپتور مخروطی استاندارد ISO و مهره های قفلی استفاده می کند، بنابراین قابلیت تعویض با راه حل های موجود را ارائه می دهد.
نکته مهم، با وجود افزودن مهر و موم جداشدنی، هیچ گسترشی برای بعد عرض مرزی مشخص شده توسط ISO وجود ندارد، بنابراین استفاده از محفظه های بلبرینگ استاندارد مجاز است. NSK با استفاده از مواد بلبرینگ Hi-TF/Super-TF دارای گواهی مستقل و اختصاصی خود برای کاهش محدودیت های طراحی مهر و موم به این نتیجه دست یافت.
این ماده در مقایسه با یک یاتاقان باز استاندارد تا 10 درصد (بسته به اندازه) رتبه بار را افزایش می دهد و به محلول اجازه می دهد در همان پوشش ابعادی باقی بماند. بنابراین شرکت های معدن می توانند به سرعت و به سادگی یاتاقان های باز موجود خود را با راه حل NSK تعویض کنند. هیچ نیازی برای مسکن جدید وجود ندارد.
به عنوان نکته قابل توجه، مواد بلبرینگ Hi-TF و Super-TF در هنگام کار با روغن کاری تمیز، دو برابر عمر مفید مواد یاتاقان معمولی و در هنگام کار با روغن کاری آلوده تا 10 برابر عمر مفید دارند.
راه حل NSK همچنین دارای فناوری مهر و موم نیتریل سنگین (HNBR) است که قادر به کارکرد تا دمای 100 درجه سانتیگراد است و به لطف استفاده از فناوری لبه فنری، 30 درصد آب بندی مؤثرتری نسبت به مفاهیم استاندارد صنعتی ارائه می دهد. این طراحی به محافظت در برابر آلاینده ها و عمر طولانی کمک می کند.

عمر سرویس تا 10 سال

برخی از یاتاقان‌های غلتکی کروی آزمایشی که توسط NSK استرالیا در سال‌های 2012-2013 بر روی نوار نقاله‌های معدن نصب شده‌اند، بدون مشکل کار می‌کنند. با این حال، NSK پس از دو سال یک مجموعه را حذف کرد (اگرچه به خوبی کار می کرد) و آن را برای تجزیه و تحلیل خستگی اشعه ایکس به مرکز تحقیق و توسعه این شرکت در ژاپن فرستاد. نتایج نشان داد که عمر باقیمانده هشت سال باقی مانده است. بنابراین، همراه با زمان خدماتی که قبلاً به دست آمده است، NSK تعیین کرد که عمر مفید 10 ساله امکان پذیر است، که بسیار بیشتر از هر چیزی است که قبلاً در کاربردهای نوار نقاله در صنعت معدن و معدن مشاهده شده بود.
NSK استرالیا از آن زمان تاکنون حدود 1600 رولبرینگ کروی با عمر طولانی با فناوری آب بندی جداشدنی در سراسر صنعت معدن کشور عرضه کرده است. طیف کاملی از اندازه های استاندارد از 120 تا 480 میلی متر قطر سوراخ در حال حاضر در سراسر جهان از جمله در اروپا در دسترس است. به عنوان مثال، برخی از نصب ها قبلاً در کشورهای شمال اروپا انجام شده است.
15 دی 1400, 08:34 / خبرها

نظر بدهید


up