خبرها

به‌روزرسانی صنعت بلبرینگ در مورد درگیری اوکراین و روسیه، قسمت 2 (مه 2022)


مروری بر بازار بلبرینگ در روسیه و کشورهای مستقل مشترک المنافع

از آنجایی که نیمی از یاتاقان ها وارد شده است، روسیه و بلاروس در حال حاضر با چالش بزرگ و تغییر منابع برای تامین بلبرینگ و قطعات مرتبط مواجه هستند. فروش و تقاضا برای یاتاقان ها مشابه سال 2021 به نظر می رسد. افزایش قیمت ها و در دسترس بودن سهام می تواند عرضه را تا کنون پوشش دهد و حفظ کند. اما مشکلات بیشتری در حال نزدیک شدن هستند و به زودی انتظار پیچیدگی ها می رود.مشکلات اصلی در کارخانه های نوار نقاله بزرگتر که به مقدار زیادی یاتاقان برای عملیات و تولید روزانه نیاز دارند، ذکر شده است. اکثر خودروسازان روسی و برخی از شرکت های زیرمجموعه آنها مجبور به توقف خطوط تولید خود شدند. AVTOVAZ (اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی) از اواخر فوریه 2022 نمی تواند تولید را از سر بگیرد. طبق اطلاعات ارائه شده، مدیریت جدید در حال برنامه ریزی و تلاش برای از سرگیری مجدد تولید در ماه جولای است.
تولیدکنندگان کامیون روسی مانند GAZ Group، KAMAZ و UAZ مجبور شدند تولید خود را در اوایل ماه مه متوقف کنند. اکثر تولیدکنندگان خودروهای مونتاژ خارجی مجبور به انجام همین کار شدند. سازندگان قطعات خودرو مانند KARDAN، TZA، SOATE، MZATE و BRT (Avtoform) فعالیت خود را به حالت تعلیق درآوردند، تعطیلات رسمی را به دوره بعدی موکول کردند یا به دلیل کمبود قطعات مجبور به کاهش تولید خود شدند.
کارخانه های واگن ریلی در نیژنی تاگیل، تور و آلتای نیز مشکلات تامین بلبرینگ های TBU را تجربه کرده اند. تولیدکنندگان اصلی بلبرینگ های TBU (EPK-Brenco، SKF Tver، Timken) تولید خود را در اوایل سال جاری به دلیل تحریم های اعمال شده متوقف کرده بودند. اکثر مصرف کنندگان صنعتی بلبرینگ و قطعات وابسته به دلیل وجود ذخایر موجود در کشور که با قیمت تمام شده بالاتری نسبت به قبل از تحریم ها معامله می شود، همچنان فعالیت خود را ادامه می دهند.
جستجو برای جایگزین هایی برای مارک های برتر مانند SKF، Schaeffler، NSK، Timken و غیره وجود دارد که فعالیت خود را متوقف کردند و تقاضای زیادی برای آنها در کارخانه ها و صنایع خاص وجود داشت.
SKF فعالیت های خود را در روسیه در 22 آوریل متوقف کرد. گفته می شود که SKF امکان فروش یا واگذاری سهم خود را برای سرمایه گذاری مشترک در کارخانه بلبرینگ Tver به کارآفرینان محلی خواهد داشت. درآمد بخش روسی SKF در پایان سال 2021 حدود 240 میلیون دلار برآورد شد.
گروه Schaeffler مجبور شد فعالیت‌های کارخانه قطعات خودرو خود در اولیانوفسک را با محدودیت‌هایی برای تحویل به برخی از کارخانه‌های صنعتی در روسیه بازنگری کند. شفلر تمام فعالیت های خود را با سازندگان تجهیزات نظامی متوقف کرد و دیگر نمی تواند قطعات تولید کننده کامیون کاماز و تولید کننده اتوبوس NEFAZ را تامین کند.
تیمکن تمام فعالیت‌ها را متوقف و بسته بود ( به‌روزرسانی صنعت بلبرینگ در مورد مناقشه اوکراین و روسیه، بخش 1 - آوریل 2022 را ببینید )
NSK که در ابتدا توزیع کنندگان زیادی در روسیه و CIS داشت، تمام فعالیت های خود را در روسیه و بلاروس تعطیل می کند. مقر NSK روسیه و CIS به لهستان منتقل خواهد شد. این شرکت همچنین از توزیع کنندگان NSK در قزاقستان و ازبکستان ضمانت خواست تا دیگر برند NSK را در روسیه و بلاروس به فروش نرسانند.


عکس: دنیس مانتوروف وزیر صنعت و تجارت روسیه در دیدار با نمایندگان صنعت بلبرینگ روسیه در آوریل 2022. وی اظهار داشت که دولت از کارخانه های بلبرینگ حمایت خواهد کرد و اهمیت استراتژیک صنعت بلبرینگ را برجسته کرد.

تسهیلات تجاری و تولیدی محلی

تولیدکنندگان اصلی بلبرینگ محلی در روسیه و بلاروس در حال حاضر سفارشات زیادی دارند، خطوط تولید اضافی را ترتیب می دهند و برنامه ریزی هفته کاری را طولانی می کنند. شرکت‌های بازرگانی در تلاش هستند تا مشکلات کانتینری‌هایی که در بنادر اروپا و مرز قزاقستان مسدود شده‌اند را حل کنند و تلاش می‌کنند روی طرح‌های جدید واردات کار کنند. اکثر معامله گران به همین دلایل قیمت ها را دو برابر کردند.
انتظار می رود با اجرای طرح های زنجیره تامین جدید و ارز محلی که پس از شروع صادرات منابع انرژی روسیه به ارز محلی به طرز شگفت انگیزی قوی تر می شود، قیمت بلبرینگ و قطعات صنعتی تا پایان سال 2022 تثبیت شود.
نتیجه
به طور کلی چالش بزرگی برای صنعت بلبرینگ وجود دارد زیرا روسیه، اوکراین و بلاروس بازیگران اصلی مصرف و تولید بلبرینگ در منطقه بودند. فقدان یاتاقان ها مشتریان روسی را به جستجوی منابع جدید، تامین کنندگان و توسعه بیشتر تولید محلی سوق می دهد. با توجه به واردات بیش از 50 درصد بلبرینگ در دهه گذشته، انتظار اصلی این است که این شکاف توسط سازندگان بلبرینگ آسیایی پر شود.
 

نظرات (0)

لطفا نظر دهید

محبوب

لیست کاسه نمد های ماشینی 30 دی 1396, 12:59
دانلود نرم افزار SKF 8 آذر 1396, 21:46
لیست قیمت بلبرینگ های ژاپنی چینی و رومان 19 آبان 1398, 18:01
کاسه نمد TTO 22 فروردین 1397, 21:30
معرفی بلبرینگ های سری NU NJ N (یاطاقان غلتکی استوانه ای) 28 بهمن 1396, 15:47

تقویم

نظرشما در مورد سایت؟