تلفن AEMBearings
تلفن ها :
051-37665347
09354117894 عدالتی
Whats App
+98 9354117894
تماس با ما
« AEMBearings.IR »
AEM Bearings » خبرها » بلبرینگ های جدید NSK عمر طولانی را برای فولادسازان ارائه می دهند

بلبرینگ های جدید NSK عمر طولانی را برای فولادسازان ارائه می دهند

به دلیل شرایط محیطی سخت، تجهیزات فولادسازی به بلبرینگ های بسیار قابل اعتماد و با عمر طولانی نیاز دارند که در برابر آسیب های زودرس مقاومت کنند. بنابراین NSK یک بلبرینگ جدید با ارزش افزوده بالا برای صنعت فولادسازی توسعه داده است که بهره وری را از طریق عملیات پایدار تجهیزات بهبود می بخشد و هزینه های تعمیر و نگهداری را با فن آوری های آب بندی و روانکاری نوآورانه خود کاهش می دهد.


به عنوان بخشی از فرآیند تولید از آهن خام تا محصول نهایی، فولادسازی بر چندین نوع تجهیزات مختلف متکی است، از جمله: تجهیزاتی که آهن خام را ذوب می کند تا فولاد مذاب بسازد. تجهیزاتی که ترکیب فولاد مذاب را تنظیم می کند و آن را سخت می کند. و تجهیزات نورد که فولاد سخت شده را به صفحات یا میله ها تبدیل می کند. در میان این فرآیندها، یاتاقان‌های کارخانه‌های نورد باید شرایط عملیاتی بسیار سختی را تحمل کنند.

علاوه بر تحمل بارها و سرعت‌های شدید، بلبرینگ‌های رول‌های کاری کارخانه‌های نورد باید در برابر نفوذ مقیاس اکسید و آب خنک‌کننده نیز مقاومت کنند. آسیب زودهنگام به بلبرینگ های نامناسب ناشی از پوسته پوسته شدن یا زنگ زدگی سطوح راهرو، عمدتاً به دلیل روانکاری ضعیف است. با این حال، روغن کاری بیش از حد به دلیل هزینه و نگرانی های زیست محیطی راه حلی نیست.

با در نظر گرفتن این افکار، NSK تصمیم به توسعه راه حلی کرد که از فناوری آب بندی بهینه شده برای یاتاقان های آسیاب نورد، در کنار فناوری گریس که اثرات نفوذ آب را به حداقل می رساند، استفاده می کند. نتیجه یک غلتک مخروطی چهار ردیفه با عمر طولانی است که نسبت به یاتاقان های معمولی در برابر آب مقاوم تر است و عملکرد بهینه را در کاربردهای تجهیزات فولادسازی ارائه می دهد.

قابل ذکر است که مهر و موم روغن روی یاتاقان جدید بسیار فشرده است، در حالی که یک روش پردازش جدید برای قفس باعث افزایش طول و قطر غلتک و افزایش تعداد غلتک ها شده است که منجر به طراحی ظرفیت بار بالا می شود.

بهینه سازی طراحی داخلی بلبرینگ جدید، رتبه بار دینامیکی پایه را در مقایسه با محصول معمولی NSK تا 25 درصد افزایش می دهد. علاوه بر این، آب بندی محکم نه تنها ورود ذرات و آب را برای افزایش عمر مفید سرکوب می کند، بلکه نیاز به پر کردن گریس را در طول دوره های نگهداری کاهش می دهد.

با بهینه‌سازی ترکیب گریس، می‌توان یک لایه روغن ضخیم بین سطح بلبرینگ و غلتک‌ها تشکیل و حفظ کرد تا از تماس فلز با فلز جلوگیری شود. علاوه بر این، استفاده از یک افزودنی خاص از تماس آب با سطح راه آهن جلوگیری می کند و از خوردگی بعدی جلوگیری می کند. آزمایشات NSK در یک محیط نفوذ شده با آب تأیید کرد که گریس جدید بیش از دو برابر گریس روان کننده معمولی عمر مفید دارد و به جلوگیری از آسیب زودرس کمک می کند.

یاطاقان غلتکی مخروطی چهار ردیفه با گریس مقاوم در برابر آب که در اندازه‌های 345 تا 615.95 میلی‌متر قطر خارجی موجود است، برای رول‌های کار در کارخانه‌های نورد گرم/سرد و سایر تجهیزات فولادسازی مناسب هستند. با حرکت رو به جلو، این شرکت به برنامه توسعه خود در حمایت از فولادسازان ادامه خواهد داد و محصولاتی را ایجاد می کند که هم به پیشرفت فرآیند و هم در حفظ محیط زیست کمک می کند.


22 شهریور 1401, 09:41 / خبرها

نظر بدهید


up